יו'ר הנהלת 'שילה' עו'ד משה יונאי, לוקח בשיא הרצינות את תפקידו הציבורי. כתבה: רונית קיטאי

העמותה בחיפה והקריות מטפלת באלפי קשישים בחמישה מרכזי יום וביניהם בקריית חיים. זה המקום אליו הגיע אחר הצהריים עו'ד משה יונאי שהירצה בפניהם, והפעם הגיע עם תגבורת שכללה את רעייתו ציפי יונאי ועל המסך הזמרת מיטל טרבלסי שידועה גם כאמו של יהונתן מרגי, בן זוגה של נועה קירל. הקשישים ידעו זאת...

פורסם ב: 03/11/2020 20:03

עו'ד משה יונאי. צילום: אלבום פרטי
היום אחר הצהרים הגיע עו'ד משה יונאי למרכז היום של העמותה בקריית חיים, שם הירצה בפני חוג 'פינה חמה', קשישים הנפגשים במקום אחת לשבוע . הפעם המפגש היה על השירים המלווים את הקהל הישראלי בעקבות רצח יצחק רבין ז'ל. ציפי יונאי האישה שאתו הכינה מצגת מושקעת עם סרטונים מהלילה ההוא, ומהשירים אשר נכתבו בעקבות הרצח, או אומצו בהקשר לזכרו של יצחק רבין ז'ל.

היה זה מרענן לשמוע ולצפות בקשישים כשהם מצטרפים בקולם לשירי להקת הנח'ל ובעיקר בשיר 'הרעות' שהיה השיר החביב ביותר על ראש הממשלה המנוח. כך הצטרפו באמצעות הסרטונים לשירתם של אביב גפן, אריק איינשטיין ושלמה ארצי.

ההרצאה הסתיימה בשיר 'הו רב חובל' מפי מיטל טרבלסי שהוקרן על המסך, וכולם התרגשנו לשמוע אותה ולהצטרף לשירתה.למי שלא יודע בשנת 1966 הציעה לה נעמי שמר ז'ל לשיר את שירו של וולט ויטמן, הו רב חובל, Oh Captain, My Captain שיר שנכתב לאחר רצח נשיא ארה'ב אברהם לינקולן.

השיר תורגם לעברית על ידי נעמי שמר וגירסה זו הוקדשה לזכרו של יצחק רבין ז'ל ובוצעה לראשונה על ידי מיטל טרבלסי במלאת שנה להרצחו, בתוכנית 'כבר שנה' של הערוץ הראשון. מאז הפך שיר זה למזוהה אתה יותר מתמיד.

השלישיה משה יונאי, ציפי יונאי ומיטל טרבלסי עשו את היום לקשישים ורק על כך מגיע להם צל'ש. הו, מקסימים!
מרכז שילה בקריית חיים. צילום: אלבום פרטי

מיטל טרבלסי. צילום: האתר של מיטל טרבלסי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   יהודה דיקמן חוגג את יום הולדתו. עו'ד...
*   יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות...
*   לאחר הפסקת של שנה, המרוץ 'רצים לזכרם'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים