ליאור כלפון ודוד ד'אור הצטרפו לעשרות אמנים מאיחוד האמירויות ומישראל המשתתפים באוסף 'אמנים שולחים שלום' של ד'ר פישר. כתבה: רונית קיטאי

על מנת לייצר את שיתוף הפעולה, חברו נציגי ד'ר פישר לגלריית האמנות הרשמית של אוניברסיטת NYU באיחוד האמירויות

פורסם ב: 21/10/2020 12:55

אמנים שולחים שלום ליאור כלפון. צילום: יח'צ
הם הוציאו יחד קול קורא לאמנים בארץ ובאיחוד האמירויות ושמחו לגלות כי היענות האמנים גדולה בשתי המדינות ובימים אלה פירסמה תשלובת ד'ר פישר באמצעות דורון פולק, אוצר אוסף האמנות 'אמנים שולחים שלום' של ד'ר פישר, קול קורא לאמנים מישראל ומאיחוד האמירויות להשתתף בפרויקט חדש לכבוד הסכם השלום שנחתם החודש. מדובר באוסף אמנות, הכולל יצירות של אמנים מכל העולם, אשר עוסק בנושאים של שלום, סבלנות סובלנות, שיתוף פעולה והכלה.

מי האמנים מישראל שהצטרפו עד כה לפרויקט זה?

תמצאו בהם שמות וביניהם יגאל ורדי, רוני סומק, זיגי בן חיים, כרמית ויצמן, אופירה אבישר ויעקב חפץ. בנוסף לכך הצטרפו גם האמנים דוד ד'אור וליאור כלפון, שרק לאחרונה החלים ממחלת הקורונה. העבודות ירוכזו לתערוכות אשר יוצגו בארץ, באיחוד האמירויות ובאתר אוסף השלום של ד'ר פישר.

אוסף האמנות 'אמנים שולחים שלום' הוא יוזמה של דבורה פישר ז'ל ויבל'א ד'ר אלי פישר, בעלה, אשר שניהם היו מייסדי ובעלי תשלובת 'ד'ר פישר' שהחליטו ליזום פרויקט אמנות וחינוך שימחיש את הסכנה במלחמה ובצורך המתמיד בשלום ואחווה בין העמים..


חלקו הראשון של האוסף היה יצירות אמנות שבוצעו אחרי חתימת הסכם השלום בין ישראל למצרים ב- 1979. על גבי מעטפות השלום, שהוציא הדואר הישראלי לציון האירוע ההיסטורי, ציירו האמנים את תחושתם ותקוותם לשלום המיוחל. לאחר מספר שנים ב- 1994 עם חתימת חוזה השלום עם ירדן, נוספו לאוסף השלום גם כמה מאות ציורים על גבי מעטפות עם תאריך היום הראשון לשלום עם ירדן. האוסף המשותף הוצג ברחבי העולם ובמוזיאונים מובילים.

עם חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות, יוזמים בד'ר פישר אוסף אשר ינציח את הסכם השלום בין איחוד האמירויות לישראל. לטובת המהלך, עוצבו במיוחד מעטפות עליהן הסמלים של שתי המדינות: סמל הנץ של האיחוד האמירויות ויונת השלום של ישראל, המעניקה ענף של זית לנץ.

לדברי ד'ר אלי פישר נשיא תשלובת ד'ר פישר 'מאז ומעולם הייתי משוכנע שהתעשייה מצליחה היכן שהתרבות פורחת ושתפקידה של התעשייה הוא לתת יד לצמיחה התרבותית, לצד פעילות כלכלית, תוך שיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים. לכן החלטנו אשתי ואני ליצור קרן המוקדשת לנושאים המשלבים אמנות ושלום תוך עידוד השתתפותם של אמנים מרחבי העולם. יש מן המשותף בין האמנות והתעשייה.הצורך התמידי לחשיבה יצירתית ומקורית דהיא המקור לכל פעילות חדשנית ודינמית. זו הייתה אותה יצירתיות שהניעה אותי ואת אשתי לפני חמישים שנה לייסד את המפעל הראשון שלנו בעצמנו בבניין קטן בבני ברק'.
אמנים שולחים שלום - יגאל ורדי. צילום: יח'צ

אמנים שולחים שלום - עופרה גולננד

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   רשת 'מחסני השוק' נעזרת בשירותיה של...
*   הבעל מתלונן שנמאס לו לאכול כל יום...
*   האם עורך הדין החיפאי ליאור דהאן בדרך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים