שירות חדש מהיחידה לאימונולוגיה ברמב'ם: חיסון נגד נגיף קורונה לסובלים מאכתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

זו יוזמה של בי'ח רמב'ם לסייע לסובלים מאלרגיות להתגבר על החשש מהתחסנות עקב חוסר ידיעה אם החיסון עלול לפתח תגובה אלרגית.ד'ר אדוארדו שחר מנהל היחידה לאימונולוגיה קלינית, אלרגיה ואיידס בקריה הרפואית רמב'ם עומד מאחורי יוזמת השירות החדש

פורסם ב: 28/02/2021 15:08

מחסנים את האלרגים. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
אנשים רבים באוכלוסייה הכללית בישראל סובלים מתגובה אלרגית כלשהי כתוצאה מחשיפה לתרופות, תכשירים, מזון ואף מעקיצות שמקורן בחרקים. עבור חלק מהם, עלולה להתפתח תגובה אלרגית קשה ומסכנת חיים. בעידן בו קיים חיסון נגד נגיף קורונה, קיים חשש בקרב חלק מהמעוניינים להתחסן, לקבל תגובה אלרגית חריפה, דבר המונע מאותם אנשים בדיוק להתחסן, מה שמעמיד אותם בסיכון כפול

ד'ר אדוארדו שחר מנהל היחידה לאימונולוגיה קלינית, אלרגיה ואיידס בקריה הרפואית רמ'"ם, יזם לאחרונה שירות חדש: ביצוע בדיקת אלרגיה לחומרים המרכיבים את החיסון הייעודי לנגיף ומתן החיסון בהשגחה רפואית מלאה וצמודה.

השירות החדש המתבצע במסגרת אמבולטורית במרפאת אלרגיה, אינו מצריך אשפוז אולם יש להגיע עם מכתב התחייבות מצד הרופא המטפל עבור כל אחד משני המועדים בהם נדרש לבצע את החיסון. לאחר קליטת המתחסן במערכת, יתבצעו מספר תבחיני עור (טסטים) העשויים מאותו בקבוקון של החיסון עצמו, במטרה לשלול תגובה אלרגית כלשהי למרכיבי החיסון.

הכנת החיסון מבוצעת על-ידי רוקח מבית המרקחת של בית החולים. עם קבלת התוצאה המעידה כי אין למתחסן תגובה אלרגית כלשהי, ניתן ה"אור הירוק" להמשיך לביצוע החיסון על ידי אחות, בהשגחת פרמדיק שנמצא במרפאה לכל משך ההליך ובליווי עובדים סוציאליים המתמחים בטיפול בחרדות.

כל מתחסן יישאר להשגחה למשך כשעה וישוחרר לביתו באישור רופא המרפאה, לא לפני שתואם לו תור לקבלת המנה השנייה של החיסון, באותו הנוהל בדיוק. לאחר השחרור, צוות היחידה זמין למתחסנים ולדיווחיהם אודות סממנים שעשויים להגיע לאחר קבלת מנת החיסון.

'המעטפת הרפואית של בית החולים ומקצועיות היחידה לאימונולוגיה קלינית, מאפשרים לנו להעניק תקווה עבור ציבור שלם שמעוניין להתחסן נגד נגיף קורונה, ללא חשש מקבלת תגובה אלרגית אפשרית לאחד ממרכיבי החיסון, כזו שיכולה לסכן את חייו', מציין ד"ר אדוארדו שחר, מנהל היחידה ומוסיף: 'אני מזמין אחד אחת ואחד, שמודעים לעצם קיומה של תגובה אלרגית בעברם, לקבל את השירות בליווי צוות המתמחה בדיוק בנושאים הללו, למען הבריאות שלהם ושל היקרים להם'.


פרטים ליצירת קשר:

המכון לאלרגיה:

Allergy@rambam.health.gov.il

(דוד רטנר, דגנית קניג)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   פרופ' עודד נחליאלי, מומחה בעל שם עולמי...
*   איימן עבוד (40) חזר מהגיהנום לחיים לאחר...
*   צוות העבודה הסוציאלית של 'כללית' בחיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים