70 למוזיאון חיפה לאמנות - איזו כרזה תהיה הנבחרת?

פרויקט ייחודי לציון 70 שנה למוזיאון חיפה לאמנות ישלב בחירת כרזה שתלווה את שנת ה- 70 למוזיאון. יוסי למל המעצב שנבחר לעצב את הכרזה ,יצר שלוש כרזות שיעמדו לבחירת הציבור ,

פורסם ב: 01/01/2021 13:54

first poster for print
מנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר: 'בהמשך תוקם תערוכה מיוחדת של סטודנטים בויצו שיעצבו כרזות למוזיאון חיפה לאמנות העתיד.נמשיך ליצור חיבורים מיוחדים ומסקרנים שיגרמו לכך שהמוזיאון יהיה קרוב ללב של כולם'.

'פרויקט כרזות' ייחודי במוזיאון חיפה לאמנות יוצא לדרך. מוזיאון חיפה לאמנות חוגג שבעים שנה להיווסדו ולכבוד המאורע משיק פרויקט כרזות שילווה את שנת ה 70, בשיתוף האמן והמעצב הבכיר יוסי למל והמרכז האקדמי ויצו חיפה - כחלק משיתוף הפעולה של המוזיאון עם הקהילה הפועלת בעיר.


אז באיזו כרזה מתוך שלוש הכרזות השונות שיצר יוסי למל יבחר הציבור?

הכרזה המנצחת תלווה את שנת ה 70. בשלוש הכרזות נראה מוזיאון חיפה כמבנה ארכיטקטוני מרשים. הכרזה הראשונה עוסקת במבנים ארכיטקטוניים המאפיינים ומזוהים עם חיפה; השנייה במוזיאון חיפה לאמנות כאחד מששת מוזיאוני חיפה הפועלים בעיר; והכרזה השלישית - מוזיאון חיפה לאמנות כחלק מפסיפס רב תרבותי של העיר, אחד מהמאפיינים הבולטים של חיפה.

היום עלה עלה לאוויר אתר שהוקם במיוחד לטובת הכרזות, ולמשך שבועיים הקהל יוכל להכנס ולבחור את הכרזה שאהב . באתר, הציבור יוכל "להצביע ולהשפיע" ובתום התקופה יספרו הקולות ותבחר הכרזה המנצחת. הכרזה שתיבחר תלווה את המוזיאון לכל אורך שנת 2020, שנת ה-70 למוזיאון חיפה לאמנות.

אתר הוקם במיוחד לטובת הכרזות, ויהיה שם עד 10.1.2021

הציבור יוכל "להצביע ולהשפיע" באתר ועם סיום התקופה יספרו הקולות ותבחר הכרזה המנצחת. הכרזה שתיבחר תלווה את המוזיאון לכל אורך שנת 2021, שנת ה-70 למוזיאון חיפה לאמנות. הבחירה אפשרית עד לתאריך : 10.1.2021 אל תפספסו!

לינק לאתר הכרזות:

www.gaufanyseyns.co.il/arty


בחלקו השני של הפרויקט, תתקיים תערוכה במרכז האקדמי ויצ"ו חיפה בשיתוף המוזיאון, תערוכה בה ייצרו הסטודנטים של ויצ"ו חיפה כרזות של מוזיאון חיפה לאמנות העתידי. לאחר שיעברו "כיתת אמן" עם יוסי למל, יבחרו הסטודנטים, כל אחת ואחד בדרכו, את נקודת המבט דרכה משתקף בעיניהם מוזיאון חיפה כפי שייראה בעתיד . תערוכת הכרזות תפתח לקהל בתחילת פברואר. אוצרת הפרויקט: שושי צ'כנובר.

מוזיאון חיפה לאמנות הוא ממוסדות התרבות הגדולים והוותיקים בישראל. המוזיאון הוקם בשנת 1951, לרגל תערוכתו המכוננת של מארק שגאל. בשנת 1977 המוזיאון עבר למשכנו הנוכחי ברחוב שבתאי לוי, במבנה אבן שהוכרז כאתר לשימור בתפר שבין השכונות ואדי ניסנאס והדר.

באוסף מוזיאון חיפה לאמנות למעלה מ-8,000 יצירות. עיקר האוסף משקף את תולדות האמנות בישראל משנות החמישים ואילך, דרך אוסף יצירות יוצא דופן באיכותו של המודרניזם המקומי. המוזיאון מציג מספר תערוכות אמנות מודרנית ועכשווית מהארץ ומהעולם בשנה, דרך האוסף שלו, השאלות מהארץ והעולם ושיתופי פעולה עם אמנים.

תערוכות המוזיאון מתייחסות במישרין או בעקיפין למקומו ההיסטורי והגיאו-פוליטי של המוזיאון בתוך חיפה, ומבקשות לחולל שיח ער בין המוזיאון לעיר חיפה ותושביה. מוזיאון חיפה לאמנות רואה בהנגשת האמנות לקהל הרחב כאחת ממטרות העל שלו ומרבה לכן בפרויקטים חינוכיים, אירועי תרבות, מופעים ומיצבים אינטראקטיביים בתוך התערוכות ובנוסף להן.

מספר האמן יוסי למל : 'לרגל 70 שנה למוזיאון חיפה לאמנות, הוזמנתי לעצב שלוש כרזות תדמיתיות החוגגות את התאריך מנקודות מבט שונות כשהמוזיאון משמש בהן כציר מרכזי. כחלק מאשכול מוזיאונים, כנקודת ציון אייקונית בעיר וכחלק ממארג רב תרבותי. הציבור מוזמן לבחור את הכרזה המועדפת עליו והיא תלווה את אירועי שנת 2021'.

מנכ'ל מוזיאוני חיפה יותם יקיר אמר'"משימה ראשונה במעלה עבורנו היא לחבר את מוזיאון חיפה לאמנות לעיר ולקהילה. שנת ה 70 תהיה לכך פלטפורמה מצוינת. נמשיך לייצר חיבורים נוספים, מיוחדים, מסקרנים ואפילו מרגשים שיביאו את המוזיאון קרוב ללב לכל אחד'.
כרזה שניה לבחירה. צילום: יח'צ

mosaic for print

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש הגיעה בצהריים...
*   70 רכזי תנועות נוער בחיפה למדו להציל...
*   כנס מועצות התלמידים והנוער השנתי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים