הסכם ראשון בין MGM - ענקית הטלוויזיה האמריקאית, 'תדמור אנטרטיימנט', ותאגיד השידור הציבורי 'כאן' להפקת סדרה דוקומנטרית חדשה על משפט אייכמן

בסדרה שיוצרים יריב מוזר וקובי סיט ישולבו קטעי ארכיון שטרם נראו עד היום, ובהם ראיון נדיר עם אדולף אייכמן, 60 שנה לאחר משפטו של הצורר שהורשע בפשעים נגד האנושות

פורסם ב: 15/12/2020 11:51

יריב מוזר .צילום: מוטי מילרוד
חברת MGM העולמית, כאן תאגיד השידור הציבורי, תדמור אנטרטייטמנט ואליס תקשורת יפיקו סדרה דוקומנטרית על המשפט ההיסטורי. הסדרה תכלול גילויים חדשים וחומרי ארכיון שלא נחשפו עד היום, ותחשוף מקרוב את דמותו של אייכמן ואת אופן ודרכי החשיבה שלו בעת שהיה האדריכל ליישום הפתרון הסופי של יהדות אירופה.

בסדרה ישולב ראיון נדיר עם אייכמן שנעשה במקום המחבוא שלו בארגנטינה שנים ספורות לפני שנחטף. בראיון זה אייכמן פורש את משנתו האידיאולוגית ואף מצדיק את תפקידו המשמעותי בביצוע הפתרון הסופי.

את הסדרה יוצרים יריב מוזר, שיצר בין היתר את הסרט 'בן גוריון אפילוג', עליו זכה בפרס אופיר, והמפיק קובי סיט. הסדרה צפויה להיות משודרת במהלך שנת 2021.

הבמאי יריב מוזר: 'אנחנו מרגישים מחויבים לשוב לדרמה המשפטית שהתרחשה בשנת 1961, ולספר לבני הדור הצעיר את סיפור השואה, כדי שלא יישכח לעולם. מעל לכל, חשוב לשוב וללמוד את השיעורים שלמדנו מהשואה, דווקא בתקופה בה דומה שרבים מדי כבר שכחו אותם'.


נשיא MGM/UA TV סטיב סטארק Steve Stark: 'הסדרה חושפת לראשונה בפני הקהל הרחב, ראיון מטלטל עם אחד מפושעי המלחמה המפורסמים בעולם. היא מטילה אור חדש על המשפט המפורסם בישראל, שזכה לתהודה בינלאומית וחשף את דמותו של אייכמן בפני העולם כולו. זהו כבוד גדול להתחיל את השותפות היצירתית עם 'תדמור אנטרטיימנט', בהפקה כה משמעותית של סדרה מרתקת וחשובה ביותר'.

מנהלת חטיבת הטלוויזיה ב'כאן' תאגיד השידור הציבורי, טל פרייפלד: 'כגוף שידור ישראלי ציבורי אחד מתפקידנו הוא תיעוד ושימור זיכרון השואה והבנה והפנמה של לקחי הזוועה. סיפורו של אדולף אייכמן כשהוא מובא ומעובד באמצעים טלוויזיוניים איכותיים ורגישים , הוא כר פורה ומרתק ללימוד וניתוח האספקטים האנושים, החברתיים והפוליטיים אשר עמדו בזמנו מאחורי מכונת ההשמדה הנאצית. שיתוף הפעולה עם MGM מבטיח לא רק הפקה עשירה יותר, אלא גם שאותם לקחים ותובנות לא יישארו תחומים בגבולות הארץ אלא יופצו באופן נרחב ליתר אומות העולם'.


גדעון תדמור יו'ר ואמיליו שנקר מנכ'ל 'תדמור אנטרטיימנט': 'אנחנו מתרגשים ונלהבים להתחיל לעבוד על ההפקה המשותפת הראשונה שלנו ושל אולפני NGM. זהו פרויקט אמיץ וחשוב, שמבטיח לחשוף עדויות חדשות הקשורות למשפטו של אייכמן, שרבים מחשיבים אותו למשפט המשמעותי ביותר שנערך במאה ה-20. אין מי שמתאים יותר לעמוד בראש הפרויקט מאשר הבמאי עטור הפרסים יריב מוזר והמפיק קובי סיט'.

קובי סיט, מפיק : 'עבור ניצולי השואה שום דבר לא היה בנאלי במשפט אייכמן. זו הייתה הפעם הראשונה שהקורבן שפט את הפושע. אייכמן היה רוצח מאחורי שולחן. הבחירות שהוא עשה הגדירו מחדש את הרוע האנושי . 'לעולם לא עוד' היא המחויבות שלנו לאנושות ולדורות הבאים'.


תדמור אנטרטיינמנט היא חברה לפיתוח, הפקה והפצה של תוכן מקורי לקולנוע, טלוויזיה וניו-מדיה שהוקמה בשנת 2013 ע'י היזם ואיש העסקים גדעון תדמור, מיזמי ומנהלי תעשיית הנפט והגז הישראלית, שתרם רבות לגילוי תגליות הגז הגדולות 'תמר', 'לווייתן' ועוד. תדמור הוא בעל השליטה והיו'ר של שותפות 'נאוויטס פטרוליום' שמחזיקה בפרויקטים של נפט בצפון אמריקה. מנכ'ל תדמור אנטרטיימנט הוא הבמאי והתסריטאי המוערך אמיליו שנקר, לשעבר סמנכ"ל התוכן של קבוצת זאפה ומנהל התוכניות של גל'צ.

MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) - ענקית הבידור האמריקאית, הוקמה בשנת 1924 והיא אחד מאולפני ההפקה המפורסמים, האהובים והמצליחים ביותר בעולם, עם זכיות במאות פרסי אוסקר, גלובוס הזהב והאמ'י.

תדמור אנטרטיינמנט ואולפני MGM הכריזו ביוני 2020 על הסכם שיתוף פעולה בלעדי להשקעה בפיתוח תוכן של יוצרים ישראלים ליצירות טלוויזיה, קולנוע וניו מדיה לשוק הבינלאומי. זוהי הפעם הראשונה שבה MGM נכנסת להשקעה בישראל והסדרה הישראלית 'אייכמן' היא הפרויקט הראשון המשותף עליו הכריזו החברות. אולפני MGM מחזיקים בזכויות הבינלאומיות של הסדרה (מחוץ לישראל) והם יציגו אותה לרוכשים פוטנציאלים ברחבי העולם. את המשא ומתן בעסקה, ניהלו נשיא מחלקת הטלוויזיה של MGM בריאן אדוארדס Brian Edwards , ג'רי לונגרצו Jerry Longarzo, ממשרד עורכי הדין KLVB ועו"ד ד"ר זהר קדמון מטעם 'תדמור אנטרטיימנט'.

https://patiphon.co.il/pr/dqa2609MOJ
גדעון תדמור ואמיליו גלעד שנקר.צילום: דניאל קמינסקי

MGM logo

צילום :מילי ג'ון לשכת העיתונות הממשלתית

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   השחקנית אגם רודברג נבחרה להיות הפרזנטורית...
*   על מה שמו דגש ביום האישה הבינלאומי...
*   תקופת הקורונה יצרה מהפך משמעותי בכמות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים