'אביתר הפרפר' מאת אורית בראון-אגמי. הפקה: בראון ספרים. איורים: פארי מ. אינדונזיה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יהורם גלילי

אביתר הפרפר' הוא ספרה השני של אורית בראון־אגמי, עיתונאית וסופרת ילדים, שספריה מקדמים את נושא איכות הסביבה והשמירה על עולמנו.באמצעות אביתר הפרפר היא מעבירה לילדים ערכים של שמירה על הסביבה וטיפוח הטבע העירוני

פורסם ב: 02/02/2021 13:29

אורית בראון-אגמי וספרה 'אביתר הפרפר'. צילום: יהורם גלילי
הקוראים הצעירים לומדים באמצעות הקריאה על מסעות הפרפר כל מה שקשור בתהליך ההאבקה של פרחים, על החשיבות של הפרפרים בתהליך זה וכיצד שומרים הפרפרים על הטבע.

הילד מלווה את הרפתקאות אביתר הפרפר, מהבוקר בו אביתר קם דרך אבקת פרחים ועד לרגע שהבניינים הרבים שנבנים בעיר מונעים ממנו למצוא פרחים. הפרפרים מתכנסים לכינוס חירום ומחליטים יחד לעזוב את העיר. הילדים עצובים מכך שאין פרחים ואין פרפרים והם מתלוננים להורים. המבוגרים מחליטים שצריך לשמור על שטחים ירוקים גם בעיר, ואז הפרפרים חוזרים ואביתר המנהיג שלהם מרוצה והולך לישון.

הספר מיועד לגילאי 7-3, והאיורים המקסימים מדגישים את המסר העיקרי שהפרפרים הם בעלי חיים חיוניים בטבע ושיחד עם הבנייה בערים חשוב שנשמור גם על שטחים ירוקים בערים.

ספרה הקודם של אורית בראון-אגמי הוא 'העולם, האדם וקורונה גם' על איכות סביבה, קיימות אקולוגיה, תוך שילוב עם משבר הקורונה, היה במשך מספר חודשים במקום בראשון ברשימת רבי מכר באנגלית באמזון בקטגוריית ספרי ילדים על איכות הסביבה.

אורית בראון אגמי, אם לשלושה בנים היא בוגרת פסיכולוגיה באוניברסיטה העברית, לשעבר עיתונאית ודוברת מרכז פרס לשלום. בין שלל פעילויותיה, לימדה אנגלית באי קטן בפיליפינים ובכפר נידח בהודו, והיום היא עוסקת בהוראת אנגלית, תקשורת ואקטואליה לילדים מהפריפריה החברתית בישראל.

המסעות שערכה בעולם ובעיקר החיים באי שאין בו מכוניות, אין רעש ואין זיהום אוויר, היוו השראה לספרים שהיא כותבת. הספר הנוכחי נכתב מתוך דאגה לעתידם של הפרפרים, המהווים חלק חשוב באקולוגיה העולמית והולכים ונעלמים מהערים.

הספר מכיל 43 עמודים מנוקדים ונמכר בכריכה קשה. מחיר הספר 68 ש'ח. ניתן להשיג ישירות מהמחברת עם אפשרות להקדשה אישית בטל': 054-7722238,

oritbrown@gmail.com


לאתר שלה הקליקו כאן:

www.oritbrown.com/
ספר הילדים אביתר הפרפר מאת אורית בראון אגמי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   לראותה בלבד מאת אראלה תלמי. עורכת:...
*   להציל את הממלכה הקסומה מאת מלי נויוביץ'...
*   מטפחת ומקטרת מאת אתי שחר. הוצאת 'אוריון'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים