'בשם הילד', סדרה חדשה של ספרי ילדים ונוער מאת ד'ר עודדה פלד. עיצוב עטיפה: לי פלד. הוצאה לאור: עצמית

שלושת הספרים בסדרת "בשם הילד" כתובים בגוף ראשון ובחרוזים. כל ספר מציג מצבים והשלכותיהם, כאשר בדבריו של הילד הוא שוזר הסברים והגדרות, מתאר ומעביר את האופן בו הוא חווה את הקושי ואיך הוא מרגיש

פורסם ב: 11/01/2021 11:36

שלושת הספרים של ד'ר עודדה פלד. צילום: רונית קיטאי
הסדרה הזאת נועדה להשמיע את קולם של ילדים הסובלים מהפרעות שכיחות המשליכות על התנהלותם, תפקודם, איכות חייהם ועל התפתחות אישיותם ודפוסי התמודדותם בחיי היומיום ובהמשך בחייהם הבוגרים. ילדים ובני נוער הם 'לוחמי חיים' המתמודדים עם קושי וחשים בלתי מובנים ולא פעם מואשמים וכואבים.

מחברת הספרים מתמודדת יחד אתם ומה עובר עליהם, כיצד הם חשים את תגובות הסובבים, לצד דרכים להתמודד וכלים להעצמת תחושת ה'יש'. לא פעם נאלצים ילדים הנדרשים להתמודד עם קושי לעבור מסכת ייסורים.

הסדרה 'בשם הילד' מיועדת להורים ולמורים כאחד, זאת כדי שיבינו מה עוברים הילדים, וכוללת שלושה ספרים:

'הפרעה בחרוזים' הוא ספר המתייחס לשתי הפרעות התפתחותיות שכיחות: דיסלקציה והפרעת קשב ובו מתאר הילד את מה כל מה שמתרחש איתו וסביבו ואת הגילוי והאבחון, תוך שהוא מסביר מהויות לגבי דרך הביטוי של הקושי וההשלכות על דימויו העצמי, האינטראקציה שלו עם הסביבה, חיפוש הפיתרונות ודרכי המוצא.

דיסקלקוליה בחרוזים – הספר מתייחס להפרעה ביכולת למידת החשבון, תיאור עולמו של ילד המתקשה להתמודד עם כמות, גודל ומספר לצד חוזקותיו בכל תחום אחר, על התסכול, החשש, ההתמודדות וקרן האור.

מצאתי את ה- B אסט B אדי שלי הוא ספר מוקדש לילדים אמיצים, מוחרמים ומחרימים הרוצים לזקק את החיים, עוסק בחרמות ודחייה חברתית, ואף מציע דרכים להתמודדות וכלים להורים ומורים לתמיכת התהליך.

לא פעם מצאה ד'ר עודדה פלד את עצמה במהלך מסלול חייה המקצועים, כשהיא משמשת שופר לילדים מטופלים. כל מה שהם רצו היה הבנה, הכלה והקשבה וכל מה שהם היו זקוקים לו היו תמיכה נכונה והכרה. במהלך שכתוב החומר הכתוב עלו בדימיונה של ד"ר פלד עשרות ילדים, חלקם עצובים בתחילת הדרך וחלקם מחייכים חיוך של ניצחון. "הם מצאו פיתרון וכמעט תמיד הצלחתם היתה כרוכה בסביבה בה זכו בתמיכה של הורה, מורה וחבר, אלה שהבינו, אלה שהאמינו ויצקו בהם כוח".

ד'ר עודדה פלד מומחית לפסיכולוגיה שיקומית ולפסיכולוגיה התפתחותית ומטפלת באומנויות עוסקת בנוירופסיכולוגיה בגישה אינטגרטיבית. היא בעלת 'המרכז לטיפול אינטגרטיבי' סניף מכבים שעבדה כפסיכולוגית, כיועצת ובהדרכה לצוות במרכז שיקום נוער תל אביב יפו ובמכון פויירשטיין בירושלים וגם לימדה והעבירה קורסים בסמינר הקיבוצים, במכון נגיד בירושלים, במכללת "דוד ילין".

בעבר לימדה ד'ר עודד פלד במכון ווינגייט במסגרת הלימודים לתואר שני בחינוך גופני מיוחד ועבדה בבית החולים "הלל יפה" בחדרה ביחידה הנוירולוגית ובבית לווינשטיין בהוד השרון, במחלקת נפגעי ראש. היא מעבירה השתלמויות והדרכות לאנשי מקצוע בתחומים כגון: הפרעות התפתחותיות, דרכי האבחון והטיפול בהן בגישה אינטגרטיבית ושילוב ילדים בעלי שונות במסגרות החינוכיות השונות, משמשת כמנהלת שותפה בעמותה הישראלית לטיפול במשחק, ואף הציגה בכנסים בינלאומיים בתחומי הטיפול המשולב והטיפול במשחק.


מחיר הספר: 50 שקל לכל ספר בסדרה 'בשם הילד', 120 ש'ח לשלושת הספרים בסדרה.
ניתן להשיג: בטל' 054-4782729 או בדוא'ל: odedap@bezeqint.net .
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   נימי לומד לעוף מאת נמרוד ליבוביץ'...
*   הפיזיותרפיסט והחוקר ד'ר סאם ח'מיס...
*   'הסוד של מלך היער ספר ילדים כל כך אקטואלי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים