נבחרו המחלקות המצטיינות של בית החולים כרמל לשנת 2019. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

באירוע מרגש שהתקיים באודיטוריום של בית חולים 'כרמל' נבחרו ארבעת המחלקות הזוכות בקטגוריות השונות

פורסם ב: 16/08/2020 14:47

מחלקה נוירולוגית מצטיינת. צילום: אלי דדון
בין הזוכים מחלקת נשים ויולדות, המחלקה הנוירולוגית, מחלקה כירורגית א', ומחלקת ילודים ופגים. 'בימים של דאגה וקושי והמלחמה של כולנו בנגיף הקורונה חשיבותכם כמצטיינים גדולה ובולטת מתמיד', אמר מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג.


מחלקת נשים ויולדות של מרכז רפואי כרמל היא המחלקה המצטיינת לשנת 2019 כך הוכרז בטקס מחלקות מצטיינות שנערך באודיטוריום בית החולים כרמל.

תחת מגבלות הקורונה, הגיעו נרגשים מנהלי וצוותי המחלקות בית החולים כרמל מקבוצת הכללית לאירוע השנתי של בחירת המחלקות המצטיינות. מתוך עשרות מחלקות נבחרו רק ארבע מחלקות זוכות. המחלקות המצטיינות נבחרו על סמך דירוגי המצפן המחלקתי, בשילוב עם הערכת ההנהלה. במהלך הטכס חולקו ארבעה פרסים: פרס בתחום האיכות הרפואית, פרס שירות וחווית מטופל, פרס לשימוש מושכל במשאבים, ופרס הראשון, למחלקה ה-מצטיינת בדירוג הכללי בכל התחומים שפורטו.המחלקות המצטיינות זכו כל אחת בתעודת הוקרה, ובפרס כספי מכובד.

למחלקה המצטיינת באיכות לשנת 2019 נבחרה הפגיה ומחלקת ילודים של כרמל. מנהלת האיכות והבטיחות וסגנית מנהל 'כרמל' ד'ר שרון אלרעי שנבחרה בינתיים לתפקיד מ'מ ראש תחום בריאות הציבור במשרד הבריאות ,הזמינה את מנהל המחלקה פרופ' אבי רוטשילד יחד עם מנהלת הסיעוד המחלקתית ליאור שקד וצוות המחלקה לקבלת הפרס.

לדברי ד'ר אלרעי : 'מדובר במחלקה שידועה כאיכותית עם מסירות ללא גבולות למטופלים, הם מחפשים כיצד לשפר ולהשתפר כל הזמן, יוזמים פרויקטים, ועומדים היטב במדדי האיכות "המחלקה שידועה בתרבות הבטיחות שלה בתחקור העצמי, בדיווחים, בניטור רשומה אמיתי במטרה לעלות על הבעיות. ואין באמת תרבות איכות בלי עבודת צוות אמיתית, ובמחלקה זו יש עבודת צוות מיוחדת. המחלקה קבלה את הציון הכי גבוה ובפער של 7 נקודות מכל המחלקות הבאות. המחלקה מקבלת הכרה כמחלקה מצטיינת באופן עקבי, גם ע'י משרד הבריאות. כשלמצטיינת מנכ'ל מטעם בית החולים נבחרה אחת ממנהלות הסיעוד במחלקה סופה ג'מפלסון'.


הפרס הבא הוענק למחלקה המצטיינת בתחום השירות וחווית המטופל המחלקה הנוירולוגית בניהולה של ד'ר סיון בלוך ומנהלת הסיעוד אילנה אליהו. קרן מרום מנהלת השירות של בית החולים בירכה את המחלקה הזוכה : 'בסקר שביעות רצון מטופלים קפצה המחלקה בצורה מדהימה מציון 78 לציון 89 בסוף 2019 וקיבלה את הציון 98 במצפן המחלקתי. כל מטופלי המחלקה מציינים שהם מרגישים בטוחים בידיים של הצוות המטפל שהצוות נמצא כאן בשבילם כולל הרופאים האחיות כל הצוות הרפואי וכולל צוות המרפאה בעיסוק, הפיזיותרפיה והעובדת הסוציאלית.
למחלקה קבלת פנים חמה ומסבירת פנים והצוות מקפיד על מתן הסברים למטופלים על כל שלב ושלב כשאת הכל מובילה רוח המפקד ודוגמא אישית של מנהלת המחלקה ד'ר סיון בלוך .בירכה את המחלקה הנוירולוגית הזוכה גב' מרום.

הפרס הבא ניתן למחלקה הכירורגית א' שהצטיינה בשימוש מושכל במשאבים. המחלקה בניהולו של '"ר אריה ביטרמן ומנהלת הסיעוד איריס שטיינברג.את המחלקה הזוכה בירך עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי: ' המחלקה הכירורגית א' בלטה בחשיבה שלה מחוץ לקופסה ולמרות המגבלות והקשיים התקציבים החלים על כלל המחלקות ובתי החולים, השכיל צוות המחלקה לברור ולמצוא את הנקודות בהן ניתן בחשיבה ותכנון נכון לחסוך כספים מיותרים להשקיע את הכסף במקומות הנכונים. הקו המנחה של צוות המחלקה הוא ניצול ושימוש מושכל במשאבים והוא הצטיין וביצע את השימוש המושכל בצורה הטובה והמושכלת ביותר ועל כך הוא נבחר כמחלקה המצטיינת'.

למחלקה המצטיינת של כרמל לשנת 2019 נבחרה מחלקת נשים ויולדות בניהולו של פרופ' עופר לביא על הפרס הגדול הכריזו וברכו יחד מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג ומנהלת הסיעוד אהובה טל. אמרה האחרונה: 'חטיבת נשים ויולדות היא מכלול המורכב מאנשי מקצוע המלווים את המטופלות ובני משפחותיהן מיצירתו של העובר ביחידת ה IVF ועד לידתו. זהו צוות מסור מאין כמוהו הפועל במחלקות המיון השונות, נשים ויולדות, בהיריון ביחידת אם ועובר, בלידה ובחדרי הלידה, וגם ברגעים הקשים במחלות אונקולוגיות במחלקת נשים.

זאת חטיבה מיוחדת עם מחוייבות שאינה קופאת על שמריה ומובילה פרוייקטים חדשניים כמו, WOMEN FRIENDY , אחות אחת לאם ועובר, אפס הפרדה, מעקב אחר נשים סוכרתיות, איתור נשים בסיכון לדיכאון שאחרי לידה, לידה שקטה, ועוד פרוייקטים רבים ומוצלחים.זאת מחלקה עם איכות אנושית יוצאת מהכלל שבוחרת את הדור הצעיר רופאים מתמחים,אחיות מיילדות ובתוך שנים ספורות מעצבת בתבניתה צוות מחוייב מעורב ומשפיע צוות דינאמי העובד עם ברק בעיניים'.

מנהל כרמל ד'ר אבי גולדברג סיכם והודה לכל צוות מערך נשים ויולדות : 'אתם צוות מנצח וכולכם מרקם אנושי ייחודי העובד בשיתוף פעולה רב מקצועי, ויוצר תחושת גאווה ורצון להשתייך אליו, ועל כך הנכם מצטיינים'.
מחלקת נשים מצטיינת בבי'ח 'כרמל'. צילום: אלי דדון

פגיה מצטיינת. צילום: אלי דדון

כירורגית א' מצטיינת. ב'כרמל'. צילום: אלי דדון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   דיפלומטיה בימי הקורונה: שגרירי נפאל...
*   מדליית זהב לטנ'ק: טכנולוגיה נגד קורונה...
*   יום המודעות למניעת אלימות נגד נשים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים