גאווה ישראלית - Moodify Pet מנטרל את ריחות לא נעימים בארגז החול של החתולים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יח'צ

למי שיש חתול/ים בבית, הוא מן הסתם גם סובל מהריח הרע שמגיע מכיוון ארגז החול שלו. עכשיו יש הקלה גדולה.הריח נעלם בזכות מוצר ייחודי, המצאה ישראלית פרי פיתוח של חברת מודיפיי בשיתוף מכון ויצמן

פורסם ב: 10/03/2021 14:12

מודיפיי . צילום: יח'צ
חברת מודיפיי Moodify היא חברת סטארט אפ ישראלית שעוסקת בפיצוח חוש הריח והבנת ההשפעה שלו על המוח האנושי. טכנולוגיות הריח המתקדמות של מודיפיי מפותחות בשיתוף פעולה עם מכון ויצמן, מחלקת חקר חוש הריח של המכון בהובלתו של פרופסור נועם סובל. המוצרים במודיפיי מתבססים על 15 שנות מחקר אקדמי של טובי המומחים של המכון. מעבדה זו נחשבת לאחת משלוש מעבדות חקר חוש הריח המובילות בעולם. בבסיס כל הפיתוחים של החברה יש אלגוריתם מורכב שמנבא את הקשר בין המבנה הכימי של המולקולה לבין תפיסת הריח שלה והתגובה שהמוח שלנו מייצר ב"קריאת" סיגנל הריח.

במקביל למודיפיי PET החברה מפתחת שלוש טכנולוגיות חדשות:

מודיפיי בלו- תכשיר הרחה מרגיע המבוסס על מסרי ריח טבעיים אשר מסייעים בהתמודדות עם מצבי לחץ וחרדה. מודיפיי בלו מעביר מסר מרגיע לחץ למוח הקטן שאחראי על מנגנוני ויסות רגשי וגופני. המוצר אפקטיבי במצבי לחץ כגון: חרדת טיסות, עמידה מול קהל, חרדת בחינות ומסייע בקיצור זמן הירדמות. הממצא המדהים הוא שלראשונה ניתן לייצר תחושת הרגעה בשימוש חומרי ריח טבעיים שמקורם בגוף האדם, ללא התערבות כימיקלים, ומדובר במוצר היחידי בשוק שהוכח כיותר יעיל מאפקט פלסבו.

מודיפיי רד - תכשיר הרחה מעורר אשר משמש כתחליף טבעי לקפאין, רד בול ושאר מעוררים. בריכוז מסוים התכשיר אף מעיר משינה, ומשמש להצלת נהגים עייפים מתאונה, שכן התכשיר, במגע עם עצב הריח, יוצר תגובה מיידית מהירה וחזקה, הרבה יותר מגירויי ראייתי (הבזק אור) ושמיעתי. מתוך עבודה משותפת עם אחד מיצרני הרכב המובילים בעולם בתחום הבטיחות, אנו יודעים שבניגוד לגירויי ראייה ושמיעה שמגיעים ל-40% הצלחה בהערת נהגים, מודיפיי רד מעיר 100% מהנהגים 100% מהפעמים. מודיפיי פועלת בשיתוף פעולה עם אותו יצרן רכב על מנת שמודיפיי רד יותקן בכל הרכבים החל משנת 2024.

מודיפיי וויט - מאפשר נטרול ריחות בצורה יעילה על בסיס עקרון ה"ריח הלבן". בדומה לרעש לבן המתקבל מערבוב תדרים שונים באותה עוצמה, הריח הלבן הוא תוצר של ערבוב מולקולות ריח שונות בעוצמה זהה, המקנה תחושה של "אין ריח". מדובר בטכניקה חדשנית לנטרול ריחות ספציפיים תוך שימוש במעט מאד בישום לצורך נטרול הריח הרע.

בניגוד למטהרי אויר אשר עובדים על עקרון ה"כיסוי" (כלומר משתמשים בריכוז גבוה של בושם על מנת "לכסות" על הריח הרע), מודיפיי וייט עובד על עקרון תפיסתי עם מעט מאד בישום ע"מ לנטרל את הריח הרע מאפשר רמת נעימות יותר גבוהה תוך שימוש בחומרים היפו-אלרגניים ידידותיים לסביבה. מודיפיי פט הינו מנטרל ריחות ייעודי שפותח כנגד הריח בארגז החול חתולים, ומנטרל רק את הריח הספציפי של הארגז, ולא של ריחות אחרים כמו דליפת גז.

המוצר מגיע בצורה של תליון חרס מצופה תמיסת ריח ייחודית, ומחליף את הצורך ברכישת חול יקר שהאפקטיביות שלו מוטלת בספק, ואת הצורך להוסיף לחול מיני תוספים הדורשים מגע עם חול החתולים.לינק לאתר:

/www.moodify.pet

היום יש בעולם למעלה מ-300 מליון בעלי חתולים, ובישראל כ-250,000, שרובם חיים בתוך הבית. הסיבה לריח היא משום ששתן החתול מכיל ריכוז גבוה של אמוניה וזו נספגת בחול. גם בניקוי תדיר של הארגז הריח נשאר, ואין כיום דרך אפקטיבית לנטרל את הריח הזה.

אומרת טל לנדמן סמנכ'לית שיווק ב'מודיפיי': 'לפני מספר חודשים השקנו את המוצר בישראל, וכיום יש מעל ל-2,000 לקוחות שנהנים מהמוצר. היה לנו חשוב למכור בצורה ישירה ללקוח ולא דרך חנויות חיות כיוון שרצינו לקבל פידבק מהלקוח בצורה בלתי אמצעית. בתחילת דרכנו עשינו בחינה לשני ריחות כולל ניסוי רחב היקף עד שהגענו לפתרון הרצוי בריח לימוני עדין.

הפידבק מהלקוחות מדהים, לקוחות מתקשרים לספר לנו שבזכות מודיפיי פט הם חזרו 'לנשום' ולארח בבית. בין לקוחותינו צעירים שגרים בדירות קטנות ולא מאווררות שהריח מהווה מטרד אמיתי. לקוח אחד סיפר שהוא כמעט נפרד מחברה שלו בגלל הריח הבלתי נסבל שהדיפה צחנת החתול, והמוצר פתח את הבעיה. בקרוב אנו משיקים את הפעילות באנגליה במהלך הרבעון הבא ועובדים על כניסה לארצות הברית. במקביל אנו בוחנים טכנולוגיות נוספות שייכנסו לשוק לקראת 2022'.מודיפיי פט מוצע למכירה כמנוי חודשי בעלות של 39 ש'ח לחודש (ללא דמי ביטול וללא התחייבות), לחילופין כמארז בודד ב-79 ש'ח.
מודיפיי . צילום: יח'צ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור צרכנות :
*   מבצע ענק ב'סולתם' : מוצר שני בשקל אחד...
*   AXE - מותג הדאודורנטים לגבר מספר 1 בישראל...
*   DOVE השיקה שני תחליבי רחצה חדשים עם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים