השבוע במרכז הרפואי 'כרמל' מבית 'כללית'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

מצדיעים לאנשי המשק בבי'ח 'כרמל'

פורסם ב: 25/10/2020 10:25

יום המשק בפנימית ג' .צילום: אלי דדון
'כולנו מצדיעים לכם אנשי המשק אתם המנוע הלב ותדמית בית החולים' אמר עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי של בית חולים 'כרמל' לאנשי המשק לרגל יום המשק הבינלאומי שלראשונה נחגג השנה גם בבתי החולים בישראל.


כשהם מצוידים בחבילות שי, במתנות ובמנות מיוחדות של ארוחת בוקר מפנקת. עברו אנשי צוות הניהול בראשות עוז יאיר ומנהל המשק קובי ליכטהויז וחילקו יחד עם מפקחות המשק בכל קומה ובכל מחלקה - שי לאנשי המשק בצרוף מילות תודה וחיבוק מרחוק ( עקב הקורונה ) לרגל האירוע הבינלאומי.גם הצוותים הסיעודיים והרפואיים בכל מחלקות ביה'ח התארגנו באופן עצמאי וכל מחלקה ערכה בוקר של הוקרה ותודה מיוחדת לצוותי המשק שלה.

במחלקת קורונה הכינו לצוותי המשק שולחן מלא במתנות מפנקות ומכתבי תודה אישיים למנקות. צוות חדר המיון קנה לאנשי המשק המסורים זרי פרחים צבעוניים , צוות פנימית ג' הכין כתר מזהב לזעימה המנקה של המחלקה והרעיף עליה מתנות וחיבוקים. במחלקת ילדים כתבו למנקה מכתבי ברכה בחרוזים והעניקו לה חבילת מוצרי קוסמטיקה מרשימה, וכך בכל מחלקות בית החולים שהוקירו והודו מכל הלב לאנשי המשק המסורים.

אהובה טל מנהלת הסיעוד של 'כרמל' הודתה בשם כל צוותי הסיעוד העובדים בצמוד לצוותי המשק : '24 שעות ביממה אתם דואגים לנו המטפלים והמטופלים שנהיה בסביבה נקיה ומסודרת. תרומתכם ליום יום שלנו ולתהליכי מניעת זיהומים הינה אדירה. בית החולים 'כרמל' נחשב נקי בזכות עבודתכם וההקפדה שלכם על התהליכים, שיפור התוצאות במניעת זיהומים הינה תוצר של העבודה המשותפת שלכם יחד איתנו תודה לכם על הכל ונמשיך לעבוד יחד'.

מנהל ביה"ח ד'ר אבי גולדברג יחד עם המנהלת האדמיניסטרטיבית סיגל זומר ומנהלת הסיעוד אהובה, הודו במילים חמות והגישו עציצים פורחים וגם חבילות של ממתקים למנהל המשק קובי ולמפקחת הראשית נהאל חג'אזי, בזכות עבודתם המסורה של כל אנשי משק ביה"ח לאורך כל השנה.

קובי מנהל המשק הודה להנהלה על העציצים הפורחים והמתנות ואמר כי " מבחינתי האישית, אחד ההישגים הבולטים והחשובים של מחלקת המשק בא לידי ביטוי בשנתיים האחרונות והוא בשותפות המלאה והסיוע המשמעותי ביותר של עובדי המשק ליכולת של ביה"ח להוריד ולהפחית כמעט ב-50% את כמות הזיהומים הנרכשים בביה"ח וכמות החיידקים בכלל. הישג נוסף שבולט במיוחד וזאת בעיקר בגלל הרצף והעקביות שלו, זהו ההישג של הובלה בכללית כבר 10 שנים ברציפות בסקר שביעות רצון מטופלים שנעשה מידי שנה ומלווה בציונים גבוהים, מרשימים ומכובדים ".

מחלקת המשק של מרכז רפואי כרמל מקבוצת הכללית אחראית על שירותי ניקיון חיטוי, שינוע ציוד/מכשור/ריהוט, טיפול ופינוי פסולות לסוגיהן, מתן שירותי הדברה, טיפול בווילונות ופרגודים כולל התקנת תשתיות וכלל שירותי חצר לכל בית החולים.

המחלקה שותפה ומעורבת באופן משמעותי במגוון רחב של תכניות עבודה הקשורות בנושאים, פעילויות ויעדים שביה"ח מציב לעצמו מידי שנה כמו: בינוי ותשתיות, הבטחת מידע, מניעת זיהומים, איכות הסביבה, בריאות העובד, בי"ח ירוק ומצבים מגוונים בשעת חרום.


מחלקת המשק של כרמל מונה כ - 120 אנשי צוות ופיקוח שעובדים 7 ימים בשבוע ב-3 משמרות: בוקר ערב ולילה. במחלקת המשק קיים צוות ייחודי וייעודי (הסיירת) שהוכשר לעסוק אך ורק בניקיון שוטף וניקיון טרמינלי של חדרים מזוהמים שבהם שוהים חולים נשאי חיידק עמיד. בנוסף, מאז שנפתחו בביה"ח מחלקות הקורונה, הוקם ונבנה במחלקת המשק צוות ייעודי ואיכותי שמספק למחלקות הללו שירותי ניקיון ופינוי פסולת וכביסה לאורך כל שעות היום כולל פיקוח צמוד.

מנהל המערך הלוגיסטי בכרמל עוז יאיר ברך את אנשי המשק ואמר
" כמידי שנה, מחלקת המשק של כרמל הינה מחלקה מובילה בכללית במדדים הארציים בשביעות רצון מטופלים וצוות. השנה בעקבות נגיף הקורונה, המחלקה נדרשה לעבודה בעצימות שונה לחלוטין. מחלקת המשק היוותה תמך משמעותי בבינוי והתאמת מחלקות הקורונה, בתפעולן השוטף ובשגרת היום - יום.
מחלקת המשק כבר איננה עוסקת רק בניקיון...בסטנדרטים של היום אנחנו מדברים על חיטוי אזורים שלמים, סביבת מטופל, משטחי עבודה ועוד ועוד, מה שגם הביא להצלחה גדולה במלחמה בזיהומים בכרמל.
מה שעוד מייחד בעיני את מחלקת המשק בכרמל לפני הכל היא "רוח המפקד", קובי וצוות הניהול משמשים דוגמא ומופת במסירותם, בזמינותם, ובמחויבותם למשימות המשתנות, לשגרה שהפכה לילות לימים, ואת הימים לאין סופיים. מצוינות ושירות הן רק חלק ממה שלמעשה הפך לשגרה כאן אצלנו בכרמל ".

ומי שמנהל ומוביל את המשק בכרמל כבר יותר מ 30 שנה הוא קובי ליכטהויז . קובי התחיל כסגן מנהל המשק ובמשך 25 שנה ברציפות הוא מנהל אותו בהצלחה רבה.
במהלך 10 השנים האחרונות מחלקת המשק בניהולו של קובי זכתה במספר לא מבוטל של הישגים המלווים במתן תעודות הוקרה וציונים לשבח מטעם הנהלת ביה"ח.

" תקופת הקורונה הינה שונה, קשה ומאתגרת אומר קובי. זו תקופה שמחייבת את כולנו לנהוג במשנה זהירות ולהישמע להנחיות הברורות שבנדון. התקופה הינה ארוכה, מתמשכת ומתישה שמחייבת את כולנו כאחד לגלות יותר מתמיד חוסן נפשי עם תעצומות נפש שלא ידענו ולא הכרנו עד היום וכול זאת בסיוע, תמיכה ועזרה הדדית ".

"האני המאמין שלי" אומר קובי הוא לדעת להתחבר ולאהוב את מקום העבודה ובפרט את התפקיד שבו אתה עוסק, לדעת להתעניין ולהיות מעורב באופן מעמיק בקרב העובדים וזאת כדי שתוכל להכיר, להכיל לבנות ולטפח את נפשו של האדם ובכך להעצים אצל העובד (השקוף...) את הביטחון האישי, הידע המקצועי ותחושת השייכות למוסד. ולעבוד בשותפות ובעשייה פורייה עם מכלול הסקטורים השונים שבביה"ח ".


בתמונות קובי מנהל המשק והמפקחת נהאל, צוות המשק של כרמל מקבל הערכה במחלקות
עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי בחלוקת מתנות במחלקות
קרדיט – צילומים אלי דדון
קובי וניהאל. צילום: אלי דדון

יום המשק בחדר המיון. צילום: אלי דדון

עוז וקובי מחלקים מתנות לצוות המשק. צילום: אלי דדון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מחקר חדשני ופורץ דרך בתחום המלחמה...
*   החל מהבוקר נאסרה כניסת מבקרים למרכז...
*   במרכז הרפואי רמב'ם פיתחו תהליך ממוחשב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים