יום הרנטגנאי הבינלאומי צויין בבי'ח 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

את מכון הדימות ב'כרמל' מנהלת בהצלחה רבה ד'ר נטליה גולדברג. מתי שנפ הרנטגנאי הראשי של ביה'ח התחיל את עבודתו בבית החולים לפני 37 שנה ולאורך כל השנים נשאר עם אותה חדוות יצירה ועשייה

פורסם ב: 15/11/2020 10:44

מתי שנפ בחדר צילום. צילום: אלי דדון
עובדי הרנטגן המסורים של מרכז רפואי כרמל רואים מעבר לנראה. הם עובדים 24/7 ומבצעים עשרות אלפי בדיקות דימות בשנה. בכל שעה ביממה תוכלו למצוא טכנאי רנטגן בחדר צנתורים או טכנאי שמבצע צילום CT מורכב בילד שהגיע באמצע הלילה עם חבלת ראש.

הם מבצעים בדיקות אולטרסאונד לכל המטופלים וכמובן גם ליולדות, הם מצלמים צילומי רנטגן, מפעילים ציוד מתקדם במכון לרפואה גרעינית ומבצעים פעולות מורכבות בחדר הרדיולוגיה הפולשנית. וכשצריך הם גם נכנסים פנימה לעומק מחלקות הקורונה כשהם ממוגנים מכף רגל ועד ראש כדי לצלם חולי קורונה במיטת הטיפולים שלהם.

אומר מי שנפ: 'היום הוא יום חגם של הרנטגנאים".הייתה לי הזכות בשנים הראשונות לחוות את החוויה של עולם הדימות הישן שכלל צילום על קסטות מתכת כבדות, פיתוח רטוב של סרטי צילום, בדיקות כלי דם ומאוחר יותר גם צנתורי לב, עם סובסטרקציות ידניות ופיתוח רטוב של סרטי הצילום.

עולם הדימות החדש עם הפיתוח המואץ שלו התחיל בתחילת שנות ה-2000 כאשר כל מערכות הדימות החלו לעבור לדיגיטליות ללא צורך בפיתוח ארכוב של תמונות דיגיטליות, סורקים מהירים שהולכים ומשוכללים ככל שעובר הזמן ועד למכשירי דימות סיטי ספקטרלי ומכשירים היברידיים המשלבים טכנולוגיות דימות שונות כמו ספקט-סיטי ופט-סיטי.

היום בעידן הקורונה אנו חשים שליחות עצומה ורואים חדשות לבקרים בצילומי החזה, של החשודים לקורונה, אותם מבצע הצוות הנפלא שלנו בתוך מחלקות הקורונה. צילומים שעוזרים לפנות את המטופלים השליליים ולהפרידם מאלו החיוביים ומבצעים בדיקות סיטי לחולי הקורונה העוזרים להגיע לתוצאות טיפול מיטביות.

ליי עם המטופלים אך לא פחות מכך עם הרנטגנאים שלנו העושים מלאכת קודש בחזית הטכנולוגיה וממלאים את המשימה. על אף הקושי והעומס בשל היעדרות של חלק מהצוות שנדבק. אני מאחל לכולנו שנמשיך ולהיות מסוגלים לתת את השירות, מייחל לבדיקות מהירות יותר לגילוי הקורונה ולחיסון שיבוא עלינו במהרה'.

ביום הרנטגנאי הבינלאומי הפתיעו סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של 'כרמל ויחד חברי ההנהלה כאשר הביאו לצוות הרנטגן של בית החולים עוגות מיוחדות מתוך הערכה והוקרה על עבודתם המסורה והחשובה וכדי להמתיק להם את יום העבודה. יצאו להם אחר כך מן הסתם צילומים מתוקים מאוד.
במכתב לכל עובדי כרמל כותבים מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג והמנהלת האדמיניסטרטיבית סיגל זומר : " השבוע מציינים בעולם את יום הרנטגנאי הבינלאומי, עולם הדימות הרפואי עובר בשנים האחרונות מהפכה מקצועית אקדמית וטכנולוגית והוא נחשב לאחד מעמודי התווך המרכזיים של הרפואה המודרנית . בבית החולים שלנו עובדים כיום עשרות רנטגנאים הנמצאים בחזית העשייה ומעניקים שירותי אבחון וריפוי בתחומי הרנטגן סיטי אולטרסאונד רדיולוגיה פולשנית ורפואה גרעינית. זו הזדמנות להודות לצוות הרנטגנאים המצוין שלנו שרואה מעבר לנראה על תרומתם ועל עשייתם המשמעותית לאורך השנה בתקופה מאתגרת זו, חג דימות שמח "
מתי שנפ בחדר הבקרה. צילום: אלי דדון

יום הרנטגן הבינלאומי. צילום: אלי דדון

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   החל ממחר, 27.1.21 תפתח 'כללית' במחוז חיפה...
*   המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין בחר...
*   הכל נשאר במשפחה ובמקרה זה עדיף היה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים