בזכות 'נינג'ה ישראל' גילה איתי צוקרמן בן 10 מזכרון יעקב כי הוא חולה בסרטן. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

מה קרה לו באחד מאימוני הניננג'ה? בסופ'ש האחרון חגגו לו יום הולדת 10 במהלך אישפוז נוסף בבי'ח לילדים 'רות' רמב'ם

פורסם ב: 05/01/2021 13:02

יום הולדת לאיתי צוקרמן באולם גרדינגר בבי'ח 'רות' לילדים שליד רמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
איתי צוקרמן הוא מעריץ מושבע של התכנית 'נינג'ה ישראל' ואת מרבית זמנו הוא בילה באימונים וניסיונות לעמוד ברף האתגרים שמציעה התוכנית האהודה, כדי להפוך יום אחד למתחרה על המסלול הקשה בעולם. באופן פרדקסולי, דווקא החלום הזה הפך לחלק בלתי נפרד ממציאות לא פשוטה עבור הלוחם הצעיר.

לפני כחודש וחצי, במסגרת אחד מאימוני הנינג'ה שלו, נפל איתי צוקרמן ונחבל קשות. בשל החשש לשבר, הוא הובהל לסניף קופת החולים הקרובה לביתו ומשם הופנה אל מיון רמב'ם. במהלך בדיקות שגרתיות שעשה עם הגעתו אל בית החולים, עלה ממצא חשוד, אשר בהמשך הלך והתברר כאבחנה לא פשוטה .איתי סובל מסרקומה על שם יואינג, או בשפה פשוטה סרטן בעצמות.

מסביר ד'ר' מרדכי עוז רופא בכיר במערך ההמטו-אונקולגי בבית החולים 'רות' לילדים ברמב'ם: 'הגילוי היה די מפתיע ובעצם בגלל הנפילה גילינו את הסרטן ותפסנו אותו בשלב מוקדם יחסית'.

מאז שאיתי צוקרמן אובחן, הוא נמצא בטיפול בבית חולים 'רות' לילדים. בין הטיפולים, הבדיקות והתכנונים הרפואיים, הוא נכנס ויוצא מבית החולים כאשר צוות המערך, אשר צפוי ללות אותו בחודשים הבאים, הפך כבר למעין משפחה מורחבת.

לכבוד האירוע המשמח בו מלאו לאיתי עשר שנים, הוחלט ברמב'ם להפתיע אותו ואירגנו לו אירוע בלתי שגרתי: מסיבת יום הולדת עם בני המשפחה הגרעינית לצדו, בני המשפחה המורחבת ב-ZOOM וברכה מכמה אורחים חשובים במיוחד.

כשהוא יושב באולם גרדינגר, אולם הקולנוע של בית החולים 'רות' לילדים, מוקף במשפחתו, הוקרן על המסך הגדול סרטון ובו הופיעו בזה אחר זה מתחרים בולטים מעונות 'נינג'ה ישראל' אשר ברכו באופן אישי את חתן השמחה איתי צוקרמן .

'היי איתי צוקרמן, כאן גיא דוידוב, משתתף בעונות של נינג'ה ישראל", נפתח הסרטון בפניה ישירה לאיתי צוקרמן החוגג. דוידוב בירך אותו ואיחל לו בריאות. אחריו פנה אל צוקרמן המתחרה הראל דודסון שהוא חיפאי : 'אני רוצה לאחל לך רפואה שלמה, שתצא מכל מה שאתה עובר מחוזק'.

משתתפים נוספים הצטרפו לברכות ואיחלו לחתן השמחה שפע של ברכות ואיחולים, כאשר חלקם גם הציעו לו להצטרף אליהם לאימונים לאחר החלמתו.

צוקרמן, שכאמור הינו מעריץ מושבע של "נינג'ה ישראל" לא יכול היה להסתיר את ההתרגשות שראה את המתחרים פונים אליו באופן אישי ושולחים לו עידודים וברכות. "תודה על הברכות", אמר בביישנות ולא הפסיק לחייך. "ממש מרגש", אמרה רונית, האם, במעמד האירוע והוסיפה, "תודה לכל מי שבירך, אנחנו ממש מעריכים ומתחזקים. איתי הוא ילד שהוא נינג'ה בנשמה ומחכה לעלות על המסלול והוא מתרגש מכל ברכה כזאת ומכל בנאדם חזק כזה שמברך אותו, אז המון, המון תודה'.

מאחורי המיזם עומדים מתמודדי "נינג'ה ישראל", טרוור גלאור ויאיר שכטר, אשר החליטו למנף את אתגרי ההתמודדות עם מסלול הנינג'ה והערכים הנגזרים מכך, לחיזוק ילדים ובני נוער הזקוקים לזה. מכאן, החיבור לילדי בית החולים "רות" ברמב"ם היה קצר ובימים אלה צפויים לקבל ילדים נוספים, המטופלים ברמב"ם, מסרי עידוד ממתמודדי עונות "נינג'ה ישראל".

לדבריה של תמר שוחט, אמרכלית בית החולים 'רות' לילדים ברמב'ם, מדובר בחיבור מעצים שתורם לכל הצדדים: 'ייצרנו מיזם שבמסגרתו החבר'ה של נינג'ה מברכים את הילדים שלנו שנאבקים במחלות כרוניות קשות ומסכנות חיים. חשבנו שזה יהיה נכון שהחבר'ה שעוסקים בכוח, יכולת, התמדה ורוצים להגיע למטרה מסוימת יתחברו לילדים שלנו ויתנו להם השראה ואת הכוח להמשיך, את התמיכה והאהבה שהם זקוקים לה ושיראו לגיבורים הקטנים שלנו שאפשר לנצח הכל'.


מה קרה כאשר איתי צוקרמן פגש את מתחרי "נינג'ה ישראל"? הקליקו כאן לצפייה


https://youtu.be/2vZrDWHAn1E
יום הולדת לאיתי צוקרמן באולם גרדינגר בבי'ח 'רות' לילדים שליד רמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   פרופ' עודד נחליאלי, מומחה בעל שם עולמי...
*   איימן עבוד (40) חזר מהגיהנום לחיים לאחר...
*   צוות העבודה הסוציאלית של 'כללית' בחיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים