מעבדת הקורונה של 'כללית' צויידה בחדר תת לחץ חדש שיאפשר הגדלת היקף הבדיקות ובטיחות נוספת לצוות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות כללית

במעבדת הקורונה הפועלת בתוך המעבדה המחוזית של 'כללית' בנשר, בניהולה של ד"ר יוליה שניידר, הוקם חדר תת לחץ חדש. על כך מסבירה ד'ר שפרה קן דרור, מנהלת מעבדת הקורונה והמעבדה המיקרוביולוגית

פורסם ב: 03/02/2021 17:20

חדר תת לחץ חדש במעבדה המחוזית. צילום: דוברות 'כללית'
במעבדת הקורונה הפועלת בתוך המעבדה המחוזית של 'כללית' בנשר, בניהולה של ד'ר יוליה שניידר, הוקם חדר תת לחץ חדש.ד'ר שפרה קן 'דרור, מנהלת מעבדת הקורונה והמעבדה המיקרוביולוגית, מסבירה כי חדר תת לחץ הוא חדר השואב את האויר המצוי בחדר אל תעלה שמותקנת בגג עם פילטר מסוג HEPA, שתפקידו לעצור את החלקיקים הקטנים, כמו נגיף הקורונה. במקרה שנופלת בחדר מבחנה עם נגיף הקורונה, השאיבה מגנה על האיזור מפני פיזור הנגיף לשאר חדרי המעבדה.

ניטרול וירוס הקורונה מאפשר יצירת סביבה בטיחותית לצוות הבודקים ולשאר עובדי המעבדה.עד להקמת החדר הייעודי לקורונה, עבד הצוות בחדר תת לחץ שקיים במעבדה שנים רבות שנועד לביצוע בדיקות השחפת, שגם בהן נדרשים תנאי בטיחות דומים. כתוצאה מכך הוגבל היקף הפעילות של בדיקות השחפת. עם הקמת חדר תת לחץ נוסף, ייעודי לבדיקות הקורונה, ניתן להרחיב את היקף בדיקות הקורונה בשעות פעילות נוספות, וכך יתווספו עוד 4 שעות עבודה ביום וכ-1000 דגימות נוספות.

מעבדת הקורונה של 'כללית' בנשר היתה הראשונה שהוקמה בקהילה כבר בתחילת משבר הקורונה, ובוצעו בה עד כה כ-350 אלף בדיקות. המעבדה פועלת ב-3 משמרות, עד חצות, מידי יום, כולל סופי שבוע, ועתידה להרחיב את פעילותה על ידי הרחבת שני ימי פעילות למתכונת של 24 שעות ברציפות. לפני הקמת החדר החדש נערכו בה מידי יום כ-3000 בדיקות באיכות גבוהה ובלוח זמנים קצר. עם הוספת חדר תת הלחץ החדש והרחבת הפעילות יגדל היקף הבדיקות לכ-4000 דגימות ביום.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   המנהלת האדמיניסטרטיבית של בי'ח 'מזור'...
*   ח'כ יואל רזבוזוב היה ראשון המבקרים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים