מתנדבים מחלימים מעמותת 'עזר מציון' נכנסו השבוע לראשונה למחלקות הקורונה במרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

זאת במטרה להקל על המטופלים והצוותים במתן שירות וסיוע.ד'ר שני ברוש סגנית מנהל ביה'ח: 'מרכיב מרכזי בהחלמת חולי הקורונה הוא העידוד והתקווה, ומתנדבי 'עזר מציון'מביאים אתם המון עידוד ותמיכה מכל הלב'

פורסם ב: 02/11/2020 09:21

צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
קבוצת מתנדבים ראשונה של חולי קורונה שהחלימו מהמחלה נקלטה ונכנסה השבוע להתנדבות לתוך מחלקת הקורונה בבית החולים 'כרמל' מקבוצת כ'ללית'. המהלך נוצר תוך שיתוף פעולה עם ארגון 'עזר מציון' כשהמתנדבים שלו מגיעים לכרמל במטרה להקל על המטופלים והצוותים הנמצאים בתוך המחלקות המבודדות. המתנדבים מעניקים תמיכה וסיוע להקלת השהות של חולי הקורונה במחלקה עד להבראה מלאה.המתנדבים נכנסים למחלקה לאחר שהם מתמגנים בצורה מלאה ובטוחה .

מנהל משאבי אנוש ב'כרמל' אהוד פקלר מסביר: 'כידוע, אחת מנקודות התורפה בטיפול בחולי קורונה היא הבדידות הממושכת וחוסר היכולת של קרובים או חברים לשהות לצדו של חולה קורונה המאושפז בבית החולים. הפתרון שנמצא בדמותם של מתנדבים שהחלימו מקורונה, נכנסים ממוגנים למחלקות, מסייעים למטופלים בצרכים אישיים ומשרים אווירה נינוחה ורגועה יותר במחלקות, אומץ על ידי הנהלת בית החולים ואנו שמחים שהוא יוצא לדרך בהצלחה'.

במעורבות הרב משה אדלר מנהל המגזר החרדי במחוז יפה של הכללית ובשיתוף פעולה עם עמותת 'עזר מציון' החלו השבוע המתנדבים בכניסה מסודרת למחלקות וסיוע לחולי הקורונה.בטקס לציון חניכת המיזם המיוחד נכחו ד'ר שני ברוש, סגנית מנהל בית חולים 'כרמל', הרב משה אדלר מנהל המגזר החרדי במחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית', הרב משה בארי מנהל מחוז צפון ב'עזר מציון' וצוות הסיעוד והרופאים של מחלקת קורונה .

ד'ר שני ברוש סגנית מנהל ביה"ח כרמל ברכה את השותפים במיזם המיוחד ואמרה :'בהתרגשות רבה אנו קולטים היום מתנדבים מעמותת 'עזר מציון' אשר התנדבו לסייע בהפגת בדידותם של המאושפזים במחלקת הקורונה. המתנדבים, שחלו בעצמם בקורונה והחלימו, החליטו בצעד אמיץ לתרום מזמנם לטובת חולי קורונה אחרים אשר בשל חומרת מחלתם מאושפזים בבית החולים.

המרכיב עיקרי בהחלמה הוא התקווה והתאווה לחיים" רבים מחולי הקורונה המאושפזים מרוחקים ומבודדים מבני משפחתם והם משוועים לעידוד, חיזוק וחברים לשיח. אני רואה במתנדבים מכפיל כח לצוות המטפל ושמעבר לכך שירוממו את רוחם של המטופלים בידם גם להניע אותם לביצוע תירגול עצמי של פזיותרפיה נשימתית אשר יש בו כדי לשפר את מצבם'.

ד'ר שני ברוש הודתה למשה אדלר מנהל המגזר החרדי במחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית', על שיתוף הפעולה בגיוס המתנדבים והבאתו של פרויקט חשוב זה לכדי מימוש.

טרם כניסתם הראשונה למחלקה, נפגשו המתנדבים עם העובדת הסוציאלית של מחלקות הקורונה, לימור דיסני, אשר סיפרה להם על אודות המצבים המורכבים בהם הם עשויים להיתקל במחלקה ונתנה להם כלים למתן תמיכה רגשית ראשונית. לאחר שיצאו מהמחלקה הביעו המתנדבים סיפוק רב והודו על הזכות לתת ולהעניק מעצמם למישהו אחר.

הרב אברהם קונסקי מנהל המחלקה החרדית ב'כללית': 'שיתוף הפעולה בין אנשי המחלקה החרדית במחוזות לבתי החולים שבתחומם מניבה תוצאות מבורכות. במקרה הזה הישג להקל על השהות המבודדת של המטופלים ולהפחית מהעומס של הצוותים במחלקות הקורונה במרכז הרפואי כרמל'.

להצלחת הפרויקט והמיזם החשוב שותפים, אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש ב'כרמל', אהובה טל מנהלת הסיעוד, קרן מרום מנהלת השירות, לימור דיסני עובדת סוציאלית של מחלקת קורונה, היחידה למניעת זיהומים ומרפאת בריאות העובד שאפשרו לפרוייקט לצאת לדרך בתוך זמן קצר.


בצילומים נראים ד'ר שני ברוש, אהוד פקלר, משה אדלר וצוות מתנדבי עזר מציון.מתנדבי עזר מציון עם צוות מחלקת קורונה וצוות עזר מציון בתוך מחלקת קורונה. צילום: אלי דדון
צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

'עזר מציון' בתוך המחלקה. צילום: אלי דדון

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מחקר חדשני ופורץ דרך בתחום המלחמה...
*   החל מהבוקר נאסרה כניסת מבקרים למרכז...
*   במרכז הרפואי רמב'ם פיתחו תהליך ממוחשב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים