כיצד בעל יכול למרר את חייה של אשתו ולמנוע ממנה ומילדיו מפגשים עם הוריה? כתבה: רונית קיטאי. צילום: שרית נס

כתוצאה מכך האישה פנתה לסיוע של בית המשפט לענייני משפחה בחיפה בבקשה להורות לבעלה לאפשר לילדיהם לבקר את הוריה. תושבת הצפון פנתה באמצעות עו'ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה לבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, בבקשה להוצאת צו שיורה לבעלה לאפשר לילדיהם לבקר בבית הוריה

פורסם ב: 09/08/2020 19:41

עורך דין גיא אופיר. צילום : שרית נס
האישה טוענת כי האיסור על הביקורים שהבעל הטיל על ילדיהם לא נועד לשמור על בריאותם של הוריה בגלל הקורונה כפי שהוא טוען, אלא על מנת להמשיך ולהתנכר אליהם כפי שהוא נוהג בשנים האחרונות. לעומת זאת הוא עצמו ממשיך לבקר עם ילדיהם אצל הוריו המבוגרים בטענה כי הם צעירים יותר מהוריה של האישה.

התקופה המאתגרת של משבר הקורונה, ממשיכה לייצר ואף להחריף סכסוכים ומשברים משפחתיים. כך עולה מכתב תביעה לבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, שהגישה אישה מהצפון באמצעות בא כוחה עו'ד גיא אופיר שבו נטען כי 'הבעל מתנכר להוריה של האישה בחמש השנים האחרונות, ממעט לבקר אותם יחד עם האישה והילדים וגם בעת ביקוריו, נהג להתווכח איתם ולעיתים אף להעליב אותם ומוצא לכך בכל פעם תרוצים שונים שאין להם כל בסיס מציאותי.

עו'ד גיא אופיר : 'יתרה מכך, לאחר שמשבר הקורונה והריחוק החברתי שנכפה בשל כך, גרם לכך שבני הזוג הפסיקו לבקר את הוריה של האישה כל שכן עם ילדיהם, חלה החמרה במצב רוחם של הוריה המבוגרים של האישה והם החלו לסבול מדיכאון . כאשר המצב איפשר לקיים מפגשים תוך שמירת מרחק ועטיית מסכות, אסר הבעל על הילדים לבקר אצל הוריה שהם בשנות ה-80 לחייהם בטענה כי בריאותם עלולה להיפגע וכי הוא דואג לשלומם. זה לא מנע ממנו להמשיך לבקר עם ילדיהם אצל הוריו המבוגרים בטענה כי הם צעירים יותר מהוריה של האישה במספר שנים ונמצאים בשנות ה-70 המאוחרות לחייהם'.

בנוסף לכך נטען באמצעות עו'ד גיא אופיר: 'ביקורי הילדים בבית הוריה של האישה, נותנים טעם לחייהם של הוריה ואף נוטעים בהם תקווה , לעומת זאת התנהגותו של הבעל מהווה התעמרות בהם, גורמת להם לסבל רב, לגעגועים עזים לנכדים ולדכדוך רב.

אי לכך האישה מבקשת מבית המשפט להורות לבעל לחדול ממעשיו ולאפשר לילדיהם להיפגש עם הוריה של האישה תוך שמירה על ההנחיות המתבקשות , שמירת מרחק ועטיית מסכה. לסיכום אומר עו'ד גיא אופיר: 'יחסי בני הזוג מצויים כעת בשפל ואם לא יימצא פתרון הולם, לא מן הנמנע שהם אף עלולים להתדרדר עד כדי הליכי גירושין'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   רב-בריחון וזה לא רב אלא 'רב בריח' ומדובר...
*   על רקע התפשטות הקורונה, פסטיבל הסרטים...
*   תיבת האוצרות של ארכיון הסרטים הישראלי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים