פארק המדע וההייטק חיפה מתרחב. ראש עיריית חיפה והנהלת החברה הכלכלית אישרו הקמת שני מבנים נוספים בפארק בעלות של 270 מיליון ש'ח

הקמת המבנים החדשים תחל בחודשים הקרובים וצפוייה להימשך כשנתיים

פורסם ב: 17/12/2020 16:14

צילום הדמייה : חברת 'מבנה'
ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם:'"אני שמחה וגאה לבשר, כי השלב השני בקידום פארק מדעי החיים, יוצא לדרך במתכונת עסקית וכלכלית יותר, משופרת, חכמה וזהירה, ומבלי להכניס את החברה הכלכלית חיפה להרפתקאות כלכליות מסוכנות. הביקושים לתעשיות עתירות ידע בחיפה הולכים וגדלים, כחלק מעבודה משמעותית שלנו. אנו פועלים להרחיב ולחזק את חיפה כמוקד הייטק מתקדם, ורושמים הצלחות משמעותיות בשנה האחרונה.

לפארק המדע וההייטק (לשעבר פארק מדעי החיים), הממוקם במבואותיה הדרומיים של העיר, עתידים להצטרף שני מבנים נוספים. עלות הקמת המבנים החדשים, אשר יכללו בתוכם גם חניונים תת-קרקעיים ושטחי מסחר והסעדה בקומת הקרקע, נאמדת בכ-270 מיליון ש'ח והיא תמומן במשותף על ידי 'החברה הכלכלית חיפה' וחברת 'מבנה'.

הפארק הנמצא בבעלות משותפת של 'החברה הכלכלית לחיפה' והחברה הציבורית 'מבנה', הוקם כחלק מאסטרטגיה לפיתוחן של התעשיות עתירות הידע בחיפה, העוסקות במגוון רחב של סוגי מחקר ופיתוח פתרונות ומכשור רפואי בתחומי הביולוגיה, ביו-טק, ביו-אינפורמטיקה, ננוטכנולוגיה, הנדסה חקלאית, מחקר רפואי ועוד. כבר כיום פועלות בפארק חטיבת האולטרסאונד של GE וענקית התרופות השוויצרית LONZA לצד חברות נוספות, דוגמת ענקית מכשירי השמיעה SONOVA וחממת המדען הראשי MindUp.

תכנון המבנים החדשים הופקד בידי האדריכל משה צור, אשר תכנן גם את המבנה הקיים. בסיום הפרוייקט כולו, יכלול הפארק חמישה מבנים בשטח של 85 אלף מ"ר, אשר ייועדו למשרדים, מעבדות מחקר וכדומה.

יו'ר ר דירקטוריון החברה הכלכלית חיפה עו'ד דוד עציוני: 'הקמת המבנים החדשים תאפשר לחברות מובילות בתחום מדעי החיים להעביר את פעילותן לחיפה לקבוע בה את מושבן. אין לי ספק, שהמבנים החדשים שיוקמו יוסיפו עשרות מקומות פרנסה איכותיים נוספים לעיר ויסייעו למשוך אליה קהל צעיר ואיכותי'.

עיריית חיפה והנהלת 'החברה הכלכלית' אישרו הוספת 10 מיליון ש"ח למרכז הטכנולוגי העירוני החדש ה'אינוונטק', שהושק השבוע. בכך מסתכם תקציב המרכז ב-25 מיליון ש'ח, אשר ייועדו להרחבת פעילות קידום הסטרטאפים בעיר התחתית.

בטקס השקת המרכז אמרה ראש העיר: 'פתיחת המרכז החדש תהווה מנוע להגדלה משמעותית של סטארט-אפים טכנולוגיים הפועלים בעיר, תוך חיבור עם עוגני העיר השונים, בהם: הטכניון, אוניברסיטת חיפה, בתי החולים בעיר, נמל חיפה ומרכזי המו"פ של חברות ההיי-טק הגדולות בעולם. שותפים אלה הופכים את העיר חיפה לקרקע פורייה מושלמת לפעילות חברות הזנק טכנולוגיות ומחזקים את מיצובה של חיפה כמרכז ליזמות טכנולוגית למטרופולין ולמחוז הצפון כולו'.

( גיל מלר)
צילום הדמייה : חברת 'מבנה'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   לראשונה התחדשות עירונית חברתית בקרית...
*   ילדי חיפה מציירים עצמאות על לוחות...
*   שינויים בתוכנית מופעי יום העצמאות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים