בשורה אופטימית לכלכלה הישראלית: 'פסגת הסטרטאפים' בתעשייה 4.0 - 2020 התקיימה למרות הקורונה. קידום התעשיה היצרנית.כתבה: רונית קיטאי

בסוף השבוע האחרון נערכה ב'זום' פסגת הסטרטאפים -כנס התעשייה 4.0, ביוזמת חממת i4Valley‏ הפועלת מכרמיאל לקידום תעשיה 4.0 בתעשייה הישראלית ומאיץ הגליל, ובחסותם של מכללת אורט בראודה כרמיאל, משרד התעשייה , מעוף, עיריית כרמיאל , המועצה האזורית משגב, ועוד

פורסם ב: 19/10/2020 09:15

פסגת הסטרטאפים. צילום: יח'צ
הפסגה והתחרות כללו למעלה מ- 450 משתתפים וביניהם יזמים, משקיעים, תעשיינים, אנשי טכנולוגיה וממשל מהארץ והעולם. האירוע התקיים לראשונה במתכונת וירטואלית ובמהלכו משקיעים ותעשיינים נחשפו לסטרטאפים עם פתרונות שמטרתם לענות על אתגרי העתיד.

פתח את הכנס שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ שבירך את המשתתפים והדגיש את הצורך בפיתוח התעשייה ובמיוחד בתקופת הקורונה. בהמשך,בין הדוברים היה גם אהרון אהרון מנכ'ל רשות החדשנות במשרד הכלכלה המתגורר בישוב גילון שבמשגב אשר הציג את החשיבות הרבה שהוא מייחס לחיבור בין תעשיית הייטק לתעשייה היצרנית.

סיוון יחיאלי - מנכ'ל i4Valley‏ הציג את החממה החדשה שהוקמה בכרמיאל והוכרזה כמרכז האקוסיסטם לתעשייה 4.0. תפקיד החממה לדבריו היא 'להוות בית למי שרוצה לחולל שינוי בתעשייה 4.0 ולהעניק לה ערך, מדובר בהזדמנות ראשונה מסוגה למיזמים היכולים לצמוח, להוביל ולעשות שינוי בכל שרשרת הערך בתעשייה'.הוא הציג את האתגרים וההזדמנויות שמציבה הקורונה בפני הכלכלה בכלל והתעשייה בפרט, והבטיח כי הדרך לחיזוק הכלכלה והצפון היא בעזרת תעשייה חכמה.

בין הדוברים בכנס היה ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי, ראש המועצה האזורית משגב דני עברי, נשיא מכללת אורט בראודה פרופ' אריה מהרשק, מנהל מאיץ הגליל רמי גזית, מנכ'ל המכון לייצור מתקדם בני אמויאל, יו'ר התאחדות התעשיינים במרחב הנרי צימרמן מבעלי 'טרלידור' בכרמיאל וכן תעשיינים נוספים.

21 סטרטאפים בחזית הטכנולוגיה הציגו בתחרות והתמודדו על הפרס הראשון – עשרת אלפים דולר. היזמים הציגו פתרונות חדשניים ושונים לקידום התעשייה היצרנית והשימוש בטכנולוגיות עילית פורצות דרך. שלושת החברות שזכו בתחרות זכו בסל של שירותים בעלי ערך משמעותי לכל חברת הזנק. מי היו הזוכים בפרסים הראשונים?

היו אלה :
Infibotics - העוסקים בנחילי רובוטים מתקדמים.
RobotAI - העוסקים בתחום הבינה המלאכותית ברובוטים.
AQUALITAS - העוסקים מערכת סנסורים לבדיקת איכות המים.

סיוון יחיאלי מנכ'ל i4Valley‏: 'ההיענות המדהימה לכנס מרשימה מאוד, בעידן הקורונה מאות משתתפים מרחבי העולם בחרו להשתתף בפסגה. אנו גאים ביזמים הישראלים שלא מפסיקים לחדש ולהציע פתרונות מקוריים. השילוב של סטרטאפים ותעשייה יצרנית הוא מפתח להצלחה, זוהי בשורה נפלאה לכל מי שהכלכלה והחברה הישראלית חשובה לו.

אני שמח שבחרנו בכרמיאל כבסיס לאקוסיסטם המרשים הזה, ואני משוכנע כי בדרך הזו נסייע לכלכלה הישראלית ולחברה בישראל להתמודד אל מול האתגרים הכלכליים בכלל ואל מול האתגרים החדשים בעידן הקורונה. אני מודה למאות המשתתפים ולמארגנים על ההצלחה בכנס מרשים וראשון מסוגו'.

קצת על i4Valley -
i4Valley הינה חממה טכנולוגית המשקיעה במיזמים בשלבי Pre-Seed ו Seed-בתחום Indudtry 4.0. החממה שואפת לטפח את הדור הבא של יזמיות ויזמים הפורצים את חזית הטכנולוגיה ומחוללים מהפיכה בתהליכים, מוצרים ופריון של התעשייה היצרנית. חברות המתקבלות לחממה נהנות מהשקעה כספית, מעטפת שירותים כוללת, חברות באקוסיסטם יזמי חזק ושותפות בקהילת חדשנות תוססת של קשרים, חיבורים והזדמנויות.
תעשייה 4.0 (Industry 4.0) הנקראת על שם המהפכה התעשייתית הרביעית, היא שם נרדף לטרנספורמציה דיגיטלית וחדשנות טכנולוגית המשולבות ברצפת הייצור ובתהליכים לוגיסטיים. הטמעת טכנולוגיות מידע ותקשורת חדשות כמו רובוטיקה, אוטומציה, סייבר, הדפסת תלת-ממד, בינה מלאכותית, IOT, אקולוגיה ודיגיטציה - מייעלת תהליכים, מקצרת זמן, משפרת את איכות המוצר, השירות ומגדילה פריון בתעשייה המסורתית.
משקיעים מהארץ ומהעולם מבינים שהשקעה בחדשנות 4.0 תשנה בצורה דרמטית את פני התעשייה, הכלכלה, החברה ואיכות הסביבה. והיום, יותר מתמיד, האקוסיסטם המקומי היושב בכרמיאל ונמצא בסימביוזה עם התעשייה באזור מאפשר קשרים, חיבורים והזדמנויות בין סטרטאפים לתעשייה היצרנית ולטובת שני הצדדים.
פסגת הסטרטאפים. צילום: יח'צ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ביוטק הוא ההייטק של המחר. כתבה: רונית...
*   40 קבוצות מכל רחבי הארץ השתתפו בשבוע...
*   עיריית חיפה תקים תוך מספר חודשים פארק...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים