אתמול, יום חמישי, היה עמוס מאוד במוקד הלאומי של מד'א ובכלל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

שר החוץ גבי אשכנזי ביקר במוקד הלאומי של מד'א,. טקס הענקת תעודות לחובשים המצטיינים של מד'א בית שמש. הקורונה במספרים עפ'י הנתונים הרשמיים של מדא. הדלקת נר שמיני של חנוכה במתחם 'היבדק וסע' התקיים בגני יהושע

פורסם ב: 18/12/2020 10:39

שר החוץ גבי אשכנזי בביקור במוקד הלאומי של מד'א. צילום: דוברות מד'א
שר החוץ גבי אשכנזי ('כחול לבן)', ביקר אתמול במוקד הלאומי של מד'א בקרית אונו ולווה ע'י מנכ'ל מד'א, אלי בין ובכירי הארגון. השר אשכנזי קיים סיור מקיף במוקד ופגש את החובשים והפרמדיקים, העובדים והמתנדבים, כדי ללמוד אודות הפעילות שמוביל מד"א כארגון ההצלה הלאומי וכעומד בחזית המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל.

במהלך הסיור קיבל שר החוץ אשכנזי סקירה על פעילות מד"א בשגרה ובחירום ועל התמודדות הארגון עם המשבר הקורונה, במהלכו נדגמו עד כה למעלה משלושה מיליון ומאה אלף בני אדם במתחמי ההיבדק וסע, בבתי האזרחים, במוסדות הלימוד ובבתי האבות והמוסדות הסיעודיים כחלק מפרויקט מגן אבות ואמהות.

גבי אשכנזי שמע על פעילות שירותי הדם של מד"א ועל מערך תרומות הפלסמה מחולי קורונה שהחלימו לטובת טיפול בחולים במצב בינוני וקשה. ח"כ אשכנזי שמע על פעילות אגודות ידידי מד"א ברחבי העולם, ציין את שיתוף הפעולה הפורה של מגן דוד אדום עם משרד החוץ ולמד על פעילות מד"א מחוץ לגבולות ישראל כגוף מוביל שפועל רבות להעברת ידע לגופי חירום במדינות רבות בעולם כחלק מהצלב האדום הבינלאומי.

שר החוץ התעניין רבות בפרויקט מד"א בקהילה שהוצג ע"י אנשי מד'א וצפוי להוריד בקרוב ל-30% את העומסים בחדרי המיון, שמע על הרכבים הייחודיים שבשימוש הארגון, בהם מסוקי מד"א וקרוואנים מיוחדים שיכולים להגיע לכל מקום לצורך חיסון האוכלוסייה לקורונה וסייר באוטובוס טיפול נמרץ ייחודי שפותח ע"י הארגון. בנוסף, הוצגו בפני השר אשכנזי הטכנולוגיות הרבות שפותחו במד"א להצלת חיים.

שר החוץ גבי אשכנזי: 'ארגון מד"א עשה מהפכה. זהו הארגון הצומח ביותר בישראל והוא שחקן מרכזי בהתמודדות עם משבר הקורונה. מד"א תמיד ניצב בקו הראשון ועל כך אנחנו מברכים. החיבור בין משרד החוץ לארגון הוא מוצלח ופורה ושמחתי לפגוש ארגון שחרט על דגלו הצלת חיים בראש סדר העדיפויות, תוך דביקות במטרה וחתירה למגע. עם ישראל לא מספיק מודע לתרומה ולתפקיד שמד"א לוקח על עצמו. בשם הממשלה והציבור אני מביע את הערכתי ושמח לראות את הארגון מתפתח וצומח. זו מדינה שתמשיך לעבור משברים - ואני רגוע שיש לנו את מד"א בחזית. כל הכבוד על השליחות'.

מנכ'ל מד'א אלי בין: 'אנו מעריכים את הביקור של השר אשכנזי ומודים לו על שהקדיש מזמנו להכיר לעומק את הארגון שעומד בחזית המאבק הלאומי בנגיף הקורונה. למד"א ממשקים חופפים רבים עם משרד החוץ, אשר באים לידי ביטוי גם ביחסי הצלב האדום הבינלאומי עם מד"א. שיתוף הפעולה הטוב שימשך ומוביל בסופו של דבר לטובת בריאותם של אזרחי ישראל'.


***
אתמול התקיים טקס הענקת תעודות הצטיינות לאנשי כוחות הביטחון והחירום מטעם עיריית בית שמש. בין המצטיינים, שזכו לקבל את אות ההצטיינות מידי ראש העיר ד"ר עליזה בלוך ומנכ"ל העירייה איתמר ברטוב, שלושה חובשי מד'א, אביעד ליכטמן, אברהם רוזנפלד ויחיאל אפריאט.

שלושת מצטייני מד"א נבחרו מתוך מאות העובדים והמתנדבים שפועלים בתחנה בעיר. אביעד ליכטמן, נשוי ואב לשישה ילדים, החל את דרכו במד"א בשנת 1990 בתחנת נתיבות כמתנדב נוער ובשנת 2000 החל לעבוד בתחנת מד"א בבית שמש כחובש בכיר ונהג אמבולנס ומרכז את נושא סידור העבודה, מעבר לשעות העבודה מקפיד אביעד לשמש ככונן עם אמבולנס בביתו 24 שעות ביממה ויוצא לקריאות חירום רבות על חשבון זמן משפחה יקר בין המשמרות. אברהם רוזנפלד, מתנדב במד"א, איש חינוך ורווחה, נשוי ואב לשישה ילדים. בעבודתו כקצין ביקור סדיר בעיריית בית שמש משקיע את כולו לטובת החינוך. מתנדב משכמו ומעלה ככונן רפואת חירום ובכך מסייע בכל ימות השנה לחולים ופצועים במסירות אין קץ. יחיאל אפריאט, החל את דרכו במגן דוד אדום כמתנדב נוער בגיל 16, מפרוץ מגיפת הקורונה יחיאל מרכז את כל נושא דגימות במתחמי ההיבדק וסע ודגימות הבית בבית שמש ובכך תורם רבות להורדת תחלואת הקורונה בעיר.

"אני רואה במד"א את האפשרות להגשים את היעוד שלי שהוא הצלת חיים. מד"א הוא הבית השני שלי ומשפחתי השנייה ואני מודה על כך שבחרו להעניק לי את תעודת ההצטיינות" סיפר אביעד. "זו זכות גדולה לקבל את תעודת ההצטיינות" הוסיף יחיאל "בעשרת החודשים האחרונים אנחנו נמצאים במלחמה יום-יומית בנגיף הקורונה והוקרת התודה שאנחנו מקבלים היום נותנת לנו כוחות נוספים להמשך"

אברהם רוזנפלד אמר: "הן בעבודתי עם נוער בסיכון והן בהתנדבותי במד"א אני רואה את הדברים שלובי זרוע. זו זכות גדולה בשבילי להיות חלק מהמשפחה המפוארת של מגן דוד אדום ואני מתרגש לקבל את תעודת ההצטיינות."

מנהל מרחב ירושלים במד"א, שלמה פטרובר: "ארגון מגן דוד אדום גאה בשלושת מצטייני תחנת מד"א מבית שמש. אביעד, אברהם ויחיאל. הם הדוגמא למסירות ולמחויבות של כלל המתנדבים והעובדים בארגון. אני מודה לראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך ולמנכ"ל העירייה איתמר ברטוב על הטקס ועל הוקרת התודה".

*****הקורונה במספרים - עפ"י הנתונים הרשמיים של מגן דוד אדום:מתחילת משבר הקורונה דגמו צוותי מד"א למעלה משלושה מיליון ומאה חמישים אלף בני אדם בשבוע האחרון לקחו צוותי מגן דוד אדום דגימות מ-121,671 בני אדם
מראשית משבר הקורונה, מתאריך 24.2 ועד היום נלקחו ע"י החובשים והפרמדיקים של מד"א 3,156,253 דגימות לנגיף הקורונה. הדגימות בוצעו במהלך עשרת החודשים האחרונה במגוון מוקדים ובפריסה ארצית - בבתי האזרחים, במתחמי היבדק וסע, בבתי אבות ומוסדות סיעודיים, במסגרת פרויקט מגן אבות ואימהות, מוסדות לימוד, ישיבות ועוד.בשבוע האחרון (10-16.12), בשיתוף משרד הבריאות, פיקוד העורף וקופות החולים, דגמו החובשים והפראמדיקים של מד"א 121,671 בני אדם. 7,743 מהם נדגמו בבתיהם ו- 100,899 בני אדם נדגמו במתחמי היבדק וסע של מגן דוד אדום, קופות החולים ופיקוד העורף.עפ"י הנתונים, החובשים והפראמדיקים של מד"א נטלו מראשית משבר הקורונה דגימות מ-382,394 בני אדם בבתיהם.במתחמי היבדק וסע של מד"א ברחבי הארץ שפועלים בשיתוף משרד הבריאות, פיקוד העורף וקופות החולים בוצעו 1,411,529 בדיקות. במתחמי היבדק וסע בירושלים נדגמו 208,698 בני אדם, 103,097 מתוכם נדגמו במתחם טדי בעיר, 33,569 בשכונת שייח ג'ראח במזרח העיר, 15,707 בארמון הנציב ו-10,345 בשכונת רוממה בעיר.

במתחמים בתל אביב נדגמו 146,094 בני אדם, 107,627 מתוכם נדגמו במתחם היבדק וסע בגני יהושע. באשדוד נדגמו 46,410 בני אדם, בחיפה נדגמו 39,775 בני אדם, בנתניה נדגמו 38,701 בני אדם, בכפר סבא נדגמו 37,607 בני אדם, בראשון לציון נדגמו 35,960 בני אדם, בפתח תקווה נדגמו 32,551 בני אדם, בחדרה נדגמו 29,160 בני אדם, בבאר שבע נדגמו 28,742 בני אדם, בלוד נדגמו 28,223 בני אדם, באילת נדגמו 27,510 בני אדם, באום אל פחם נדגמו 25,944 בני אדם, במודיעין-מכבים-רעות נדגמו 23,501 בני אדם, בבני ברק נדגמו 20,627 בני אדם, ברחובות נדגמו 19,886 בני אדם, בחולון נדגמו 16,879 בני אדם, במודיעין עילית נדגמו 16,182 בני אדם, בקלנסווה נדגמו 15,531 בני אדם, בנס ציונה נדגמו 15,226 בני אדם, בסכנין נדגמו 15,028 בני אדם, בבאקה אל ג'רביה נדגמו 12,864 בני אדם, בכרמיאל נדגמו 12,070 בני אדם, בטירה נדגמו 11,852 בני אדם, באשקלון נדגמו 11,359 בני אדם ובבית שמש נדגמו 11,327 בני אדם. על פי הצורך והדרישה מפעיל מגן דוד אדום מתחמים ניידים נוספים ברחבי הארץ.בימים אלו ממשיך מגן דוד אדום בביצוע בדיקות במתחמי היבדק וסע, בבתי אבות ובמוסדות ברחבי הארץ וגם בבתי המבוטחים של קופות החולים השונות, במידת הצורך.כמו כן, צוותי מד"א לקחו עד כה דגימות מ-6,740 בני אדם שחזרו מחו"ל בעמדה ייעודית בנמל התעופה בן גוריוןבנוסף, ביצעו פראמדיקים של מד"א כ-3,000 בדיקות לסרולוגיה ואלפי חולים מאומתים הועברו ע"י צוותי מד"א מבתיהם לאשפוז.גם במוקדי החירום 101 של מד"א ניכרת עליה משמעותית בפניות האזרחים, השבוע התקבלו כ-10,000 שיחות ביממה, עליה של כ- 170% ביחס ליום שגרה.לצד ביצוע למעלה משלוש מיליון ומאה חמישים אלף דגימות לקורונה, בשירותי הדם של מד"א ממשיכים בהתרמת פלסמה ממחלימים מקורונה לטובת טיפול בחולים קשים ויצור חיסון פסיבי. עד היום הותרמו 13,368 מנות פלסמה ממחלימים מקורונה מהם ניתנו 3,492 מנות ל-1,746 חולי קורונה במצב בינוני וקשה (2 מנות לכל חולה).מד"א ממשיך בפעילות של לקיחת דגימות בשיתוף משרד הבריאות, פיקוד העורף וארבעת קופות החולים ומבצע העברות חולים מאומתים לאשפוז וכל זאת בנוסף לפעילות הארגון בשגרה ובחירום.

****


אווירת סוף חג התקיימה אתמול עם הדלקת נר שמיני של חנוכה במתחם היבדק וסע בגני יהושע.בין ביצוע הדגימות, החליטו בארגון מד"א להפיץ את רוח החג ע"י הדלקת הנר ע"י צוותי מד"א דוגמי הקורונה ובנוכחות האזרחים הממתינים במכוניות לביצוע הדגימה.

את הנר השמיני הדליק הרב יונתן שפיצר, נהג אמבולנס וחובש רפואת חירום במד"א, שיזם את הפרויקט - במסגרתו בכל ערב הגיע עם החנוכייה הייחודית לתחנות מגן דוד אדום ברחבי הארץ והנגיש את רוח החג ואת מצוות הדלקת הנרות הישר אל עובדי ומתנדבי הארגון.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "חג חנוכה השנה כפה עלינו מציאות שונה ויוצאת דופן, נוכח משבר הקורונה – הריחוק החברתי, המסכות והיעדר הקרבה המשפחתית. לכן, החלטנו בארגון לשמח במעט את הצוותים הרפואיים והאזרחים הממתינים לבדיקה – ולהדליק יחד איתם את נר חנוכה האחרון, אשר מסמל עבורנו אור גדול בדרך לסוף המגפה ולחיסון אשר יחל להתבצע ברחבי המדינה כבר מראשית השבוע הבא".


להורדת סרטון הדלקת הנרות https://we.tl/t-4HxcSu5Y48

(זכי הלר)
טקס מצטייני מד'א בית שמש. צילום: דוברות מד'א

הדלקת נר שמיני של חנוכה במתחם היבדק וסע בתל אביב. צילום: דוברות מד'א

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   עשרות אנשי צוות רפואי מבי'ח 'כרמל'...
*   פרוייקט מיוחד ליום הזכרון לחללי מערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים