גם בסגר: עשרות מילדי עובדי רמב'ם נמצאים במסגרת חינוכית. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

ברמב'ם דואגים לצוות המטפל וכך 190 מילדי עובדי רמב'ם החלו השבוע ללמוד במסגרות חינוכיות אשר נפתחו במהלך ימי הסגר כפתרון להוריהם המוגדרים כעובדים חיוניים למשק

פורסם ב: 13/01/2021 12:21

ילדי עובדי רמב'ם בשמרטפיה.צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
במסגרות, אשר כוללות שתי קבוצות גיל (פעוטות עד גיל שלוש וילדים בגילאי 3-12), נפתחו כבר ביום ראשון ומאפשרות לעשרות מעובדי רמב'ם, בית החולים הגדול בצפון, להגיע אל מקום עבודתם באופן שוטף ולהעניק טיפול חיוני למבקרים ולמאושפזים בבית החולים. יש לציין כי למרות מתן מענה לילדי העובדים בהיקף, הגדול משני הסגרים הקודמים, עדיין קימת דרישה גבוהה לילדי עובדים נוספים ובימים הקרובים מספר הילדים הנמצאים במסגרות הללו צפוי לגדול.

במעון ויצו בשכונת בת גלים נמצאים 24 מילדי עובדי רמב'ם בגילאי 3 חודשים עד שלוש, תחת ניהולה התפעולי של רמה לוי, ממחלקת הרווחה באגף משאבי אנוש של רמב'ם, ובעזרתן של מטפלות המעון הקבועות אשר נותנות מענה מלא לכל צרכי הפעוטות. בסגר הנוכחי נפתח מעון ויצו נוסף הפועל בשכונת נווה דוד בחיפה ובו לומדים 22 פעוטות.

בבית הספר עירוני א' אשר נמצא בסמיכות לרמב'ם, פועלת מסגרת חינוכית נוספת, 'השמרטפייה', המיועדת לגילאי 3-12 ובה שוהים כעת 140 ילדי עובדים תחת ניהולן התפעולי של מירב גנות ומאיה בנימין ממחלקת הרווחה באגף משאבי אנוש של בית החולים.

פתיחת המסגרות הינה יוזמה של הנהלת רמב'ם ואגף משאבי אנוש, בניהולו של אלי בן-שלוש, יחד עם עיריית חיפה שמעניקה תמיכה מלאה ליוזמה ואף הקצתה לכך עובדי עירייה הנמצאים כעת בחל"ת. ליוזמה שותפות גם תנועות הנוער השונות בעיר, שנציגים שלהם מסייעים בפעילויות השונות.

'מסגר לסגר אנחנו לומדים טוב יותר את הצרכים של ההורים והמערכת ומצליחים לתת מענה ליותר פונים", מסבירה מירב גנות ומוסיפה: 'לשמחתנו הרבה הצלחנו לתת גם הפעם מענה רוחבי למשפחות שיש להם ילדים בטווחי גילאים שונים. האחריות שלנו היא לא רק כלפי ההורים הזקוקים למענה כדי להגיע לעבודה, לא רק כלפי הילדים הזקוקים למסגרת תומכת בתקופה ארוכה של אי וודאות ואי יציבות, אלא גם כלפי הציבור הרחב שללא השירות הזה, עלולים להיפגע. הטיפול בילדי העובדים מאפשרת להם להגיע לרמב"ם ולבצע את עבודתם ללא דאגות, בידיעה שיש מי ששומר להם על הילדים ודואג לכל צרכיהם. אנחנו מקבלים הכרות תודה ותמיכה מכל הכיוונים, וזה מחמם את הלב'.

אתמול, יום ג' (ה-12.1) הגיעו נציגי הנהלת רמב'ם ובראשם מנהל ביה'ח ד'ר מיקי הלברטל, לסיור בשמרטפייה כדי לבחון מקרוב את הפעילות השוטפת במסגרת החינוך לילדי העובדים. מסכמת מירב גנות: ''יש לנו ילדים מקסימים, שלמרות שהם מגיעים מאזורים שונים, תרבויות שונות, אמונות שונות וגילאים שונים, מצליחים ליהנות מהחוויה המשותפת הזו.אחד הילדים אמר לי אתמול שהוא התגעגע ללימודים ברמב'ם בתקופה שלא היה סגר. יש מחמאה גדולה יותר?'. צודקת!

(דגנית קניג)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   משה עלמני בן 97 לא הרגיש טוב והגיע לרמב'ם...
*   מכשיר החייאה (דפיברילטור) חכם של מ.ד.א...
*   d

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים