מספר שיא של 1,300 עובדי ביה'ח 'כרמל' התחסנו כבר כנגד וירוס השפעת במהלך הימים האחרונים. כתבה: רונית קיטאי. צילום אלי דדון דובר בי'ח כרמל

מנהל בית החולים 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג קורא למי שעדיין לא התחסן נגד השפעת להגיע ולהתחסן וגם נתן דוגמא אישית וכמוהו בכירים אחרים

פורסם ב: 01/11/2020 09:46

מתחסנים ד'ר אבי גולדברג ואהובה טל. צילום: אלי דדון
לדברי ד'ר אבי גולדברג : 'לקראת החורף הקרוב צפויה תחלואה משולבת של שפעת וקורונה ועומסים קשים בבית החולים. חשוב מאוד להגן עלינו עובדי מערכת הבריאות מפני השפעת ועל כן חשוב במיוחד השנה לבוא ולהתחסן', אמר ושלף זרוע ועבר את החיסון הנ'ל.

ן הזריקה לו ללא כאב האחות נג'ואה עוסמן אחות אחראית בריאות העובד ב'כרמל' בסיוע אחות מערך האיכות אקמאל אבדאח, ומיד אחריו הצטרפה כל ההנהלה הבכירה לחיסונים ביניהם סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית, אהובה טל מנהלת הסיעוד, ד'ר שני ברוש וד'ר בני רביב סגני מנהל בית החולים ועוד רופאים, חברי הנהלה ועובדים רבים.

'כללית' רכשה השנה מספר שיא של חיסוני שפעת כ־1.8 מיליון, שמגיעים לארץ במספר פעימות. מבצע חיסוני השפעת לחורף הקרוב מתנהל לצד המאמצים לבלום את התפשטותו של נגיף הקורונה. מהסיבה הזאת, ומכיוון שמלאי החיסונים בעולם כולו, וגם בישראל, אינו מספיק לכל האוכלוסייה, ניתנים חיסוני השפעת בעונת 2021-2020 במתכונת שונה מאשר בשנים קודמות. בתיאום עם משרד הבריאות ניתנים החיסונים על פי תעדוף של קבוצות סיכון.

קודם כול מחוסנים מטופלים המרותקים לבתיהם, אנשים שנמצאים בסיכון הגבוה ביותר לסבול מסיבוכי השפעת ועובדי מערכת הבריאות. אחריהם יוחסנו בהדרגה מי שנמצאים בסיכון נמוך יותר. המטרה היא מסבירים בכללית, לשמור על בריאותם של אלה הזקוקים לחיסון יותר מכול ולמנוע עומס על מערכת הבריאות כמו אשפוזים, מכשירי הנשמה, ביקורים במרפאות כדי שהצוותים הרפואיים יוכלו להתמקד בטיפול בחולים בקורונה ובמחלות אחרות.

מסבירה אהובה טל מנהלת הסיעוד: 'השנה, יהיה לנו חורף אחר,.השפעת העונתית שמגיעה אלינו מדי שנה מצטרפת הפעם אל מגפת הקורונה שעדיין לא הצלחנו למגר. לצערנו אנחנו עדיין לא יודעים הכל על הקורונה, אבל אפשר להצביע על כמה נקודות דמיון בינה ובין מחלת השפעת. שתיהן מחלות ויראליות. ההדבקות בשתיהן מתרחשות באמצעות רסס טיפתי, שנפלט מהפה ומהאף בהתעטשות, שיעול ודיבור. שני הוירוסים וירוס השפעת ווירוס הקורונה תוקפים את דרכי הנשימה העליונות. ושני הוירוסים פוגעים באופן הקשה ביותר בקשישים ובמי שסובל ממחלות רקע. למרות הדמיון

מדגישה מנהלת הסיעוד אהובה טל ,'צריך לדעת כי הקורונה היא מחלה קשה יותר. התסמינים שלה קשים יותר, הם נמשכים זמן רב יותר, ומקרי התמותה ממנה הם רבים יותר ממקרי התמותה משפעת. השפעת היא עונתית. והקורונה למרות כל הציפיות והתקוות לא נחה בקיץ. והכי חשוב, מדגישה הגברת טל, נגד קורונה אין חיסון (עדיין). נגד שפעת יש חיסון יעיל וחשוב לכולם'.

מנהל יחידת הזיהומים ב'כרמל' ד'ר גבי ובר מציין בסיפוק רב את ההיענות היפה לחיסונים מטעם הצוותים ומדגיש את חשיבות החיסון של כלל אנשי מערכת הבריאות. " הצוותים הרפואיים הם הנכס הכי חשוב וכלי הנשק העיקרי שלנו במלחמה בקורונה ובשפעת. חובה עליהם להיות שמורים ומחוסנים כדי שיוכלו להמשיך להעניק שירות לכלל המטופלים שלנו ובכדי לשמור עליהם ועל בני המשפחה שלהם'.
סיגל זומר מתחסנת. צילום: אלי דדון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חנה'לה התבלבלה? המבוטחים לא מצליחים...
*   ד'ר אריאל רויטמן, בכיר ברפואת אף אוזן...
*   מועדוני 'רוטרי' קישון וכרמיאל הצדיעו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים