הפקולטה למדעי המחשב ע'ש טאוב העניקה פרס הצטיינות חברתית לטל חקלאי סטודנטית שהקימה פרויקט חונכות ייחודי. כתבה: רונית קיטאי. צילום:ניצן זוהר

טל חקלאי הגיעה לטכניון לפני כשנתיים כסטודנטית חדשה בפקולטה למדעי המחשב ע'ש טאוב. לא היה לה שום רקע בתכנות, אבל החששות שלה הגיעו ממקום אחרי לגמרי: היא לא הכירה איש בטכניון.אז כיצד היא פתרה זאת והפכה זאת לפרויקט מנצח?

פורסם ב: 25/01/2021 16:55

טל חקלאי. צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון
אומרת טל חקלאי: 'לשמחתי מצאתי מהר מאוד חברים טובים, ואני לא מסוגלת לדמיין איך הייתי עוברת בלעדיהם את התואר. במיוחד בשנה האחרונה, כשלומדים רק מהבית. הם מצילים אותי'.

בשנה שעברה עם פרוץ המגפה, הבינה חקלאי שמציאות חייהם של הסטודנטים החדשים השתנתה לגמרי , הם לומדים מהבית, או מהמעונות, ואין להם כמעט הזדמנות להכיר את הסטודנטים שלומדים איתם בסמסטר. 'לפעמים כל מה שצריך זה מישהו שיענה לך על שאלה קטנה, אבל הסטודנטים החדשים כיום מתקשים להכיר סטודנטים אחרים שלומדים איתם ולכן קשה יותר להיעזר זה בזה וליצור קבוצות למידה'.

כך נולד ביוזמתה פרויקט 'חבר טלפוני' שיצא לדרך לפני קרוב לשנה, בסמסטר אביב 2020. טל חקלאי, סטודנטית מצטיינת ופעילה בוועד הסטודנטים של הפקולטה, הקימה בתמיכת הוועד מערך חניכה המלווה סטודנטים חדשים ומעניק להם עזרה בלימודים. עד מהרה נרשמו לפרויקט יותר מ-200 סטודנטים חדשים ו-170 חונכים שהם סטודנטים ובוגרי הפקולטה למדעי המחשב . הללו מעניקים את העזרה בהתנדבות מלאה. היא ניהלה בעצמה את הפרסום, את ההרשמה, את גיוס החונכים ואת השיבוצים, כלומר את יצירת הקשר בין החונכים לסטודנטים החדשים.

כעת היא קיבלה על כך פרס הצטיינות חברתית מטעם הפקולטה. הפרויקט, כך הוסבר, לא רק סייע לסטודנטים החדשים בהבנת החומר הנלמד אלא גם יצר חברויות וקבוצות למידה החיוניות כל כך לחוויית הלימודים ולהצלחה העתידית בתואר. הפרויקט נמשך השנה עם הסטודנטים שהצטרפו לפקולטה באוקטובר 2020, וכיום פעילים בו כ-130 חונכים.
פרופ' דני גייגר דיקן הפקולטה למדעי המחשב ע"ש טאוב מעניק את הפרס לטל חקלאי. צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון

מימין לשמאל פרופ' בני קימלפלד, טל חקלאי ופרופ' דני גייגר קרדיט צילום : ניצן זוהר, דוברות הטכניון

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ראש העיר יקנעם סימון אלפסי העניק לאלוף...
*   בכירי עמותת 'שניר' ערכו אתמול בערב...
*   לראשונה בישראל ובעולם הוקמה זירת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים