שרות מתנדבי יחידות החילוץ וההצלה של עיריית חיפה בתרגיל משותף עם חיילי יחידת החילוץ הארצית של פיקוד העורף.צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צוותי החילוץ וההצלה מוקמים ע'י העירייה לאור ההבנה כי במרבית המקרים בהם נדרש חילוץ, הראשונים שנמצאים בזירה הם התושבים המתגוררים במקום האירוע, בעוד שהכוחות המקצועיים של פקוד העורף יגיעו בשלבים מאוחרים יותר

פורסם ב: 10/09/2020 02:37

צילום : ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
התרגיל אותו יזם פיקוד העורף נועד לשמור על הכשירות המבצעית של יחידת המתנדבים של עיריית חיפה ולהעמיק את שיתוף הפעולה בין יחידות המתנדבים שיתנו מענה חילוץ בדקות הראשונות והמשמעותיות ביותר לבין אנשי החילוץ של פיקוד העורף להם יסייעו לאחר הגעתם של הכוחות המקצועיים לשטח.

אגף הביטחון בעיריית חיפה מכשיר מזה כשנתיים יחידות מתנדבים במסגרת קורסים אותם מקיים האגף בשיתוף פיקוד העורף. המתנדבים נבחרו ומוינו ע'י אגף הביטחון מקרב מספר רב של מועמדים שנענו לפניית העירייה ונמצאו מתאימים לשמש לתפקידם כמחלצים.

הקורסים אותם עוברים המתנדבים כוללים בחלקם העיוני מידע על תרחישי איום אפשריים, כללי התנהגות בעת חירום, הרס מבנים והכרות עם גורמי הצלה וחירום. בחלקו השני של הקורס עוברים המתנדבים אימון מעשי בבסיס ההדרכה של פיקוד העורף במהלכו לומדים המתנדבים לתפעל ציוד חילוץ מקצועי וממשתתפים בתרגיל בו איתור וחילוץ לכודים מתחת להריסות.

בתום ההכשרה נמסר לכל אחד מהמתנדבים ציוד אישי שישמש את חברי הצוות בעת הצורך, בנוסף לציוד חילוץ מקצועי אשר נשמר במחסני החירום של העירייה ויועמד לרשות הצוותים בהתאם לצורך. השבוע תורגל כאמור שיתוף הפעולה בין צוותי המתנדבים של עירית חיפה ליחידת החילוץ של פיקוד העורף לה יסייעו המתנדבים לאחר הגעת הכוחות המקצועיים.


(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עמדת בדיקת קורונה תפתח במרכז הקונגרסים...
*   מועצת עיריית חיפה אישרה קרן סיוע לתושבים...
*   הודות לשיתוף פעולה בין עיריית חיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים