איך מצליחים לשכנע ילדים לקבל טיפול רפואי בחיוך רחב? כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם.

מה הסוד של מעין לואיס, אחות במחלקת ילדים ב' בבית החולים 'רות' לילדים ברמב'ם שעומדת מאחורי היוזמה של פרויקט בו שהיא מצליחה להפוך את חוויית האישפוז כמשהו חיובי לילדים והוריהם?

פורסם ב: 13/09/2020 14:59

מעין לואיס והמתנות. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
איך גורמים לילדים קטנים, כאובים וחשדניים לקבל טיפול רפואי ולשתף פעולה עם היבטי האשפוז בחיוך ובהבנה. הסוד? הוא נמצא במגירה מיוחדת. שם נמצאות עשרות מתנות קטנות, צעצועים ומשחקים ואלה ממתינים לילדי המחלקה במגירה מיוחדת, הכל כחלק מתפיסת הטיפול במחלקה.

מסבירה מעין לואיס אחות במחלקת ילדים ב' ברמב'ם: 'כאשר ילדים מגיעים לטיפול אצלנו הם מיד מקבלים מתנה קטנה, כדי שכבר ירגישו טוב וחווית האשפוז תתחיל באופן חיובי. אחר כך המתנות משמשות אותנו בכל מיני רגעים לא פשוטים במהלך האשפוז: זריקה, תרופה שצריך לתת, הכנסת עירוי, כל מיני פעולות לא נעימות לילדים כשאנחנו מנסים לרכך ולגייס את שיתוף הפעולה של המטופלים הקטנטנים שלנו. התוצאות מדהימות. החוויה הופכת ליותר נעימה, הילדים רגועים יותר, מחויכים, ההורים גם כן הופכים לחלק מהמשחק והעיסוק במשהו חיובי יותר, אפילו כייפי במקרים מסוימים מה שלא מובן מאליו באשפוז בבית החולים'.

על מנת לאפשר את התכנות הפרויקט, לואיס עוסקת בגיוס תרומות משחקים וצעצועים מגורמים שונים באופן שוטף, ביניהם בתי העסק 'שיקשוק','ילדותא' ו-' city toys. להצלחה שותפים רבים ולדבריה, ישנה התגייסות גורפת גם בתקופת הקורונה ועל אף הקשיים שרבים מהעסקים נקלעו אליהם: "כל מי שאני פונה אליו מבין את חשיבות הפרויקט ואת המטרה ומצטרף בשמחה. זה פשוט מקסים ומחמם את הלב לראות כמה רוצים לעזור. מדובר בצעצוע קטן, מחווה פשוטה, שי צנוע, אבל עבור הילדים זה שינוי גדול ומהותי'.


פרויקט מגירת המתנות במחלקת ילדים ב' מתקיים במקביל למשהו רחב יותר בבית החולים 'רות' לילדים ברמב'ם במסגרתו מפעיל המרכז הרפואי 'חדר מתנות' המכיל מתחם גדול של צעצועים, משחקים ומתנות בהיקף רחב יותר לשימוש כלל בית החולים. פרויקט זה מבוסס אף הוא על תרומות ושותפים לו גורמים פרטיים כמו גם הגורמים המובילים בתחום צעצועי ילדים בארץ.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מפגש מרגש התקיים אתמול במתחם התת קרקעי...
*   רשת אייקון פיטנס מקבוצת 'הולמס פלייס'...
*   במרכז הרפואי 'כרמל' עונים לשאלות נשים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים