משלחת בראשות שגריר קזחסטן בישראל ערכה ביקור בחיפה. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

הבוקר הגיעה לביקור ראשון בחיפה משלחת קזחית, בראשותו של שגריר קזחסטן בישראל, סטיבלדי בורשקוב. במהלך ביקורו, השתתף השגריר, יחד עם סגן ראש העיר חיפנ לזר קלפון, בטקס להסרת לוט לשלט הנצחה שהוצב לזכרו של המדען והפילוסוף הקזחי, אל-פאראבי, ברחוב הנקרא על שמו

פורסם ב: 15/09/2020 17:44

צילום :ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
בהיכל עיריית חיפה קיבלו סגן ראש העיר חיפה לזר קפלון, וחבר מועצת העיר גרי קורן את פני האורחים הנכבדים וקיימואתם פגישת היכרות, בה נכח גם קונסול הכבוד של קזחסטן בישראל דוד לוקסמבורג תושב חיפה..

בהמשך ביקורם השתתפו הנוכחים בטקס להסרת לוט לשלט הנצחה, שהוצב לזכרו של המתמטיקאי, המדען, הרופא והפילוסוף הקזחי, אל- פאראבי, ברחוב הקרוי על שמו החל משנת 1960. אל-פאראבי ידוע כמי שהשפיע רבות על הוגים יהודיים בתקופת ימי הביניים, בהם הרמב'ם, שאף מזכיר אותו רבות בחיבורו "מורה נבוכים" וכינה אותו "גדול הפילוסופים מאז אריסטו'.

בהמשך לביקור ערך השגריר פגישה עם ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, במהלכה הפתיעה ראש העיר את השגריר כאשר סיפרה לו כי אביה (ד'ר אברהם רותם.) הוא יליד קזחסטן. השגריר בורשקוב הודה לראש העיר על קבלת החמה ואף הזמין אותה לבקר במולדתו בתום תקופת משבר הקורונה. בפגישה ייחלו השניים לחיזוק הקשרים ושיתופי הפעולה בין חיפה לקזחסטן ואף דנו באפשרות לחתימה על הסכם ערים תאומות בין העיר חיפה לאחת מהערים המרכזיות בקזחסטן, דוגמת עיר הנמל אקטאו. בסיום הפגישה העניקו השניים לזה לזו תשורות הדדיות.

סגן ראש העיר לזר קפלון: 'טקס הסרת הלוט שנערך היום לציון פועלו של אל פאראבי מהווה צעד משמעותי ראשון לחיזוק הקשרים בין העיר חיפה וקזחסטן. כולי תקווה כי כבר בעתיד הקרוב נזכה לראות צעדים נוספים, אשר בוודאי יניבו תועלות לשני הצדדים בתחומים רבים'.


(גיל מלר)


בצילום נראים מימין לשמאל: סגן ראש העיר חיפה לזר קפלון, קונסול הכבוד של קזחסטן בישראל, דוד לוקסמבורג, שגריר קזחסטן בישראל, סטיבלדי בורשקוב וראש עיריית חיפה ד'ר עינת קליש רותם
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   'הקריטריון האולטימטיבי לדמוקרטיה...
*   'בריאותם של עורכי הדין אינה הפקר. אם...
*   פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש ראש...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים