ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם חנכה עם ציפורה וישראל ליבוביץ את 'גן האחים'. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

'גן האחים' הוא הנצחה לבניהם של ציפורה וישראל ליבוביץ' : אופיר ונחשון ליבוביץ' ז'ל. גן השעשועים הטובל בחורש טבעי נמצא ברח' התשבי פינת טשרניחובסקי. אתמול הוסר הלוט מעל שלט 'גן הבנים'

פורסם ב: 24/08/2020 12:29

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
אופיר ליבוביץ' ז'ל ונחשון ליבוביץ ז'ל נולדו, גדלו והתחנכו בחיפה. אופיר, הבן הבכור, בוגר בהצטיינות של מגמת האלקטרוניקה בבית הספר המקצועי תיכוני 'בסמ'ת' (ראשי התיבות בית ספר מקצועי תיכוני.ר.ק.) שהיה מתנדב במד'א. הוא שירת בחטיבת הצנחנים וחבריו ליחידה מספרים שהיה בעל כושר ניווט מעולה ואהב לטייל. נחשון, אחיו הצעיר, ראה באופיר מודל להערצה ולחיקוי, ורצה לשרת כמו אחיו ביחידה קרבית. אופיר לקח על עצמו את המשימה להכשיר את אחיו הצעיר לשירות משמעותי ביחידה מובחרת.

ב- 6 ביולי 1993, שבוע לפני שחרורו מצה'ל, יצא אופיר עם אחיו נחשון, לטיול במדבר יהודה, ממנו לא שבו. לאחר שנעדרו במשך שלושה ימים, נמצאה גופתו של אופיר וארבעה ימים לאחר מכן נמצאה גופתו של נחשון. ההערכה היא, שנחשון נקלע למצוקה גופנית ואופיר שיצא להזעיק עזרה נפל בדרכו מצוק. נחשון ואופיר ז'ל נטמנו, זה לצד זה בבית העלמין הצבאי שבחיפה.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'סיפור חייהם ומותם של אופיר ונחשון ליבוביץ' ז'ל, מבוסס על ערכים של אהבת הזולת, אהבת העם והמולדת. טבעי שהגן הממוקם בפינת רחובות, הקרויים על שם טשרניחובסקי ואליהו הנביא המשקפים ביצירותיהם את אותם ערכים האחד בכתביו הספרותיים והשני בנבואותיו – יקרא מעתה 'גן האחים', על שם אופיר ונחשון ז'ל.

ציפורה ליבוביץ אמם של אופיר ונחשון הקריאה בטקס שיר אותו כתבה עם בעלה ישראל לזכר בניהם: 'נזכור אתכם ביומינו/ נזכור אתכם בלילותינו/ בקומנו עם בוקר לעבודה/ ובעלותנו בלילה על יצוענו./ נזכור את צחוקכם/ ואת רצינות פניכם/ את שיחות הטלפון האין סופיות/ ואת החדר הלא מסודר./ אתם אתנו בעבודה/ ואתם אתנו במנוחה/ לעולם לא נשכח אתכם ולא ניפרד מכם/ עד אשר נגיע וננוח לצדכם./ ...ובבוא היום ניפגש בעולם האמת/ ונצטרף שוב למשפחה אחת שלמה'.

.
(רוני גרוסמן, רונית קיטאי)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עיריית צפת זכתה בתחרות 'כוכב העיר'...
*   מצלמות טרמיות שהותקנו בסמוך לחוות...
*   בניין עיריית חיפה הואר הערב (ד') בכחול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים