הקרן לחיפה גייסה תרומות למלגות ע'ש קצינת ח'ן ראשית לשעבר רות מושכל ז'ל. צילום: גדי נס

הוועד המנהל בקרן לחיפה הגיע לסיכום עם הנהלת האקדמית 'גורדון' ולפיו, הקרן לחיפה והמכללה יעניקו עשרות מלגות לסטודנטיות וסטודנטים חיפאים ע'ש רות מושכל ז'ל

פורסם ב: 10/08/2020 17:03

בעז גור. צילום :גדי נס
רות מושכל ז'ל למדה בבית המדרש למורות וגננות בחיפה ושירתה כקצינת ח'ן ראשית של צה'ל בין השנים 1973- 1975. טקס הענקת המלגות במעמד בני משפחת מושכל שסייעו בגיוס כספי המלגות באמצעות הקרן לחיפה יתקיים בחודש נובמבר 2020.

הקרן לחיפה, שפעילויותיה מתפרשות על פני מגוון רחב של תחומים ובהם : חינוך, תרבות, קהילה ועוד, פועלת לקידום פעילויות ופרויקטים קהילתיים. לדברי בעז הירש מהנהלת הקרן לחיפה: 'הקרן הציבה מטרה לסייע לסטודנטיות וסטודנטים תושבי העיר לממן את שכר הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה ואנחנו מודים למשפחתה של רות מושכל ז'ל, ובמיוחד לבעלה, צבי מושכל, על הסיוע הרב בגיוס התרומות למתן המלגות לסטודנטיות וסטודנטים באקדמית גורדון, שתאפשר להם לממן את ההוצאות הרבות הכרוכות בלימודיהם.

"הגענו לסיכום עם סגן נשיא למנהל וכספים ב'האקדמית גורדון' יגאל שייניס, על הענקת המלגות לסטודנטיות וסטודנטים במכללה בטקס שיוענק בחודש נובמבר הקרוב'.

הקרן לחיפה אינה נושאת רווחים (מלכ'ר), והתרומות המתקבלות הן בישראל והן בארה"ב, קנדה, אנגליה וגרמניה פטורות ממס.


רות מושכל ז'ל נולדה והתחנכה בחיפה, נצר למשפחת סלונים, למדה בבית הספר בית חינוך א' בחיפה, ובמהלך לימודיה התיכוניים שימשה גם מדריכה בתנועת הנוער המחנות העולים. עם סיום לימודיה בבית המדרש למורות וגננות בחיפה, למדה חינוך וספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים וביוני 1973 מונתה על ידי הרמטכ'ל דוד אלעזר (דדו) לתפקיד קצינת ח'ן ראשית בדרגת אלוף-משנה.

"האקדמית גורדון" היא מוסד אקדמי המכשיר מחנכים, מורים ומנהיגים מובילים ומעודד למידה, מחקר, חדשנות ומצוינות להתמודדות עם עשייה חינוכית וחברתית במאה ה-21.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   יוני ציבלין החיפאי הוא מנהל תחום מכולות...
*   מה משתף עורך דין רני פינגרר החיפאי...
*   היכן נמצאת עכשיו עו'ד לימור מגן? כתבה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים