במעמד ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם ובני משפחת גוראל נחנכה אתמול 'טיילת אריה גוראל' בשכונת בת גלים. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

הטיילת משתרעת בין המכון לחקר הימים והאגמים ועד לבה'ד חיל הים בשכונת בת גלים. לאורך הטיילת המוארת, פינות ישיבה, שבילי הליכה ואופניים, רכבל, גישה לחוף ייחודי המשמש לגלישת קייטסרפינג ובעורפה מתוכנן לקום מועדון הגלישה

פורסם ב: 25/08/2020 08:37

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם עם מרים גוראל אלמנתו של אריה גוראל ז'ל. צילום : ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
אריה גוראל ז'ל ראש העיר חיפה לשעבר בין השנים 1978 - 1993, נולד בשנת 1918 בוורשה שבפולין למשפחה חרדית. בגיל 14 עזב את החדר בו למד, נטש את החיים הדתיים והצטרף ל"שומר הצעיר" בדרך להגשמת חלומו לעלות לארץ ישראל.

בשנת 1935 עלה ארצה והצטרף לארגון ההגנה במסגרתו שירת כמפקד פלוגה בגדוד 22. לאחר קום המדינה עבד בדואר ישראל והיה אחראי בין היתר על שירותי הרדיו בחיפה והצפון ומהנדס מחוז חיפה והצפון של הדואר.

ב - 1968 נבחר למנכ'ל משרד העבודה והרווחה, תפקיד אותו מילא עד בחירתו לראשות עיריית חיפה בנובמבר 1978 - תפקיד בו שרת את העיר 15 שנים ברציפות.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם אמרה בטקס: 'אנחנו מנציחים את זכרו של גוראל בטיילת שתישא את שמו לעד ואולם מעשיו ותרומתו חרוטים בכל פינות העיר: בשכונות אותן הקים, במפעלי התרבות אותם יזם בהם פסטיבל הסרטים הבינלאומי ופסטיבל הצגות הילדים שהציבו את חיפה על במת התרבות העולמית. במרכז הקונגרסים, בטיילות ובתשתיות התחבורה אותן הקים ובעיקר בלב תושבי העיר חיפה אותה אהב'.

עידית גוראל בתו של אריה גוראל ז'ל הודתה בהתרגשות לראש העיר על ההחלטה לקרוא לטיילת על שם אביה ואמרה: 'אבא היה שמח לדעת כי שמו מונצח בטיילת המצויה על שפת הים של חיפה אותה אהב כל כך. אבא יזם והקים את טיילת דדו בגבולה הדרומי של העיר וחלם כי זו תימשך עד גבולה הצפוני של העיר ועל כן ראוי שבמקום שוקק חיים זה המסמל את חיפה על מגוון תושביה ויופייה - יונצח גם שמו'.

כותבת שורות אלה זוכרת בהתרגשות חוויות רבות הקשורות לראש העיר דאז אריה גוראל ז'ל. אחת מהן היא משלוח זר פרחים ענק מצדו של אריה גוראל ז'ל והוא עשה זאת מכיסו הפרטי.גם אז זו היתה תופעה נדירה וזה קרה בעת שערכתי את השקת ספרי 'רינונים' (כשם האתר שאתם גולשים בו. ר.ק.) . במסיבה שערכתי הוא הפתיע אותי לטובה כאשר הגיע בחברת רעייתו מרים גוראל תבל'א לקפה 'ריץ' (ז'ל) בחיפה. מי שהפך לראש העיר אחריו, יונה יהב יבל'א הגיע למקום האירוע עם רעיתו פרופ' רבקה יהב אך לצערי הם הגיעו באיחור רב מאוד ,כאשר הכל כבר הסתיים בשל העובדה שהוקצב לנו זמן מסויים לקיום האירוע במקום ע'י בעלי בית הקפה. עכשיו אתם מוזמנים להגיע לבקר בטיילת ע'ש אריה גוראל ולהינות כי זמן שעובר לא חוזר.

רונית קיטאי, רוני גרוסמן)
צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   שגריר איטליה בישראל ג'אנלואיג'י בנדטי...
*   קבוצת אמסלם טורס, מציעה בבלעדיות לנוסעים...
*   מוזיאון מגדל דוד מכריז על פתיחת שערי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים