'פריחה מאוחרת - שבילים מדברים לנו' מאת עדה רוזן גל. הוצאת דפוס ירון. כתבה: רונית קיטאי

ספר זה כולל שמונה טיולים בארץ, שחווים דרך הרגליים, ומביאים את הסיפורים האישיים של ארבעה זוגות חברים, שמונה דמויות, כל אחת שונה וייחודית וביחד כולם חלק מהמארג הישראלי המגוון. עלילת הספר היא למעשה תחילתו של סיפור-טיול, השואף לפענח את הסוד של היחיד בקבוצה הקטנה באמצעות ידידות, טבע ויופי.

פורסם ב: 20/11/2020 11:13

פריחה מאוחרת מאת עדה רוזן גל. הוצאת דפוס ירון
אומרת עדה רוזן גל: 'הסיפורים המלווים את כל אחד משמונת הטיולים מאפשרים לקורא להעמיק ולהבין את החוזק שלנו כבודדים ואת הקהילה הקטנה העוטפת כל אחד ואחת ובו זמנית יוצרת יחד אחר, גדול מהמשפחה של כל אחד מאיתנו. זו הדרך שלנו לבטא את אהבתנו למדינה ואת הישראליות הטבועה בנפשנו'.

היא ובן זוגה ביחד עם עוד שלושה זוגות חברים, מארגנים טיולים בטבע באופן קבוע. את האהבה לטבע יש לה מאז ילדותה בקיבוץ דליה שם נולדה. עדהה רוזן גל מעידה על עצמה כמי שגדלה עם תחושת החופש והטבע היפה בכל פינה בקיבוץ דליה.

גם בבגרותה, כאשת עסקים שנסעה לחו'ל לא מעט, היא גילתה את הסקרנות לאדם ולטבע הסובב. השילוב ביניהם גרם לה לכתוב את הסיפורים הייחודיים שסביבה, ואף הגבירו את אהבתה לאמנות עם דגש על נפלאות הזכוכית על כל גווניה והיופי האין סופי של שילוב הצבעים והפיכתם למראה מרהיב, כמו הפרחים בשדה והפריחה המשכרת באביב.

עדה רוזן גל כיום תושבת כוכב יאיר, הספיקה בעבר לשמש בתפקידים שונים בקיבוץ וביניהם אקונומית, מנהלת מוסד חינוכי ועוד. היא למדה כימיה במדרשת רופין וזהו ספרה השני. היא אמנית, המייצרת בסטודיו שלה תכשיטים ויודאיקה מחרוזי זכוכית בעבודת יד בשיטות עבודה הייחודיות לאי מורנו באיטליה.

עדה למדה יצירה בזכוכית באי מורנו, שליד ונציה, אצל המאסטר david penso, מנהל מגמת הזכוכית באוניברסיטה, שם נחשפה לכל מגוון האפשרויות של היצירה. בעבודתה היא יוצרת עדה כל חרוז בנפרד ורק כאשר היא אוספת אותם, מתגלה העיצוב הייחודי של התכשיט או של הפמוט. אז, כמו בנס הופכים החרוזים לתכשיט אחד ויחיד המותאם לאחת שבוחרת בו –ממש כמו שמונה הדמויות המופיעות בטיולים המרתקים שבספרה, שביחד כולן חלק מהמארג המגוון של מדינת ישראל.

בספר 96 עמודים. הוצאה לאור: דפוס ירון.

להזמנת ספר עם אפשרות להקדשה אישית טל. 054-2076583 עדה רוזן גל

ניתן לקרוא פרק ראשון באתר:

www.poolabook.com/comment?bookid=544
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   נימי לומד לעוף מאת נמרוד ליבוביץ'...
*   הפיזיותרפיסט והחוקר ד'ר סאם ח'מיס...
*   'הסוד של מלך היער ספר ילדים כל כך אקטואלי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים