מחקר חדש שנערך במכללה האקדמית צפת מגלה: רובנו מקפידים על לבוש הולם בפגישות זום. צילום: אלבום פרטי

מחקר שנערך במכללה האקדמית צפת ובאוניברסיטת חיפה מגלה כי בניגוד למצופה, מרבית המשתמשים בזום לפגישות מקצועיות מקפידים על לבוש הולם במהלכן ורק 19% 'מזמזמים' במכנסיים קצרים

פורסם ב: 23/09/2020 15:50

פרופ' יזהר בן שלמה. צילום: אלבום משפחתי
במחקר חדש ומפתיע, שנערך בחודש אוגוסט האחרון, בקרב 100 אנשי תעשייה ואקדמיה בתחום הביו-רפואה מכ-20 מדינות, נשאלו המשתתפים על סוג הלבוש שלהם בעת פגישות זום מקצועיות בימי מגיפת הקורונה.רק 15% מהם ציינו כי הם לובשים חולצה טריקו פשוטה (טי-שירט), ורק 12% ציינו כי הם לובשים מכנסיים קצרים.כל השאר ציינו כי הם מקפידים על סגנון לבוש רשמי יותר בעת פגישות הזום שלהם. אף לא משתתף אחד בחר באפשרות של תחתונים או בוקסר. המחקר אף בחן האם חל שינוי באופי הלבוש עליו מקפידים המשתתפים מאז פרוץ המגיפה ותחילת השימוש המוגבר בזום ועד היום.

במסגרת המחקר נמצא כי מרבית המשיבים לא שינו את מידת רשמיות לבושם (91% שמרו על לבוש פלג הגוף העליון ו-85% על לבוש פלג הגוף התחתון). לא היה קשר בין תחושת הנוחות בעת פגישות זום ובין מידת רשמיות הלבוש במהלכן ומסתבר שהמשיבים דיווחו כי הם חשים מאוד בנוח בזום ומקפידים להתלבש באופן רשמי.

'רצינו לבדוק האם המעבר לפגישות מקוונות על כל הנוחות וחוסר הפורמאליות שהן מאפשרות, גרמו לאנשים לנצל את האפשרויות הללו, והרשו לעצמם להתלבש באופן פחות רשמי', הסביר העורך הראשי של המחקר, ראש החוג לרפואת חירום במכללה האקדמית צפת, פרופ' יזהר בן שלמה,שגילה כי 'אנשים לא ממהרים לזנוח הרגלים ישנים, גם אם האפשרויות העומדות לרשותם עשויות להיות נוחות יותר'. במקביל חוקרת נוספת מטעם המכללה האקדמית צפת, שהשתתפה במחקר המפתיע היתה ד'ר איילה קובו-גרינהוט מהחוג לרפואת חירום, שבמכללה.

'הממצאים מצביעים על נטייה אנושית טבעית. בשעת משבר או בתקופה בה אורחות החיים שלנו משתנים באופן דרמטי ופתאומי, אנחנו מתקשים להסתגל לשינויים ונאחזים בהתנהגויות ישנות ומוכרות שמעניקות לנו ביטחון ויציבות. בהחלט ייתכן כי המצב ישתנה במשך הזמן, ככל שהשימוש בזום יוסיף ויימשך', הוסיפה טליה גורן, חוקרת בביה"ס למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה וחברת צוות המחקר.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   נמשכת מגמת העלייה במספר חולי הקורונה...
*   לראשונה בחיפה: 100 זריחות ביממה - תערוכת...
*   בשבוע הבא יחזור שבוע פעילות ממוקד...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים