מנכ'ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי הגיע לביקור ראשון בבית החולים 'כרמל'. מה הקשר לקרמבו?...כתבה: רונית קיטאי

המנכ'ל פרופ' חזי לוי הגיע בליווי צמרת משרד הבריאות לבית החולים 'כרמל' כשמתלווה לביקור סמנכ'לית וראש חטיבת בתי חולים ב'כללית' ד'ר אורלי ויינשטיין

פורסם ב: 09/08/2020 09:34

פרופ' חזי לוי וד'ר אבי גולדברג. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
.את הביקור פתח מנהל בי'ח 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג שהציג בפני המנכ'ל וצוותו את חוזקות בית החולים וההתמודדות שלו על הצוותים השונים בטיפול בחולי הקורונה.

המנכ'ל פרופ' חזי לוי וצוות משרדו יצאו לסיור בחדר המיון של ביה'ח שם קיבלו הסבר על העומסים והטיפול בחשודים לקורונה. מנהל המיון ד'ר סלים חלבי ומנהלת הסיעוד דניאלה בן נחום דיווחו למנכ'ל כי 'בגל השני האתגר גדול במיוחד, והמקרים המאומתים רבים יותר. חלוקת המיון למיון נשימתי עם צוותים ממוגנים ומיונים פנימי כירורגי מסייעת לנו בהענקת טיפול מדויק ואיכותי יותר, לצערנו כיום מספר הפניות למיון גבוה יחסית לגל הראשון וכבר חזרנו למספרים של עומסים גדולים יותר, ותחלואה משמעותית יותר של המתקבלים'.

בהמשך הסיור ביקר פרופ' לוי וצוותו במחלקת קורונה של בית החולים. המחלקה נפתחה רק לפני מספר ימים והמנכ'ל התרשם מהעובדה שהמחלקה כבר מתמודדת בהצלחה בטיפול בחולי קורונה רבים. מנהל המחלקה ד'ר אורי סגול ומנהלת הסיעוד האחות נורית יעקוב הציגו בפני המנכ'ל את התמודדות המורכבת של הצוות בטיפול בחולים.


אמר ד'ר סגול: 'קיים הבדל מהותי בין הסיבוב הראשון ובין ההתמודדות במחלקה כיום.החולים בסבב הנוכחי קשים יותר, עם מחלות רקע משמעותיות , חולים רבים חסרי ישע זקוקים לעזרה בכל שעות היממה וכולם זקוקים לטפול רפואי וסעודי. הצוות שוהה שעות רבות בתוך המחלקה בתנאי מגון אשר מקשים על התפקוד. אני מלא התפעלות והערכה לצוות שנותן את כל כולו לטובת החולים בתנאים קשים וזה דומה למה שאמר 'קרמבו' ב'מבצע סבתא': אתה מתחיל הכי חזק ומשם מעלה את הקצב'.

את ביקור מנכ'ל משרד הבריאות ליוו מ'כרמל' גם סגני מנהל ביה'ח ד'ר שני ברוש וד'ר בנידור רביב, מנהלת הסיעוד אהובה טל ומנהל המערך הלוגיסטי עוז יאיר.מנכ'ל משרד הבריאות פרופ׳ חזי לוי הודה לד'ר אבי גולדברג מנהל בית החולים ולכל הצוות: 'אני שמח לבקר בבית החולים ''כרמל', חשוב לי ללמוד ולהכיר את בתי החולים של 'כללית'.אנחנו עוסקים כרגע בנושא התחקצוב ואתם בכרמל חלק חשוב במערך בתקצוב ה'כללית'.ההכנה לחורף ולתחלואה גם בקורונה וגם בשפעת הינם תרחיש מאוד חשוב שיש להיערך אליו מעתה בקפדנות. נצטרך לחסן גם צוותים בבית החולים .

ההתנהגות הנכונה של האזרחים בימי הקורנה תשפיע על תחלואת השפעת בחורף הקרוב.דבר נוסף וחשוב שאנחנו מנסים כרגע לקדם הינו הקמת "רפואת בית" יחד עם שאר הקופות על מנת להוריד את העומסים בבתי החולים.לכן, צריך לפתח בבתי החולים ובקהילה את האמצעים לטיפול מרחוק. ההקפדה על ההתנהגות של הצוותים בנושא המיגון חשובה מאוד ואנחנו חייבים מאוד להיות ערים לנושא.
אין לי מספיק מילים להודות ולשבח אתכם בכרמל על העבודה הנפלאה שאתם עושים.אני עומד ונפעם מכם ומכול אחד מהעובדים, בכל המקצועות. כל אחד ואחת תורמים את חלקם ועל כך אני מודה לכם', סיכם מנכ'ל משרד הבריאות.מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג סיכם את הביקור ואמר
" אני רוצה להודות למנכל משרד הבריאות פרופ׳ חזי לוי ולצוות משרד הבריאות שהתלווה אליו בביקורו היום בבית החולים כרמל. הצגתי לפרופ׳ לוי את בית החולים כרמל, את פעילותו בחודשים האחרונים בתקופת הקורונה ואת התוכניות לחודשים הקרובים כולל ההיערכות לתקופת החורף שצפוי להיות עמוס ביותר בבית החולים
הצגנו את צורכי בית החולים בציוד ותשתיות ואת צורכי כוח האדם שלנו בכדי לעמוד במשימות ואני בטוח כי משרד הבריאות עושה את כל שביכולתו כדי להבטיח את מוכנות בתי החולים ". סיכם את ביקור מנכ"ל משרד הבריאות ד"ר אבי גולדברג מנהל המרכז הרפואי כרמל.
בתמונות
ד"ר גולדברג ד"ר חלבי והאחות דניאלה עם המנכל פרופ' לוי במיון כרמל
פרופ' חזי עם ד"ר סגול מנהל מחלקת קורונה
פרופ' לוי וד"ר גולדברג מנהל כרמל
קרדיט צילום – צילום רפואי כרמל


התמונות חופשיות מזכויות לשימוש
פרופ' חזי לוי ובכירים במיון בי'ח כרמל. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שיתוף פעולה יתקיים בין בי'ח בני ציון...
*   יום הפג הישראלי- ברמב'ם יש מחקר פורץ...
*   משרד הרווחה ו'יד שרה' במיזם משותף...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים