השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

כללית פתחה מוקדי חיסון קורונה חדשים. רונן נודלמן מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי על היענות הציבור הרחב לקבלת החיסון. מתחסנים במרפאות נשר ורמות יצחק, ד'ר ערן שגב קיבל מנוי חדש. מרפאה מחודשת בעוספיה

פורסם ב: 23/12/2020 15:34

רונן נודלמן מתחסן נגד הקורונה במרכז רפואי 'לין' של 'כללית'. צילום: דוברות 'כללית'
יומיים לאחר שהחל מבצע החיסונים הגדול במרכזים הרפואיים 'לין' ו'זבולון', הרחיבה 'כללית' את מערך מוקדי החיסונים ומנגישה אות.אתמול חוסנו ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי 3,000 מטופלים, מרביתם במוקדים בלין ובזבולון (קרוב ל-2,000) והיתר על ידי צוותי 'כללית' שביצעו חיסונים במוקדים המשותפים לכלל קופות החולים אותם הקים פיקוד העורף בשפרעם, כרמיאל ונהריה ואשר עתידים להיסגר עד סוף השבוע.

מיד עם קבלת מנות חיסון נוספות מפעילה 'כללית' החל מהיום מוקדים נוספים בנוסף למוקדים ב'לין' ו'בזבולון'. היום, החל משעה 18:00 יפתחו מוקדים במרפאות רש במרכז הכרמל, יקנעם עמק השלום, מעלות וסכנין.

בכל מתחם כ-4-5 עמדות חיסון בו זמנית. ביום ראשון, לאחר שהמתחמים המשותפים שהופעלו זמנית יסגרו, תפתח 'כללית' מוקדים משלה בנהריה (במתחם 'כללית' בקומה העליונה בקניון נהריה בכניסה לעיר), במרפאה היועצת בקניון כרמיאל, במרפאת שפרעם וכן מתחם ענק עם 7-10 עמדות בקניון 'שער הצפון' בקריית אתא. כל מוקד יפעל מידי יום ברציפות מ-8:00 עד 20:00 וכך גם בשישי שבת, למעט קניון שער הצפון שבו יינתן שרות רק עד כניסת השבת.סה'כ יינתנו במערך זה כ 8,000- 10,000 חיסונים ביום.

רונן נודלמן מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי מציין: אני מברך על ההיענות הרבה לקבלת החיסון של הציבור וכן של הצוותים הרפואיים, החיסון הוא בשורה של ממש לקראת עתיד חדש ואופטימי. זה שלב נוסף בהפעלת 70 מוקדים שנערכנו להפעלתם כדי לחסן עשרות אלפי מבוטחי 'כללית' במחוז מידי יום, בפריסה גדולה ותוך הנגשת השירות לישובים המרוחקים יו

אני מודע לקשיים בקבלת תורים, אך הם היו זמניים ופועל יוצא של כמות מוגבלת של חיסונים שהועברה אלינו. לשמחתי, הוזרמה כמות נוספת של מגשי חיסונים וקיבלנו אישור להפעלת מוקדים נוספים, זו בשורה משמחת שתביא לקיצור תורים ותקל על מבוטחינו שבניגוד למבוטחי קופות חולים אחרות יוכלו לקבל חיסון בסמוך למקום מגוריהם ובנוחות רבה וכך נגיע לכיסוי חיסוני מהר ככל האפשר.

****

128 מבוטחי כללית במרפאות נשר ורמות יצחק שמחו על ההזדמנות להגיע לאירוע עידוד חיסונים שערכה כללית ברחבת העירייה ובשיתוף עמה90 מהמתחסנים היו ילדים שקיבלו את חיסון הפלומיסט בתרסיס ללא זריקה.

בדרך זו הם מגיעים לחורף, בעיקר בתקופת הקורונה, מוגנים טוב יותר. לחיסון הילדים, מציינים ב'כללית', חשיבות רבה כי הוכח שמתן החיסון מפחית בעשרות אחוזים את הסיבוכים הקשים, האשפוזים ואף תמותה. ילדים מהווים מקור הדבקה עיקרי של המבוגרים הסובבים אותם ומניעת מחלתם מגינה בעקיפין גם על ההורים ובעיקר על סבא וסבתא.

ב'כללית' פועלים לעודד את האוכלוסייה להתחסן כנגד שפעת, בעיקר בתקופת הקורונה, כדי למנוע כפל תחלואה שעלול להיות מסוכן. כמו גם העובדה שנדרש מרווח של שבועיים בין קבלת חיסון נגד שפעת לבין חיסון הקורונה. אשר לילדים, שלא מקבלים חיסוני קורונה, חשוב שלפחות יהיו מוגנים ככל שניתן בפני שפעת.

אירוע זה היה חלק ממבצע מקיף לעידוד חיסוני השפעת שכלל, מעבר לחיסונים שניתנו בכל מאות מרפאות כללית באיזור גם במרתונים ייעודיים לחיסון דוגמת זה שנערך בנשר.

***


ד'"ר ערן שגב אחראי הרפואה היועצת של 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי, מונה כאחראי תחום הרפואה היועצת בהנהלה הרפואית של 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי. בנוסף, הוא אחראי חדר ניתוח אמבולטורי נשים ומנתח בכיר במחלקת נשים בבית חולים 'כרמל' מקבוצת 'כללית' ומרכז תחום היסטרוסקופיה ב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי.


ד"ר שגב למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים ובמקביל ללימודי הרפואה השלים בהצטיינות תואר שני מחקרי במדעי הרפואה. כמצטיין סדרתי, סיים גם את הסטאג' בהצטיינות שעשה בבי'ח 'כרמל', שם התמחה בהמשך בגינקולוגיה.

כמו בכישוריו המקצועיים, יש לו מגוון תחביבים עשיר ומרשים: טייס וצלילה, נגרות ותופים (רשימה חלקית).
תושב חיפה, חי בזוגיות ואב לשניים.

בתפקידו החדש הוא מוביל את כל תחום הרפואה היועצת ב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, שהוא המחוז הגדול בארץ ומשרת 770 אלף מבוטחים. מדובר במערך רפואי מורכב שמבוסס על מאות מומחים במגוון גדול של מקצועות הרפואה השונים, כולל תת התמחויות, עם רופאים בכירים ומנהלי מחלקות המשולבים עם בתי החולים באיזור.

שירות הרפואה היועצת באחריותו כולל עשרות מרפאות יועצות ברחבי המחוז וכן את שני המרכזים הרפואיים הגדולים של 'כללית' 'לין' ו'זבולון' שפועלים במתכונת ייחודית שבה שירותי רפואה יועצת שניונית ושלישונית, כולל פעולות המבצועות כרגיל בבתי חולים בלבד-כמו ניתוחי קטרקט, גסטרוסקופיות, ניתוחי שבר, היסטרוסקופיות ועוד נערכים במרכזים בקהילה. אני בהלם רק מפירוט כל מה שהוא מופקד עליו....
*****

מרפאת כללית בעוספיה שינתה את פניה בעקבות שיפוץ מקיף ומותאם לעידן החדש. 5,000 מבוטחי 'כללית' במרפאת עוספיה הופתעו עם בואם למרפאה שלהם כאשר גילו שאי אפשר להכיר אותה בעקבות השיפוץ המקיף, בעקבותיו הפכה המרפאה הותיקה למתקן חדיש ומאיר פנים, כולל עמדות שרות מונגשות.

הצוות המוביל במרפאה כולל את ד'ר מהאדי רמאל רופא משפחה ומנהל המרפאה, סחר מנצור מנהלת אדמיניסטרטיבית, בשאראת סאמר מנהל הסיעוד, מנאר הלון מנהלת הרוקחות. השירות במרפאה ניתן ע'י צוות של 2 רופאי משפחה, רופא ילדים, 2 רופאות נשים, 3 רופאי משפחה, אורתופד, מומחה סוכרת, פסיכיאטר ודיאטנית. יש גם רופאים עצמאיים אשר מעניקים ללקוחות 'כללית' טיפול במרפאותיהם הפרטיות, ללא תשלום נוסף כשמרפאת עוספיה היא מרפאת האם.

בבית המרקחת ניתן גם ייעוץ רוקחי אישי, שהינו שירות בלעדי לכללית של ייעוץ ללא תשלום למי שנוטל מספר רב של תרופות באשר לתופעות, לוואי, התוויות נגד ואופן הנטילה והשמירה הנכון של התרופות.

רונן נודלמן מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי: 'אני גאה על כי 'כללית' ממשיכה לפתח ולשדרג שירות גם תוך כדי ההתמודדות עם הקורונה והדאגה להקמת מתחמי בידוק, ליווי החולים בביתם, הסברה ועתה גם היערכות למבצע חיסוני הקורונה והמשך חיסוני השפעת. השיפוץ הנרחב בעוספיה, יחד עם התחדשות הצוות נעשה במסגרת ההשקעה הרבה שלנו בשיפור וקידום השירות בכלל ובכפרים הדרוזיים בפרט. לשמחתנו, במהלך השנה האחרונה בוחרים עוד ועוד תושבי עוספיה להצטרף לכללית לאחר שהם מתרשמים מהשדרוג המשמעותי בשירות המוצע להם וממגוון התשתיות ב'כללית'.

(יוכי באואר, טלי שרייר וגנר)
ראש מועצת זבולון עמוס נצר מתחסן נגד הקורונה ברכז רפואי 'לין' של 'כללית'. צילום: דוד חורש דוברות 'כללית'

מוקד חיסוני קורונה של 'כללית' במרכז רפואי 'לין' . צילום: דוברות 'כללית'

ראש עיריית טירת כרמל אריה טל מתחסן נגד הקורונה במרכז רפואי 'לין'. צילום: דוד חורש

ראש עירית קריית אתא יעקב פרץ מתחסן נגד הקורונה במרכז רפואי 'לין'. צילום: דוברות 'כללית'

מוקד חיסוני שפעת לילדים בתל חנן. צילום: דוברות 'כללית'

חיסוני שפעת בתל חנן. צילום: דוברות 'כללית'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   פרוייקט מיוחד ליום הזכרון לחללי מערכות...
*   זהירות נחש! עם העלייה בטמפרטורות ותחילת...
*   פרופ' עודד נחליאלי, מומחה בעל שם עולמי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים