מתנות קטנות מאנשים עם לב רחב ונדיב ומה הקשר בין חולי סרטן, המלחמה בקורונה וקרטיב 'רמזור'. כתבה: רונית קיטאי. צילום:הקריה הרפואית רמב'ם

על עובדי מחלקות ה'כתר'(קורונה) במדים בצבע אדום, על מקררי הגלידה ברמב'ם תרומתו של אלעד בוקר וגם על תרומתם של ענת ועמרי לביא חיפאים לשעבר. אנשים טובים באמצע הדרך למקרר של הקרטיבים

פורסם ב: 18/01/2021 13:26

אלעד בוקר ומירב גבירצמן ממחלקת ריפוי בעיסוק, חולקים רגע מתוק ברמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
כל מי שמסתובב ברמב'ם למד להכיר את סימני ההיכר של הצוותים השונים וגם את המדים האדומים, סימן היכר לאלה העובדים במחלקות 'כתר' (קורונה) השונות במתחם התת קרקעי של בית החולים.אך לא רק הצבע האדום של המדים מסגיר את מי שבדיוק סיים משמרת ארוכה ומתישה בסרבלים אטומים מתחת לפני האדמה. רבים מהם מסתובבים, גם בימים הקרים, עם קרטיבים בצבעי רמזור. אז איך הפכו המרעננים הצבעוניים על המקל לפריט חובה? הכל טמון ביוזמה אחת קטנה ומתוקה.

בבתי החולים השונים בישראל כולל ברמב'ם, מפוזרים 19 מקררי גלידה בנקודות טיפול שונות בחולים אונקולוגיים. מאחורי היוזמה הארצית הזו עומדת עמותת 'מטרות' ורצון של איש אחד, אלעד בוקר, לסייע לחולי סרטן ולהנציח את זכר אביו, אבי בוקר ז'ל, שנפטר מהמחלה.

כאשר ביקש להנציח את זכר אביו בדרך מיוחדת ושונה, נזכר אלעד בוקר כי כל מה שאביו רצה אחרי ההקרנות ותופעות הלוואי המטרידות שלהן, היה משהו קריר ומרענן שיפיג את התחושות הלא נעימות בפה וימנע פצעים. הכעס על כך שאביו והמטופלים האחרים נאלצים לשלם סכום לא קטן אחרי כל טיפול לרכישת קרטיב או משקה קר, הוליד את מיזם 'מתנות קטנות' ואיפשר לחולי סרטן מצפון ועד דרום ליהנות מקרטיבים ללא עלות בתום הטיפולים שהם מקבלים.

ברמב'ם ממוקמות שלוש נקודות אספקת קרטיבים עבור מטופלים אונקולוגיים, לרבות בבית החולים 'רות' לילדים. אולם, לאחרונה הורחב המיזם וקיבל תפני'"מרעננת': צוותי הטיפול במחלקת הקורונה התת-קרקעית זכו למקרר משלהם, במטרה לסייע להם בהתרעננות אחרי משמרות ארוכות בחליפות אטומות.

מקרר מלא קרטיבים הועמד באתר ההתפשטות והיציאה מהמתחם התת-קרקעי לטיפול בקורונה, ובתום תהליך הסרת המיגון הכבד והמיוזע וחיטוי הגוף, רבים מהמטפלים שזה עתה יצאו משהיה ארוכה ומתישה במחלקות ה'כתר' הם נהנים מפינוק מתוק וקר. המקרר המיועד לצוותי הטיפול בקורונה הינו תרומתם של ענת ועמרי לביא, זוג חיפאים לשעבר וחבריו של בוקר, אשר תומכים בעמותה ובמיזם.

אומרת מירב גבירצמן,מהמחלקה לריפוי בעיסוק, המטפלת בחולי קורונה ברמב'ם: 'העבודה במתחם התת קרקעי לא פשוטה. המשימה קשה גם במובן הפיזי וגם במובן הרגשי. זה נעים לדעת שמישהו חושב עלינו, אפילו בדברים הקטנים, ונותן לנו סיום מתוק למשמרות הללו. תודה לכם בשם כולם על היוזמה המקסימה'.

בחמישי האחרון הגיע אלעד בוקר לרמב'ם כדי לתמוך מקרוב בצוותי רמב'ם העומדים בחזית המאבק בקורונה. בזמן שפגש כמה מלובשי המדים האדומים שזה עתה סיימו את עבודתם במתחם התת-קרקעי, הוא ביקש לומר להם תודה באופן אישי והעניק להם קרטיבים מרעננים מתוך המקרר של מיזם 'מתנות קטנות': 'חודשים ארוכים שהאנשים האלה עובדים מסביב לשעון, במסירות גדולה, ומטפלים בחולים, תוך כדי התמודדות עם וודאות, שחיקה, תשישות ועוד.
כיף לראות את המלאכים בלבן שנותנים כל כך הרבה מעצמם לכולנו, כדי שנצליח לצאת מזה. זו הדרך של התורמים ושלי לומר להם תודה.'


רגע מתוק עם צוותי הטיפול בקורונה ברמב"ם. צפו:

https://youtu.be/0CzBB_U50xk

(דגנית קניג)
עכשיו נרגעים. מנהל המרכז הרפואי רמבם ד'ר מיקי הלברטל מתרענן לאחר משמרת במתחם התת קרקעי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   פרוייקט מיוחד ליום הזכרון לחללי מערכות...
*   זהירות נחש! עם העלייה בטמפרטורות ותחילת...
*   פרופ' עודד נחליאלי, מומחה בעל שם עולמי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים