'מיזוגים ורכישות במציאות הדינמית של ההיי-טק בישראל הצלחה או כישלון? מאת עופר זקס. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי

ספרו של ד'ר עופר זקס מעביר מידע עדכני, מהימן ומגובה בנתונים ומשולבים בו מחקר אקדמאי וניסיון מעשי של המחבר

פורסם ב: 05/02/2021 10:53

מיזוגים ורכישות במציאות הדינמית של ההיי טק בישראל הצלחה או כישלון מאת עופר זקס. הוצאת צמרת
הקורא ימצא בו ארגז כלים ותובנות לטיוב תהליכים בדרך לשיפור התוצאות והביצועים של רכישות ומיזוגים. ספר זה נועד לסייע לכל מי שמעורב ומתעניין בתהליכים אלו, הן מהיבט הניהול והן מהיבט המחקר.

רכישות ומיזוגי חברות הינם מהלכים עסקיים הצוברים תאוצה והישגים במספר העסקאות ובהיקף הכספי שלהם. ספר זה פותח חלון לעשייה של היזמים, המנהלים, המשקיעים, ומשקף את ההתרחשויות הקדחתניות שעיתונאים כלכליים מתארים כ"עוד אקזיט" של חברת הזנק (סטארט-אפ). מנגד, כבר במשך שנים ארוכות, דיווחי מחקר וחברות הייעוץ מצביעים על שיעורי כישלונות גבוהים בעסקאות אלו.

הספר מציג נתונים כלכליים וסטטיסטיים ומתמודד עם שאלות כגון מה מאפיין את חברות הסטארט-אפ בעידן של שינויים מרחיקי לכת? מה מניע ומעודד יזמים לקפוץ למים העמוקים של מיזוגים ורכישות? מה מייחד את היזמות ישראלית, התרבות שלה, האקו-סיסטם המקומי ואת עובדי הידע?

פרק נפרד יש בשאלה מתי מנהל חברה רוצים למכור ולמי. רקע לתופעת המיזוגים והרכישות. ראיונות עם יזמים, כתבות וניתוחים עיתונאיים. הספר מכיל 173 עמודים ומחירו 79 ש'ח. להשיג בחנויות במובחרות ובהוצאת 'צמרת'.

עריכה: גילי תל-אורן, עיצוב עטיפה: צמרת שי - סטודיו צמרת. צילום העטיפה : Istock photo .הוצאה לאור והפצה: ראובני ספרי צמרתמה אומרים על ספרו של ד'ר עופר זקס?

'עופר כתב ספר מעמיק ומאיר עיניים על אחד מתהליכי השינוי בעידן הטכנולוגי שלאחר שנות האלפיים. הספר מנתח את הרכישות והמיזוגים שהתבצעו בסקטור ההיי-טק בעת האחרונה. הידע מוגש הן ברמה התיאורטית והן ברמה המעשית. מומלץ לכל אדם, לחוקר, לסטודנט ולכל יזם'.

(פרפ' יעקב ובר, ביה'ס למנהל עסקים, המכללה למנהל המסלול האקדמי)


'ספרו של עופר זקס הוא עבורי 'משב רוח מרענן' לטיפול מקצועי ויצירתי בסוגייה חשובה ומורכבת זו. עופר כותב את ספרו במיזוג נדיר של ניסיון שטח רב שנים, עבודה ייעוצית ומחקר אקדמי. ספר זה הוא תרומה חשובה מאוד למנהלים/מנהלות, לאנשי ונשות עסקים לחוקרים וחוקרות באקדמיה, לסטודנטים וסטודנטיות וליועצים ויועצות.

את מה שלמד ואת הניסיון שרכש, עופר מכנס לספר חשוב זה. להבנתי, רק מעטים יכולים לסכם את לקחיהם, ברמה התיאורטית והמעשית, כפי שאלו מופיעים בספר זה'.

(גדי ברייר בעלים ומנכ'ל של יהב- יעוץ הדרכה ופיתוח ארגוני)

מיהו האיש מאחורי הספר המקצועי? ד'ר עופר זקס הוא בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון.הוא השלים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת פוזנן שבפולין בתחום המחקר של גורמי הצלחה וכישלון במיזוגים ורכישות.

כיום משמש מרצה במכללה ומעביר לתלמידיו את ניסיונו רב-השנים שרכש בתפקידו כחבר בצוותי הנהלה של ארגונים עסקיים וכשותף אסטרטגי בתפקידי ניהול משאבי אנוש.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   שישה ספרים חדשים לילדים מאת סבא מוטי...
*   'חמי החמור שנעלב' מאת רחל חדד. איורים:...
*   ספר על חסיד אומות העולם מיועד לילדים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים