ד'ר לילך צולר לא לבד. ייצוג מרשים לנשים בכל דרגי הניהול של 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות כללית

כך עולה מנתונים שנאספו לקראת יום האישה הבינלאומי. רונן נודלמן מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי: 'אין לי ספק שהנשים, שמהוות רוב בשולחן ההנהלה של המחוז, תורמות רבות להישגי המחוז שפועל ללא תקרת זכוכית מגדרית או מגזרית והן התבלטו מתמיד בשנת הקורונה'

פורסם ב: 04/03/2021 10:09

ד'ר לילך צולר. צילום: ערן לביא דוברות 'כללית'
'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי מוכיחה שניתן לנהל ארגון מצליח אולי גם בזכות שילוב שוויוני של נשים בכל דרגי הניהול והתפקידים, כך עולה מניתוח נתונים שסוכמו לקראת יום האישה הבינלאומי אותו מציינים מידי שנה ב-8 במרץ.

2,687 הנשים שעובדות במחוז חיפה וגליל מערבי מהוות רוב מכריע של 72% מכלל 3719 עובדי המחוז. הן לא רק מחזיקות ברוב מספרי, אלא מתבלטות גם ביכולות ובכישורים, שכן 75% מהן אקדמיות, 38% בעלות תואר שני ושלישי. המקצועות בהן נוכחותן מובילה היא סיעוד (כ-92%), רוקחות (66%) וברפואה הן מתקרבות לשיעור הגברים עם 46%. מעניין לציין שהן מובילות בניהול מרפאות ושירותים: 73% נשים, לעומת 31% גברים.

בניגוד לארגונים רבים, בהם הרוב הנשי הוא בדרגים הנמוכים, ב'כללית' הן בולטות גם בתפקידי הניהול הבכירים ביותר במחוז וביניהם : המנהלת הרפואית, מנהלת הסיעוד, מנהלת הרוקחות, מנהלת משאבי אנוש, דוברת ו-4 מנהלות מינהלות ומרכזים רפואיים.

רונן נודלמן מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי: יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות נוספת לציין את העובדה שאצלנו במחוז קנה המידה לקבלת עובדים וקידומם הוא היכולות והכישורים. כמי שבשולחן ההנהלה בניהולו יש נוכחות מרשימה לנשים בתפקידי מפתח, אני יכול להעיד כי לנשים יש בהחלט תרומה חשובה, תודות לשילוב של יכולת ניהול, השקעה ורצינות, יחד עם התנהלות מכילה יותר.

אין ספק שתכונות אלו חשובות בכל מערך ניהולי ובוודאי בארגון שעיקר מהותו מתן שירות ושירות רפואי. מחקרים מראים כי נשים הן שרות הבריאות במרבית המשפחות והראייה שמביאות לארגון מנהלות שהן גם נשים תורמת מאד בפיתוח שירות מותאם.

השנה, שנת קורונה, נשא סקטור הסיעוד, שכאמור למעלה מ-90 אחוז ממנו מבוסס על נשים, בעיקר הנטל: בליווי מרחוק של כ-50 אלף חולי קורונה מהמחוז שאושפזו בקהילה, בביצוע בדיקות דיגום וכיום במבצע החיסונים הענק. האחיות גם יצאו בעיצומה של המגפה לביקורי בית בבתיהם של חולים מבוגרים בניידות ייעודיות ובמיגון מלא ועוד.

בפועל, הן וצוותי המשרדים, שגם הם מבוססי נשים, היו חיילות הקומנדו בחזית המאבק במחלה ולא היססו לרגע להגיע לעבודה מידי יום, גם בסגרים, להמשיך לדאוג למטופלים ולתת שירות, תוך שהן חשופות לסכנת הדבקות, עובדות באינטנסיביות ובמשמרות נוספות וסופי שבוע. זאת, על אף שרבות מהן אימהות לילדים צעירים, שהיו ללא מסגרת. זו הייתה הוכחה נוספת לתרומה המשמעותית של הנשים לעשייה של כללית וכי הבחירה שלנו לאפשר לכולם, ללא אפליה מגדרית, להשתלב בעבודה נכונה ותורמת לעשייה'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מדיוונד: תוצאות חיוביות מניסוי שלב...
*   כחלק ממוכנות בי'ח 'כרמל' לאירועי רבי...
*   שירות חדש ב'כללית' מחוז חיפה וגליל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים