ענת אשכנזי מרמת ישי מטפלת בשיטת NLP ומצליחה לעזור לאנשים שעברו טראומות, חרדות ועוד. צילום: אלבום פרטי

היא משתמשת בדמיון מודרך בטכניקות מגוונות, נשימה מעגלית

פורסם ב: 27/10/2020 14:44

ענת אשכנזי. צילום :אלבום פרטי
מה זה NLP ?

'זוהי שיטה שמאפשרת לנו לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים ומתנהגים, כדי להצליח לעשות שינויים, להשיג את המטרות שלנו בחיים, להתפתח ולהתקדם וליצור חיים טובים יותר. על מנת להשיג שינוי עלינו לשנות סוג של חשיבה, התנהגות או רגש שקיים בתווכינו , אנחנו פועלים מתוך חוויות אישיות , למעשה מה שאני עושה זה מעין תכנות מחדש של המוח על ידי התת מודע. ( דמיינו לעצמכם מחשב יש לו תוכנה ויש חומרה,כך גם המח ששלנו אם אני אדע לתכנת את החומרה הפלט, מה שאנחנו עושים ומתנהגים יוכל להשתנות).

תרגום : ניתוב לשוני פיזיולוגי (בקצרה: נל'פ, או, נלפ; באנגלית: Neuro-linguistic programming,‏ בקיצור NLP, בתרגום חופשי: תכנות נוירולוגי לשוני) היא שיטה המציעה מגוון טכניקות ומיומנויות פסיכולוגיות שמטרתן יצירת השפעה ושינוי במחשבות, רגשות והתנהגויות ודרך זה שינוי של הרגלים, דפוסים ואוטומטים (Programming) ורתימתם להשגת תוצאות רצויות. השיטה שואפת לשינוי ושיפור התקשורת הבין-אישית והתוך-אישית. השיטה פותחה בארצות הברית בשנות ה-70 וכיום נעשה בה שימוש טיפולי, עסקי ובסדנאות וספרים לאימון אישי ושיפור עצמי.

אני עוזרת בעיקר לאנשים שחווים טראומות וחרדות - להשתחרר, מהמועקות ,מניתוק רגשי , ומחווית החרדה שהמאפיינים שלה זיעה קרה, דפיקות לב, לחץ בחזה, קוצר נשימה, חוסר תיאבון, חוסר חשק לעשות דברים , דווקא עכשיו בימי הקורונה הרבה אנשים חווים חרדה ונמצאים בלחצים וחווים חרדות.

אני עוזרת להם להיות יותר רגועים להבין את עצמם, להבין איך החרדה מופיע אצלהם ומדוע ואיך לעצור אותה, בתקופה זו יש המון מחשבות טורדניות , מתעוררים בלילה , ודאגות , אני עוזרת לאנשים לשחרר את אותם הרגשות, לקחת אחריות על עצמם ולהתנהל אחרת, לייצר משהו חדש ולחוות רוגע שמחה ואהבה לעצמם , להעלות את הערך העצמי ולאהוב את עצמם , אנשים הופכים לטובים יותר רגועים ושמחים, כל האנשים סביבם נהנים מהשינוי.החיים שלהם משתנים לחלוטין והם יכולים להיות נוכחים בחיים שלהם בשמחה.

אני משתמשת בדמיון מודרך בטכניקות מגוונות , נשימה מעגלית על מנת לפתוח את התת מודע ,תוך כדי הרפייה ותשאול , המטופל נמצא במצב נינוח, עוצמים את העיניים ומחובר לתת מודע שלו , וכאשר אנחנו מתקשים ועובדים עם התת מודע השינויי נעשה.

אחת הטכניקות המדהימות היא שחזור היסטוריה בה אנחנו משחזרים רגעים מאתגרים מהעבר, ומגיעים לפעמים לאירועים משמעותיים של האדם בו חווה קושי אתגר , לא תמיד האדם זוכר את האירוע לפני שנכנס לתהליך , ואנו על ידי הטכניקה הזו מגיעים לאירועים אשר השפיעו על המונחה וגרמו לו לחרדות שצצות היום.

המוח שלנו חוו רצף אסוציאציות מהילדות אשר נטמע לנו בדרך כלל בתקופת ילדותנו המאוד מוקדמת. כאשר אירוע אחד נטמע בנו ויצר רגש מסוים כמו פחד ,אותה אסוציאציה משחזרת שוב ושוב את רגש הפחד ועם השנים הופכת לחרדה שאינה מובנית , המונחה לא תמיד יודע מהיכן התחילה הבעיה, ובעזרת הטכניקות שאני עובדת איתם אנחנו מגיעים לשורש הבעיה עוברים דרך הכאב ומשחררים את הפחד והחרדה.

כך גם בחוויה טראומתית . לא פעם נמחק הזיכרון של האירוע, או יודעים שהיה אירוע אחד אשר השפיע , ואז חייו של המטופל השתנו. כאשר אנחנו מעבדים את הטראומה האדם מחובר לעצמו , מבין את עצמו ואת מה שעבר ויכול לעכל זאת ואחר כך חזור לחיים נורמטיביים טובים יותר תוך כדאי חיבור רגשי, מלאי חיים, הרבה אנשים שחווים טראומה יש להם ניתוק רגשי ואני עוזרת להם להרגיש ולהיות מחוברים לעצמם.

אחרי הסגר הראשון הגיעה אלי בחורה שסבלה מחרדות. היא הגיעה אלי שפופה ובוכה. לדבריה היא חווה במשך שלוש שנים במהלכם היא בקושי מסוגלת לטפל בילדים. היא מרגישה שאין לה כוחות . לדבריה היא לא עובדת וברשותה יש תעודת הוראה. עברתי אתה תהליך והיא חזרה לעצמה. התוצאה היא התחילה לאכול , לקום בבוקר לעשות ספורט , ואפילו מצאה עבודה אותה החלה ב- 1.9.2020 ומאז היא מאושרת מתמיד.

ענת אשנכזי טל. 053-3700157

לאתר של ענת אשכנזי הקליקו כאן:

www.anatash.co.il

לפייסבוק של ענת אשכנזי הקליקו כאן:

/www.facebook.com/NLPanat
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   המנהלת האדמיניסטרטיבית של בי'ח 'מזור'...
*   ח'כ יואל רזבוזוב היה ראשון המבקרים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים