רואה החשבון יותם פוגל (35) מונה למנהל הכספים של בי'ח 'כרמל' מקבוצת 'כללית'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

אומר יותם פוגל: 'יש לי רצון לעשות שינוי ולבחון דברים לעומק.אני מאמין בחשיבה מחוץ לקופסה, בפיתוח תהליכים אוטומטיים להקלת בירוקרטיה ובהכנסת פתרונות מיחשוב מתקדמים'

פורסם ב: 06/12/2020 09:28

יותם פוגל מנהל הכספים החדש של בי'ח 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
יותם פוגל מנהל תקציב של 850 מיליון ש"ח בשנה, פעיל חברתית כדירקטור בגופים פיננסיים וציבוריים, הוביל פרויקטים המשלבים מערכות מידע במערכות הכספים של כללית, בהיקפים של מיליארדי ש"ח בחודש, והוא גם אוהד מכבי חיפה ושחקן כדורגל חובב. זהו מנהל הכספים החדש של מרכז רפואי כרמל.


רואה החשבון יותם פוגל מתגורר בתל אביב, נשוי לעו'ד שני פוגל והם הורים לאלון בן השלוש ופלג בן השנה.

תחת ניהולו פועלים 14 עובדים המאיישים שלוש מחלקות. מחלקת חשבות האחראית על הנהלת חשבונות, תשלומים לספקים ומעקב חייבים. מחלקת הכנסות האחראית על ביקורים במרפאות, טפסי התחייבות מול הקופות וגורמי חוץ, ועל מחלקת כלכלה ומידע - האחראית על תקציבים, תמחור פעולות וריכוז המידע ממערכות המחשוב.


בתפקידו הקודם שימש יותם כמנהל מחלקת חשבונאות בתי חולים ב'כללית'. שם היה אחראי על ניהול ודיווח חשבונאי של 14 בתי החולים של הכללית בפריסה ארצית בהיקפים של מיליארדי ש"ח בשנה תוך מתן הנחיות מקצועיות, ניתוח והצגת תוצאות פעילות בפני ההנהלת הכללית ומשרד הבריאות.

לדברי יותם פוגל : 'צברתי ניסיון ונקודת מבט רחבה לגבי תפקידם של בתי החולים בתרומה לבריאות תושבי ישראל. אני מביא איתי לתפקיד את הקשר ותפיסת ההנהלה לגבי שילוב בתי חולים כחלק משלים לטיפול במסגרת הקהילה. ההיכרות שלי בעבודה מול גורמים רגולטוריים תסייע ליישם מדיניות לצמצום בירוקרטיה ושימת דגש על רציפות הטיפול עבור האזרח.

אני שמח על ההזדמנויות שניצבות בפני, כך שאוכל לתרום מהידע שלי ומראיית עולמי שלעיתים היא חדשנית ושונה מעצם היותי פעמים רבות הצעיר בחדר." אומר יותם. "רוח התנדבות ותרומה לקהילה היא חיונית עבורי ואני חש כי היא תורמת לי רבות, משפרת אותי ומאפשרת לי להכיר את נקודת מבטו של האחר'.


רו'ח יותם פוגל הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בכלכלת עסקים עם תזה בתחום בתי החולים מאוניברסיטת בר אילן. במסגרת העשייה החברתית מכהן כדירקטור בקרן ההשתלמות לעובדים במקצועות הפרא רפואיים, בה הוא חבר בוועדת הביקורת ובוועדת ההשקעות, הוא חבר בנבחרת הדירקטורים החברתית ג'וינט ישראל אלכא מטעם המכון למנהיגות וממשל, חבר בוועדה להקמת נבחרת הדירקטורים מטעם לשכת רואי החשבון והשתתף בתוכנית בינלאומית בפינלנד בנושא כלכלה ופיננסים ובילדותו היה מוביל כמרכז צעיר בתנועת הצופים.

.
בנוסף לכך הוא גם משמש כרואה חשבון של ועדת המכרזים הארצית לעניינים כלליים של 'כללית', רואה חשבון של ועדת המכרזים לנושא מיחשוב וכן רואה חשבון בקרן רווחה של רופאי 'כללית'.

מוסיף יותם פוגל: 'בית חולים 'כרמל' הוא דוגמה למצוינות ושילוב רפואת קהילה ובתי חולים ברמת המרחב, בהתאם לאסטרטגיית כללית וזו גם אחת הסיבות לכך שבחרתי להצטרף אליו"וביניהם פתרונות לעבודה היברידית עבור הרופאים, האחיות והעובדים הפרא רפואיים, שילוב צרכים

בין מרפאות לבין בית החולים הם אלו שיובילו את בית החולים להצלחות נוספות. במטרה להעניק רפואה מודרנית, יעילה, נוחה ומהירה לתושבי חיפה ורכס הכרמל בפרט ולכלל תושבי ישראל בכלל. אפעל לשיפור תשתיות בית החולים, הרחבת הפעילויות, לרבות סוגי הניתוחים והטיפולים החדשניים הניתנים במרכז הרפואי".

"יש כאן צוות כספים חזק, דומיננטי ומגובש, העובדים במחלקה מאוד מקצועיים ושירותיים. עובדי המחלקה מאוד מחויבים ומזדהים עם בית החולים, וזאת מתוך ידיעה כי עבודתם משפיעה על חייהם של אנשים רבים. מחויבות זאת באה לידי ביטוי ברצון לפתור בעיות, להוביל תהליכים ולשמש דוגמה עבור שאר בתי החולים של 'כללית'.

כשיש לו זמן פנוי יותם מתאמן, משחק כדורגל, אוהד את מכבי חיפה, מטייל, קורא ומתגעגע כבר לחופשות ולמפגשים עם חברים והמשפחה המורחבת טרום עידן הקורונה.

'חשוב לזכור שהמטרה המרכזית היא מתן טיפול איכותי, מקצועי, בטוח ויעיל תוך שיפור אורח החיים הבריא של תושבי ישראל".השאיפה היא שבעוד מספר שנים נוכל להסתכל אחורה בגאווה, ולראות את השינויים שעשינו לטובת בית החולים ותושבי הסביבה'.
צוות מחלקת כספים של בי'ח 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   פרוייקט מיוחד ליום הזכרון לחללי מערכות...
*   זהירות נחש! עם העלייה בטמפרטורות ותחילת...
*   פרופ' עודד נחליאלי, מומחה בעל שם עולמי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים