ילדים מבוטחי 'כללית' בחיפה והסביבה יזכו מעתה לטיפול הכי איכותי שיש במחלקת העיניים ב'ארמון'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות כללית

אל מחלקת העיניים ב'ארמון', בניהולה של ד'ר תמר פדות, הצטרף מומחה העיניים לילדים ד'ר עודד לגשטיין החיפאי עם תעודות הצטיינות והשתלמויות במקומות הכי נחשבים שיש. מעתה הוא מפעיל במקום שירות רפואת עיניים לילדים

פורסם ב: 10/01/2021 15:57

ד'ר עודד לגשטיין. צילום: דוברות 'כללית'
ד'ר עודד לגשטיין נבחר כמצטיין דיקן מטעם בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית 'והדסה' בירושלים. הוא התמחה ברפואת עיניים בבית החולים וולפסון, המסונף לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב. לאחר מכן עבר עוד שלוש שנות התמחות - על במחלות עיניים בילדים ופזילות, מהן שנתיים בבית החולים 'הדסה' בירושלים ושנה נוספת דרך תוכנית המאטץ' האמריקאי היוקרתית במרכז הרפואי המפורסם של בית החולים ג'ון הופקינס בארה'ב, בהנחיית פרופ' דיויד גייטון ופרופ' מייקל רפקה,– מרופאי העיניים לילדים ומומחי הפזילות החשובים בעולם, שכיהנו גם כנשיאי האיגוד האמריקאי לרפואת עיניים ילדים.


הוא בחר בתחום התמחות זה כי הוא אוהב לעבוד עם ילדים ונהנה לשלב אנושיות, משחק, וצחוק בבדיקה הרפואית.ד'ר עודד לגשטיין נשוי ואת מעט הזמן הפנוי שנותר לו הוא מקדיש לטיולים, אסטרונומיה, רכיבה על אופניים, אמנות, תיאטרון ושירה.

ד'ר לגשטיין נותן טיפ באשר לסימנים מחשידים לבעיות עיניים בילדים:

1. חשד ל'הפרעות קשב', הילד המתקשה להתמיד במשחק, צביעה, קריאה או מטלה או ל'דיסלקציה' הילד מתקשה בקריאת טקסט, מעקב אחר מילים ושורות, כשלמעשה מדובר בבעיה בראיה ולא בלקות למידה.

2. ילד שמרבה לשפשף עיניים.

3. ילד המקרב מסכים לפנים, או יושב קרוב מאוד לטלוויזיה.

4. ילד עם הטיית ראש בעת מבט.

5. ילד עם פזילה.

פעמים רבות הילד נראה 'בסדר' להורים, אך בבדיקה מתגלים ממצאים הדורשים טיפול. לכן, במקרים כאלה מומלץ לפנות לבדיקה כדי לשלול בעיית עיניים חבויה שעלולה להשפיע גם על תפקודו והתפתחותו וגם להחמיר אם לא תטופל. במצבים האלה, התאמת משקפיים ותרגולי עיניים או אף ניתוח לתיקון פזילה או לקות אחרת בעין עושים מהפך של ממש עבור הילד.

יש לזכור כי מדובר בבדיקה ממושכת, כולל הזלפת טיפות עיניים. ולכן חשוב להיערך בהתאם. צוות מרפאת העיניים לילדים עושה את המיטב כדי להקל על הילד והוריו כדי שהבדיקה תהייה חוויה קלה, ואף מהנה.צוות מרפאת עיני ילדים של כללית בארמון כולל גם אחיות מיומנות בתחום וצוות אורטופיסטים המציעים תרגילים אורטופטים לטיפול בפזילות.

(יוכי באואר, טלי שרייר וגנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מנהלי מחלקות, אחים ואחיות וצוות מינהל...
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   הצוותים המטפלים של רמב'ם שולחים מסר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים