תכנית שיקום שדרות יצחק ושדרות הצבי בחיפה הוצגה אתמול במפגש שיתוף ציבור .כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

במפגש שהועבר אתמול בשידור חי בדף הפייסבוק של עיריית חיפה השתתפו בין היתר: ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה אוהד דורפמן נציגת חברת 'יפה נוף' לנה אוסטר ונציגי משרד האגרונומים חנוך בורגר המלווים את התוכנית

פורסם ב: 10/02/2021 13:55

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
שיקום הרחובות יתבצע ע'י מנהל התפעול בשיתוף עם חברת יפה נוף כאשר בשלב הראשון ישוקמו שדרות הצבי ושדרות יצחק ובשלב הבא עם סיום העבודות ישוקמו גם שדרות הברושים.

העבודות צפויות להתחיל במהלך חודש מרץ 2021 תחילה בשדרות יצחק, לאחר מכן בשדרות הצבי ובהמשך בשדרות הברושים. כאשר משך זמן העבודות הצפוי בכל רחוב הוא כשלושה חודשים, כאשר העבודה בכל רחוב תתבצע במקטעים במטרה להקל ככל הניתן על דיירי הרחובות.

שיקום הרחובות יתבצע לאחר תכנון ארוך וקפדני, בו הושם דגש רב על שימור המופע הנופי המייחד את הרחובות האלה ועל שימור העצים הוותיקים שחלקם בני מאה שנים ואף יותר.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'מדובר בפרויקט מורכב שיבוצע בשיתוף התושבים, ברגישות רבה, צעד אחר צעד, במקטעים קטנים, על מנת שלא לפגוע חלילה בעצים ובערכים הייחודיים של השדרות בהן יבוצעו העבודות.

אוהד דורפמן, ראש מינהל התפעול בעיריית חיפה פירט את שלבי הפרויקט שיבוצע במקטעים, תחילה בחלקם העליון של שדרות יצחק, לאחר מכן במקטע התחתון של השדרה וימשך לאחר מכן באופן דומה בשני מקטעים גם בשדרות הצבי. אוהד דורפמן הדגיש בדבריו כי נציגי העירייה ילוו את התושבים לאורך כל העבודות ויעמדו לרשותם על בסיס יום יומי במטרה להקל עליהם ולתת מענה לכל שאלה ובעיה שעשויה להתעורר.

לנה אוסטר מנהלת אגף תכנון ב'יפה נוף': התוכנית על פיה יבוצע השיקום נבחרה מבין מספר חלופות במטרה להבטיח כי שיפור התשתיות יתבצע תוך שמירה קפדנית של העצים.

נציגי משרד האגרונומים חנוך בורגר, המלווים את התכנית ציינו כי במסגרת התכנון נעשה סקר קפדני ומקיף של כל העצים בשתי השדרות שיעברו תהליך שיקום ושימור באמצעות מערכות אוורור והשקיה שיוחדרו לבתי הגידול של העצים במטרה להאריך ככל הניתן את תוחלת החיים שלהם. עוד מסרו האגרונומים כי בסקר שנערך לקראת ביצוע פרויקט השימור נמצאו בכל אחת מהשדרות 4 עצים מתים שלא ניתן עוד להצילם ואלה יכרתו.

התכנית עלתה להמשך עיון והערות הציבור באתר תובנות חיפה - https://haifa.insights.us/19398

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש הגיעה בצהריים...
*   70 רכזי תנועות נוער בחיפה למדו להציל...
*   כנס מועצות התלמידים והנוער השנתי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים