חדש ב'כללית' בדיקת שתן דיגיטלית. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

תוצאות הבדיקה מתקבלות תוך מספר דקות ומשוגרות לתיק הרפואי של הנבדקים ולגורם המטפל

פורסם ב: 09/09/2020 19:49

בדיקת שתן דיגיטלית. צילום: דוברות 'כללית'
לקוחות הכללית נהנים משירות ייחודי של בדיקת מעבדה ביתית לאבחון דלקת בדרכי השתן ורמת חלבון בשתן.שירות חדש וראשון מסוגו מכלל קופות החולים מאפשר למטופלי כללית לערוך בבית בדיקת שתן לאבחון מהיר של דלקת בדרכי השתן ורמות החלבון בשתן לנשים הרות. לשירות החדש יתרון נוסף בתקופת הקורונה, כי הנבדקים אינם צריכים לצאת מביתם ולחשוש מחשיפה לקורונה.

לשם אבחון דלקת בדרכי השתן ניתן לרכוש את הערכה בבית מרקחת של כללית או בהסכם עם כללית עם הצגת מרשם מרופא בעלות של 24.5 ₪. בשעות הערב ובסופי שבוע ניתן לפנות לשירותי האון-ליין של כללית ובמידת הצורך, ינפיק הרופא מרשם דיגיטלי לערכת הבדיקה הביתית. בהתאם לתוצאות הבדיקה, שמתקבלות מיידית ומועברות ישירות לנבדק או לנבדקת ולתיקים הרפואיים, יכול הרופא או היועץ בשירותי האון־ליין להתאים טיפול ואף להנפיק מרשם.

לנשים הרות נמסרת על ידי אחות ליווי היריון ערכת הבדיקה לצורך בדיקת רמת החלבון בשתן, ללא כל עלות. ערכת הבדיקה, שהינה פרי פיתוח של חברת סטארט־אפ ישראלית Healthy.io, מכילה כוס חד פעמית לאיסוף שתן, מקלון לטבילה ולוח צבע. פיענוח התוצאה נעשה באפליקציה ייעודית שמדריכה ומלווה את המשתמש/ת לסרוק את מקלון הטבילה במצלמת הסמראטפון. המצלמה "קוראת" את התוצאה, מעבירה אותה לעיבוד והאבחנה נשלחת באופן מאובטח לתיק הרפואי של הנבדקת.

הערכה קיבלה אישור רגולטורי של האיחוד האירופי (CE) ואושרה לשימוש על־ידי מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA).
לבדיקה המהירה חשיבות עבור נבדקים רבים, מציינת ד"ר לילך צולר המנהלת הרפואית של כללית במחוז חיפה וג"מ, כי דלקת בדרכי השתן היא מחלה זיהומית שכיחה הגורמת גם לאי נוחות רבה, המופיעה בעיקר בקרב נשים.


אחת מכל שלוש נשים תסבול מדלקת בדרכי השתן בטרם תגיע לגיל 24 ו־50% מהנשים יסבלו מזיהום מסוג זה במהלך ימי חייהן, לעיתים באופן חוזר ונשנה. זיהום בדרכי השתן קיים גם בקרב גברים, אולם במספרים נמוכים יותר.

ד'ר אבי לייטמן מנהל השירות הגינקולוגי של 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי, מסביר כי בדיקת רמת החלבון בשתן מאפשרת לאבחן בשלב מוקדם רעלת הריון או פגיעה כלייתית מסיבות אחרות ומכאן החשיבות במעקב זמין ונגיש בעזרת הערכה. כמו כן, דלקות בדרכי השתן שכיחות יותר בהריון, כאשר הסיבוך העיקרי הוא זיהום בדרכי השתן העליונות ואגני הכליות היכול להביא לזיהום סיסטמי המחייב אישפוז דחוף וטיפול אנטיביוטי תוך ורידי. אבחון מוקדם של דלקת בדרכי השתן וטיפול מתאים יכול למנוע סיבוכים אלה.

רונן נודלמן מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי ,מציין כי שירות בדיקת שתן דיגיטלית מצטרף למעטפת השירותים הדיגיטליים הרחבה שמציעה כללית ומשלבת שירותי אבחון רפואי מרחוק כמו TYTO, פגישות טיפול טלפוניות או בוידאו צ'ט, ייעוץ רפואי מרחוק און־ליין ברפואת ילדים, משפחה ועור. לשם כך, משלבת כללית חדשנות רפואית וטכנולוגית המאפשרת מתן שירות רפואי איכותי, תוך חיסכון ניכר בזמן וטרחה עבור הלקוחות ובימים אלה גם הפחתה משמעותית בסיכון להדבקות בקורונה.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חנה'לה התבלבלה? המבוטחים לא מצליחים...
*   ד'ר אריאל רויטמן, בכיר ברפואת אף אוזן...
*   מועדוני 'רוטרי' קישון וכרמיאל הצדיעו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים