הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה פה אחד קידום תכנית 'רובע הנמל. צילום הדמייה:ב. ברוך - י.סלמון ארכיטקטים ומתכנני ערים

זוהי תוכנית שמקדמת עיריית חיפה .ד'ר עינת קליש רותם ראש העיר חיפה: 'תכנית זו היא אחת מתוך סדרת תכניות נפלאות, שיגדירו מחדש את 'לב העיר' של חיפה - מרכז עירוני היסטורי רב-גוני ורב-תרבותי'

פורסם ב: 05/11/2020 16:20

צילום הדמייה: ב. ברוך י. סלמון ארכיטקטים ומתכנני ערים
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה השבוע פה אחד לקדם את תוכנית 'רובע הנמל', אותה מקדמת העירייה להסדרת המתחם אשר שימש בעבר כשער הכניסה של העולים החדשים אל תוך מדינת ישראל כאשר רק הוקמה. הוא היה מוזנח במשך שנים והיה במקום פשע. ניסיונות שונים לפתח אותו בשנים האחרונות התחילו לאושש את האזור, אולם, הדבר נעשה ללא תכנון מסודר וללא כל חזון ארוך-טווח.

כעת, עם קבלת אישור הוועדה המחוזית לתוכנית, תוכל העירייה להמשיך לקדם אותה עד למימושה המלא. התוכנית בוחנת מחדש את הייעודים המאושרים, קובעת ייעודי קרקע, שימושים, זכויות בנייה וגובה מבנים, הוראות לשימור מבנים, תוך קביעת כללים לשמירת אופי המקום ומסדירה את מערכות היחסים בין המסחר, הבילוי והמגורים באיזור.

התכנית החדשה מכפילה את שטח המבנים בעיר התחתית פי שניים ותאפשר בכך ליותר חברות ועסקים לקבוע את מושבן באיזור. כמו כן מקנה התוכנית אפשרות לייצר מגוון שימושים עירוניים : חנויות, עסקים, משרדים, מגורים, גלריות ובתי עסק ייחודיים ואף תיתן מענה לצרכים ציבוריים דוגמת הקמת בנייני חנייה. בנוסף לכך, יידרשו בניינים להקצות שטחי ציבור, אשר ישמשו להקמת גני ילדים ומעונות יום בשטחם, דבר אשר יסייע לה להפוך למוקד משיכה לאוכלוסייה חדשה וצעירה.

(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מחנכים לערכים בבית ספר 'חוגים' שנרתם...
*   'אינטל' העניקה תרומת ערכות ללימוד...
*   המועצה להשכלה גבוהה אישרה פתיחת מסלול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים