הדלקת נרות מרגשת בבית הכנסת ע'ש אלעד ריבן ז'ל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, הדליקה אתמול נר שישי של חנוכה ביחד עם צביה, אמו של אלעד ריבן ז'ל, בבית הכנסת הקרוי על שמו בשכונת רמת חן, הסמוכה למקום מגוריהן של שתיהן בשכונת רמות ספיר

פורסם ב: 16/12/2020 10:19

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם וצביה ריבן. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
אין מישהו במדינה שלא שמע ולא נעצב עד עמקי נשמתו לשמע הטרגדיה הנוראית בה מצא את מותו אלעד ריבן ז'ל והוא רק בן 16. הנער שהתנדב במערך כיבוי האש לא היסס לרגע, וכשפרצה השריפה בכרמל לפני עשר שנים בדיוק הוא הצטרף לכבאים במאמצים לכבות את להבות הענק. באסון הזה הוא קיפד את חייו.

אלעד ריבן ז'ל היה מאמן הקראטה של שני בניה של ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. שתי המשפחות, קליש וריבן, מתגוררות בסמיכות באותו הרחוב ושומרות על קשר מאז האסון.רב בית הכנסת, יוסף רוזנברג הדליק את הנרות ובירך את ראש העיר ואת צביה על ביקורן בבית הכנסת.

ד'ר עינת קליש רותם: 'אני זוכרת את החנוכה ההוא,לפני עשור ולעולם לא נוכל לשכוח את היום הנורא ההוא.
זה היה אסון כבד לעיר חיפה ולמדינה. צביה, אני לא יכולה לדמיין אפילו מה עובר עליך כאמא שאיבדה את בנה. את מודל להערצה עבור כולנו. את אישה גדולה מהחיים, ואלעד, כנער מתנדב שעלה לכרמל כדי להציל חיים , הוא הוכחה לנוער הנפלא שיש לנו בחיפה'.

כאשר דמעות חונקות את גרונה שיתפה צביה ריבן: 'הבת שלי שאלה אותי למה לא עצרתי את אלעד ומנעתי ממנו לעלות לכרמל הבוער. אמרתי לה שהוא היה ילד של נתינה ועזרה לזולת ואפילו אני כאמא שלו לא הייתי מצליחה לעצור אותו מלעזור לכוחות הכיבוי באותו יום'. גם לשמוע את הדברים הללו זה שורף כמו אש בנשמה.

(אלירן טל)
צילום : ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   יבגניה בוגאטוב ובן זוגה ואבי בתה לזר...
*   ביום האישה הבינלאומי יארח נשיא המדינה...
*   לעורכת הדין שרין סולן יש הרבה סיבות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים