משה מיוחס נבחר במכרז לתפקיד המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי לגליל בנהריה.כתבה רונית קיטאי. צילום: רוני אלברט

אל'מ (מיל) משה מיוחס שהיה קודם לכן עוזרו הבכיר של מנהל המרכז הרפואי לגליל פרופ' מסעד ברהום, יחל את תפקידו ב-1 בדצמבר 2020 ומאחוריו הישגים רבים ומרשימים

פורסם ב: 18/11/2020 17:08

אל'מ (מיל) משה מיוחס. צילום רוני אלברט דוברות המרכז הרפואי לגליל
משה מיוחס (46), נשוי ואב לארבעה ילדים מתגורר בנהריה. הוא סיים שירות של 28 שנים בתפקידים מגוונים בחיל הרפואה של צה'ל ובמערכת הביטחון. בתקופת מלחמת לבנון השנייה שימש קצין אג'מ (אגף מודיעין) של פיקוד הצפון בחיל הרפואה. לאחר מכן היה קצין אג'מ של חיל הרפואה, מפקד המרכז לציוד רפואי ותרופות של צה"ל וראש ענף הפעלה ומבצעים בחיל הרפואה.

הוא היה סגן מפקד בית חולים שדה של צה"ל במשלחת שסייעה ברעידת האדמה הגדולה שהיתה בטורקיה (99') ובאסון הגרעיני ובצונאמי שבפוקושימה, יפן (2011). אסון זה נחשב לאירוע התאונה החמור ביותר בעולם מאז אסון צ'רנוביל.בתפקידו האחרון בצה'ל שימש כמפקד ביה'ס לרפואה צבאית (בה'ד 10), אשר בסיומו פרש מצה'ל בדרגת אל'מ


מיוחס הינו בעל תואר שני בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון, ובוגר התוכנית הבינלאומית למנהיגות רפואית אסטרטגית של האקדמיה הצבאית למדעי הבריאות בצבא היבשה האמריקאי (MSLP). בינואר 2020 החל את עבודתו במרכז הרפואי לגליל כעוזר בכיר למנהל המרכז פרופ' ברהום, וכאמור לאחרונה ניגש למכרז לתפקיד המנהל האדמיניסטרטיבי וזכה בו. במקביל הוא משרת במילואים כמפקד יחידות הרפואה במטכ'ל.

יצוין כי המנהל האדמיניסטרטיבי הוא תפקיד בכיר ומורכב ביותר, המשפיע על כלל רבדי העשייה ;במרכז הרפואי, תוך שהוא מאגד תחת כנפיו היבטים ייחודיים בתחום התשתיות, התקציבים וכוח אדם, בהיקפים גבוהים ביותר.

אומר משה מיוחס: 'אני רואה זכות גדולה להשפיע ולהיות שותף בעשייה במקום שהוא בעל משמעות רבה במימד הציבורי והלאומי. מדובר באתגר יוצא דופן עבורי ואני מבקש להודות על האמון לו זכיתי'.

פרופ' מסעד ברהום איחל הצלחה למיוחס בתפקידו החדש, תוך שהודה לעו'ד באדרה חורי-חוריה, שלקחה על עצמה את תפקיד המנהלת האדמיניסטרטיבית בפועל, במקביל לתפקידה כיועצת המשפטית, עד כניסתו של מיוחס לתפקידו.ב-18 השנים האחרונות שימשה בתפקיד המנהלת האדמיניסטרטיבית רותי יפרח, שפרשה לאחר 47 שנה במרכז הרפואי.

(גל זייד)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   צוותי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי...
*   ד'ר לילך צולר לא לבד. ייצוג מרשים לנשים...
*   המכון הגנטי במרכז הרפואי בני ציון:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים