גנב טלפון סלולרי מאחת המחלקות בבית חולים 'כרמל' ונתפס על ידי צוות הבטחון של 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

השבוע תפס סגן מנהל הבטחון ליאב חיים חשוד נוסף בגניבת סלולריים. הגנב נעצר ונלקח לחקירה ע'י שוטרי משטרת חיפה

פורסם ב: 26/10/2020 00:09

מימין לשמאל ליאב חיים סגן מנהל הביטחון וניר רוגר מנהל הביטחון. צילום: אלי דדון
מקצועיות וערנות של צוות הביטחון במרכז הרפואי כרמל יחד עם שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים הצליחו להפחית את אירועי הגניבות בבית החולים ב-25%.

ניר רוגר מנהל הביטחון של 'כרמל' הגיב: 'יש לנו אפס סבלנות כלפי הגנבים וצוות הביטחון שלנו ערוך ומוכן.אנו עושים את המיטב כדי להעניק את מירב הביטחון למטופלים ולמבקרים בבית החולים'.

ירידה של 25% במקרי גניבה מדווחים ממטופלים, של מבקרים וצוות בשנת 2020 במרכז הרפואי 'כרמל' לעומת השנה הקודמת, כך מעדכן מנהל הביטחון של כרמל ניר רוגר. זאת למרות שהגנבים מנצלים את חובת עטיית המסכות על הפנים עקב הקורונה ובכך הם חושבים שהם מסתרים את עצמם מפני מצלמות האבטחה. 'אין ספק כי השימוש במסכות מקשה על זיהוי הפנים של החשודים אך ישנם סימני זיהוי נוספים ואמצעים טכנולוגיים בהם אנו עושים שימוש'. מסביר ניר רוגר.


מספר סגן מנהל הביטחון ליאב חיים: 'בשעה 08:10 התקבל דווח ממחלקת אורתופדיה על גנבת פלאפון מסוג אייפון 8 ממאושפז במחלקה. הגעתי מיד למקום ולאחר בדיקה במצלמות האבטחה ובאמצעים טכנולוגיים נוספים איתרתי אדם חשוד שנכנס למחלקה בדיוק בזמן המדווח.בנוסף ראיתי כי ביציאתו מביה"ח נראה אותו החשוד עם שני טלפונים בידיו תיאור החשוד ותמונתו הועברו לצוות הביטחון והאירוע דווח למשטרה.

לאחר כשעה החשוד שב לבית החולים , עוכב ע'י המאבטחים בכניסה ותוחקר על ידינו יחד עם צוות השוטרים. במהלך התחקור עלה כי החשוד נכנס לביה'ח על מנת ללוות את אחיו לטיפול רפואי אך לא הציג סיבה סבירה להמצאו במחלקת אורתופדיה.

בהמשך החקירה ביצעה המשטרה חיפוש ברכבו של האח ושם אותר הטלפון הגנוב מהמחלקה בתוך בתא המטען.
החשוד נעצר במקום ונלקח להמשך חקירה בתחנת המשטרה. משטרת חיפה מעדכנת כי לחשוד אירוע גניבה נוסף משנת 2013. גם הוא ארע במחוז חיפה'.

מנהל הביטחון ניר רוגר : 'במרבית האירועים נגנבים טלפונים, כסף מזומן , כרטיסי אשראי ותכשיטים. על מנת למנוע אירועי גניבה אנו פועלים בשלושה מישורים. ביצוע הדרכות ביטחון לצוות בית החולים עם שימת דגש על איתור חשודים. זהו הרובד החשוב ביותר מבחינתי, הם בשטח, חיים את המחלקה וערים לכל שינוי.

הדרכות למטופלים הנעשות ע'י צוות הסיעוד בקליטתו במחלקה שם דגש על שמירת רכוש וחפצים אישיים ובנוסף לכך קיים תירגול מערך האבטחה תוך שיפור מתמיד של אמצעי ביטחון בדגש על מצלמות אבטחה.

לסיכום ממליץ רוגר למטופלים להמעיט בהבאת בחפצי ערך וכסף מזומן. כמו כן אין להשאיר ציוד אישי ללא השגה ולדווח לביטחון על כל אדם חשוד הנמצא בביה"ח.
בהזדמנות זאת אני מבקש להודות לשוטרי וקציני תחנת חיפה על שיתוף הפעולה הפורה שאנו זוכים לו הן בטיפול באלימות והן באירועי סדר ציבורי וגנבות.בתמונות
מימין ליאב חיים סגן המנבט וניר רוגר מנהל הביטחון
צילום החשוד בגניבה עם 2 טלפונים
צוות הביטחון בשער בית החולים
קרדיט צילום – אלי דדון
מחלקת הביטחון של בי'ח 'כרמל'. צילום: אלי דדון

גנב הסלולריים כפי שנתפס במצלמת הבטחון של בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ביום האיידס העולמי 2020 מדווחים מבי'ח...
*   מנכ'ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, הגיע...
*   בבי'ח 'כרמל' מקבוצת 'כללית' דואגים שהלידה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים