פגישת מחזור מאת סיגל בן דרור. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: משה ראובני

מה קורה לאישה נשואה, אם לארבעה ילדים, שבמשך 25 שנים חיה באושר עם בעלה עד שמתחילים בקיעים בחיי הנישואין שהופכים להר שמפריד בין בני הזוג. האישה חשה אומללה עם בעלה והוא עצמו ממש כמותה מרגיש כמו זר בבית. פגישת מחזור של בני הכתה שלה גרמו לה לפגוש את 'החנון' בעוד היא היתה ה'קפיצית' שמפריעה. רק לאחר שהתגרשו כל אחד מבני זוגו החלה האהבה לפרוח. את הספר 'פגישת מחזור' לא תוכלו להפסיק לקרוא

פורסם ב: 28/02/2021 17:10

סיגל בן דרור עם ספרה 'פגישת מחזור' בהוצאת 'צמרת' בחברת בן זוגה אבי רוזנברג. צילום: משה ראובני
סיגל בן דרור עם ספרה 'פגישת מחזור' בהוצאת 'צמרת' בחברת בן זוגה אבי רוזנברג. צילום: משה ראובני
הספר הוא כמעט סיפור חייה של סיגל בן דרור לבית דיין שגדלה בקריית טבעון, אך הפרטים בספר שונו כדי לא 'להסגיר' לגמרי. שמה של גיבורת הספר הוא שלהבת והיא מורה לחינוך מיוחד. הקשר שהיה לה עד לאחרונה עם בעלה, ידידיה, הפך לקשה, מאכזב ומכאיב. בבית יש חייל ושני מתבגרים. הבית המטופח בו הם גרים ביישוב קטן בצפון לא מציב מראה לסביבה כמה אין דמיון בין מה שהם חושבים שקיים לבין מה שבני הזוג חיים.

כאשר החלה התכתבות לצורך קבלת צילום לפגישת המחזור לרגל שלושים שנה לסיום י'ב, פוגשת שלהבת את מארגן פגישת המחזור, שי, ואז חייה משתנים לחלוטין. שלהבת מגלה את הכוחות הנפשיים והרצון להיות מאושרת בכל מחיר ומשתחררת מחיי הנישואין לאחר לא מעט ויתורים ומריבות.

זהו ספר סוחף מאין כמותו של אישה אינטליגנטית, רגישה ורהוטה שיודעת מה היא רוצה והקורא פשוט מתאהב בדמותה ומזדהה אתה. כי לכל בן אדם מגיע להיות מאושר וכל אישה צריכה להרגיש נאהבת.

סיגל בן דרור, לאחר שקראתי בשקיקה את ספרך, ואני מודה ומתוודה שלא יכולתי להפסיק את הקריאה מהעמוד הראשון ועד לאחרון וזוהי הזדמנות לבקש סליחה מכל אלה שהשאירו לי הודעות וחזרתי אליהם רק למחרת היום.

אז מי את באמת סיגל בן דרור, כדי שאבין היכן מתחיל הסיפור של 'פגישת מחזור' וכיצד הוא מסתיים בהפי אנד בחיים עצמם.

נולדתי ב-12/10/1965 בקריית טבעון המקסימה, שם גדלתי עם הוריי, לבית דיין, שלוש אחיות ואח. למדתי בתיכון היחיד שהיה אז בקריית טבעון, 'אורט גרינברג'. הייתי נערה שמכנים 'מקובלת' ובאתי לבית הספר בעיקר בשביל ה'חבר'ה' והרבה פחות כדי ללמוד. למען הדיוק הייתי מה'מפריעים'.אחרי השירות הצבאי עברתי טראומה לאחר שאמי נפטרה ממחלת הסרטן.

למדתי הוראה ואמנות יצירה באוניברסיטת חיפה ואלוהים יודע איך מנערה שהבריזה משיעורים והפריעה למורים הפכתי להיות מורה. לימדתי אמנות בבתי ספר יסודיים במשך 30 שנה ופרשתי מוקדם לגימלאות . היום אני בפנסיה וכאשר מצאתי לראשונה בחיי שיש לי זמן פנוי , התיישבתי כדי לכתוב ספר. כן. את הספר שקראת והתלהבת. את האמת? עשית לי את היום! השבוע ובכלל. תענוג לשמוע שאוהבים את הספר שלי ומזדהים עם הדמויות, תודה רונית.

אם כך זהו סיפור חייך ?

הספר אינו 'אחד על אחד' סיפור חיי אבל בהחלט מבוסס עליהם. התחתנתי, בנינו בית ביישוב צורית שבגוש שגב וילדתי ארבעה ילדים מדהימים, הבכור בן 25 סטודנט באוניברסיטת באר שבע להנדסת תוכנה, התאומים הזהים שלי בני 22 גרים בדרום אחרי שירות צבאי כלוחמים, והצעיר לומד בתיכון במשגב.

לפני כשמונה שנים התחילו בקיעים בחיי הנישואין האידיליים שלי, ניסינו ללכת לטיפול וניסיתי לשקם את חיי הזוגיות אבל כשהרגשתי שהפרק הזה בחיי נגמר, החלטתי לא לפחד ולשנות. היה קל יותר להישאר בחיים שמבטיחים ביטחון אבל הרגשתי שאני רוצה יותר וגם מגיע לי להיות מאושרת. פחדתי מאד אבל לא רציתי לוותר על האפשרות לחיים טובים יותר.

לאחר שהחלטתי לפרק את הנישואין עשינו הכל כדי ללכת לגישור ולא לבית משפט .התגרשנו כאשר הדאגה הגדולה של שנינו היתה הילדים אותם חלקנו בינינו במשמורת שווה.

מי היה זה שעזב פיזית את הבית?

אני קמתי ועזבתי את הבית בו חייתי 20 שנה. זה לא היה קל ועברתי ימים ובעיקר לילות של בדידות ושל פחד. הזלתי לא מעט דמעות באותה תקופה ולא האמנתי אז כמה זה ישתלם לי בסופו של דבר.


זה קשור עם אותה פגישת מחזור?

אכן כך. מצאתי שם את הנפש התאומה שלי באותה פגישת מחזור של השכבה במלאת 30 שנה לסיום יב' -אורט גרינברג קריית טבעון. שם פגשתי את מי שהפך לימים לבן זוגי האהוב, אבי רוזנברג.

היה לכם קשר אוהב בעת שלמדתם ביחד בבית ספר או שהאהבה פרחה רק לאחר המפגש המחודש?

עם אבי רוזנברג שלמד באותה שכבה יחד איתי בתיכון בקריית טבעון. לא דיברתי אפילו לא מילה אחת בתקופה בה למדנו!! כפי שהסברתי קודם לכן הייתי בין 'המפריעות' וה'מופרעות' והוא היה ה'חנון'.


בעקבות פגישת המחזור נוצר בינינו קשר מינורי ולא רציני שהתבסס בעיקר על שליחת התמונות לפגישת המחזור. אבי רוזנברג הוא מומחה למחשבים והוא זה שהכין את המצגת המדהימה של כל בני השכבה. לפני כן הוא ביקש מכולם תמונות. את זו שאני שלחתי לו הוא מצא שהיא ברזולוציה לא טובה, מכאן התחיל קשר שהתבסס על מיילים. הקשר בינינו נותק אחרי פגישת המחזור. הייתי לבד בעת שעברתי את תקופת הגירושין אך שרדתי.


מתי חודש הקשר ביניכם?

אחרי קרוב לשנה התחדש הקשר ביני ובין אבי ולהפתעתי גם הוא היה כבר גרוש. מרגע זה סיפור האהבה פרח בינינו ולא יכולנו שוב להיפרד.

היכן אתם מתגוררים כיום?

אנחנו מפוצלים בין שני הבתים של שנינו. לאבי בן זוגי יש דירה במרכז כי זה האזור בו הוא עובד, בחברת קומפיוג'ן ושם נמצאים גם שלושת ילדיו המקסימים שאותם אני מאד אוהבת. גם אמו גרה שם.

לעומת זאת אני מתגוררת ביישוב גילון בצפון עם בני הצעיר. חלק מהזמן אנחנו בצפון וחלק במרכז ומחכים לרגע בו נוכל לאחד את חיינו ולגור במקום בו התחלנו את סיפור האהבה שלנו, בקריית טבעון.

מה קורה עם בעלך לשעבר?

האקס שלי התחתן בשנית ונולד לו ילד, ואני חושבת שגם אם היה לו קשה בזמן הפרידה, היום טוב לו יותר בחיים עם אישתו והתינוק שלהם שאותו הוא מכנה בבדיחות הדעת בכינוי 'הנכד שלי'. כיום אנחנו ביחסים טובים ואפילו סועדים יחד לפעמים.

איזה מסר את רוצה להעביר לקוראי אתר 'רינונים' לאחר סיכום החיים שעברת והנצחת ברומן הקסום שלך?

אני רוצה להדגיש שאני לא מעודדת לפרק את החבילה הזוגית ולהתגרש, אבל אם ניסית לתקן ואת רואה שאין מה לתקן-קומי ולכי, אל תישארי במערכת יחסים לא טובה כי את מפחדת, אל תפחדי, דברים יסתדרו- דברים נוטים להסתדר בחיים, תשאפי לחיים טובים יותר, הרי, כמה פעמים את מתכוונת לחיות?

אני מתארת לעצמי שלמרות שאת פונה כאן בלשון נקבה , את מתכוונת גם ל'מין החזק' במקרה זה?

בהחלט. חיים רק פעם אחת וצריך לחיות באושר.

לסיום היא כותבת בספרה : 'הספר מבוסס על דברים שקרו לי. זהו סיפור שתובל בכמה סיפורים מהדמיון. הספר מוקדש לאיש שבזכותו החיים שלי מלאי אהבה ואושר'.

הספר מונה 200 עמודים. תמונת עטיפה: shutterstock.com. עיצוב עטיפה: שי צמרת- סטודיו 'צמרת'. הוצאה לאור והפצה: ראובני ספרי צמרת בע'מ.

www.netbook.co.il/Book.aspx?id=12147
סיגל בן דרור וספרה 'פגישת מחזור' בהוצאת 'צמרת'. צילום: משה ראובני

הספר 'פגישת מחזור' מאת סיגל בן דרור. הוצאת 'צמרת'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'ואז אתה נגעת' מאת עירית פלינט בקר...
*   'התפוח נפל רחוק מהעץ' מאת עמיעד לפידות...
*   'שמיל החציל' מאת רן שליים. איורים: בועז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים