בפעם השלישית ובמהירות הבזק פתח המרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית' קייטנה מיוחדת לילדי הצוותים הרפואיים. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

' יש לנו מחויבות גדולה ואחריות כלפי הצוותים שלנו הנמצאים בחזית המלחמה בקורונה', אומר אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש של בית החולים 'כרמל'

פורסם ב: 12/01/2021 11:56

קייטנת קורונה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
' ההרגשה שאני יכולה לעבוד בראש שקט במחלקה בבית החולים ולדעת שהילדה שלי מטופלת ונמצאת בידיים הכי טובות היא הרגשה מעולה. תודה לכל הצוותים שמפעילים את הקייטנה זה ממש לא מובן מאליו', אומרת נדיה מרגולין רוקחת בכירה בבית המרקחת .
כרמל

ילדי הצוותים הרפואיים התחילו השבוע את הקייטנה שמפעילה הנהלת בית החולים לטובת ילדי העובדים ואליה מגיעים בכל יום 50 משתתפים צעירים כשהמשתתף הקטן ביותר בגיל 4 וחצי והגדולה בת 12. בקייטנה נהנים הילדים ממגוון רחב של פעילות כמו, יצירות, ימי נושא, משחקי חוץ, תחרויות ספורט, תחרויות שירה ועוד.

הקייטנה היא תחת אחריותה של מחלקת משבי אנוש ובסיוע יחידות נוספות מבית החולים וביניהן :לוגיסטיקה, משק, מטבח ועוד ובשיתוף עיריית חיפה.

אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש: 'הקייטנה שמה מטרה לשמש מסגרת חינוכית עוטפת ומכילה בימים טרופים אלה ועל מנת לאפשר לצוותים להמשיך בעבודת הקודש שלהם בבית החולים בשקט ובידיעה כי ילדיהם נמצאים בידיים טובות'.

על הקייטנה אחראיות מטעם בית החולים לאה שוורצמן-מלכה ממחלקת משאבי אנוש ויעל הר ציון מהמכון הפתולוגי, מטעם העירייה אחראים מר מומי אלמוג, וגב' אורה ברזל הכט .

עבור לאה שוורצמן-מלכה ממשאבי אנוש כרמל זו הקייטנה השלישית שהיא מפיקה בהצלחה. לדבריה: 'זה פרויקט מקסים שהוקם לאחר שכבר הינו מנוסים מהגל הראשון והשני. אנו מאפשרים לעובדים שקט ורוגע על מנת שיוכלו לבצע את עבודתם נאמנה. הילדים זוכים פה לפעילויות מקסימות, שיעורי 'זום' במידת הצורך, יחס אישי ועוטף, הם מקבלים אוכל ואספקה מלאה מבית החולים שכוללת ארוחות חמות, שוקו ומעדנים ואפילו קרטיבים לימים החמים. אני גאה בהנהלת בית החולים שלנו שמחזקים את העובדים ומאפשרים להם לעשות עבודתם מכל הלב.

אני מודה שהתאהבתי בקייטנה ובמיוחד בילדים שמביאים אופטימיות ושמחת חיים וממלאים את הלב בתקופה קשה זו, אני בטוחה שגם להם חווית הקורונה תחלוף בקלות בזכות המסגרת המדהימה הזאת. חשוב לי לציין לטובה את שיתוף הפעולה המדהים עם צוות עיריית חיפה, מומי, אורה וליאב שהם שותפים מלאים בכל הפרויקט, וניכר כי פועלם נובע מנתינה ענקית והרבה רצון והכרת תודה לצוותים הרפואיים'.


הטיבה לבטא את תחושת ההורים הרוקחת נדיה מרגולין שהכניסה זו הפעם השניה לקייטנה את בתה אליס בת 7 וחצי. בתה הלומדת ב'הריאלי' אחוזה נהנית שם מאוד. לדבריה של נדיה 'זוהי קייטנה פשוט מדהימה.לנו כהורים הממשיכים את העבודה הקשה בבית החולים יש כאן רוגע מיוחד. זאת ממש לא שמרטפיה ששמים בה סתם את הילדים . הקייטנה של בית החולים מהווה בית חם ומיוחד עם תמיכה ומעטפת מושלמת של בית החולים, הצוותים החינוכיים יחד עם צוותי בית החולים מפנקים אותם ודואגים להם מא' ועד ת'. הילדים מרגישים תחושה ביתית ומשפחתית ויש ילדים שזו להם כבר הפעם השניה או השלישית שהם מגיעים לקייטנה ומרגישים נהדר. יש כאן תמיכה ומעטפת שמאוד תורמת לתחושת השייכות שכולנו כאן בבית החם שקוראים לו כרמל, וזה באמת כרמל מכל הלב'..

בלהם לעשות עבודתם נאמנה ".

לאה שרצה סביב והילדים כל היום ודואגת שלא יחסר להם כלום, מוסיפה ואומרת,
" אני מודה שהתאהבתי בקייטנה בכלל ובילדים בפרט, ילדים מהווים אופטימיות ושמחת חיים וממלאים את הלב בתקופה קשה זו, אני בטוחה שגם להם חווית הקורונה תחלוף בקלות בזכות המסגרת המדהימה הזאת. חשוב לי לציין לטובה את שיתוף הפעולה המדהים עם צוות עיריית חיפה, מומי, אורה וליאב שהם שותפים מלאים בכל הפרויקט, וניכר כי פועלם נובע מנתינה ענקית והרבה רצון והכרת תודה לצוותים הרפואיים.
כמו כן, ברצוני להודות לתנועת " הצופים" , שרק לפני מספר חודשים רצו לסגור אותה ועכשיו מדריכים מטעם התנועה מהווים גורם חשוב ומהותי בהפעלת כל פרויקט הקייטנה."

הטיבה לבטא את תחושת ההורים רוקחת בית המרקחת של כרמל נדיה מרגולין שהכניסה את ביתה אליס בת 7 וחצי הלומדת בריאלי אחוזה זאת הפעם השניה , לקייטנת כרמל.
" הקייטנה פשוט מדהימה" אומר נדיה. " לנו כהורים הממשיכים את העבודה הקשה בבית החולים יש כאן רוגע מיוחד. זאת ממש לא שמרטפיה ששמים בה סתם את הילדים . הקייטנה של כרמל היא בית חם ומיוחד עם תמיכה ומעטפת מושלמת של בית החולים הצוותים החינוכיים יחד עם צוותי בית החולים מפנקים אותם ודואגים להם מכף רגל ועד ראש.


הילדים מרגישים תחושה ביתית ומשפחתית ויש ילדים שזו להם כבר הפעם השניה או השלישית שהם מגיעים לקייטנה ומרגישים נהדר. יש כאן תמיכה ומעטפת שמאוד תורמת לתחושת השייכות שכולנו כאן בבית החם שקוראים לו כרמל, וזה באמת כרמל מכל הלב ". מסכמת נדיה .
נדיה ובתה אליס עם לאה בקייטנת קורונה 3. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

קייטנת קורונה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   פרוייקט מיוחד ליום הזכרון לחללי מערכות...
*   זהירות נחש! עם העלייה בטמפרטורות ותחילת...
*   פרופ' עודד נחליאלי, מומחה בעל שם עולמי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים