מכשיר דפיברילטור של מד'א הוצב בקריית ביאליק. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עיריית קריית ביאליק

פרויקט דפיברילטור של מגן דוד אדום הגיע לראשונה לקריית ביאליק. במהלך טקס שנערך השבוע בנוכחות ראש העיר אלי דוקורסקי, מנהל מרחב כרמל במד'א ארז גלר והפראמדיק המפקח של מרחב כרמל גיא קרשובר, נחנכה בכיכר הידידות בטיילת שמעון פרס בעיר עמדת מפעם (דפיברילטור) חכמה שמחוברת למוקד מד'א.

פורסם ב: 04/08/2020 18:26

מכשיר דפיברילטור של מד'א בקריית ביאליק. צילום: עיריית קריית ביאליק
מגן דוד אדום מקדם מיזם מציל חיים לשירות הציבור, במסגרתו מוצבים מאות מכשירי דפיברילטור במרחב הציבורי בערים רבות בארץ .השבוע נחנך בטקס מיוחד עמדת דפיברילטור ראשונה בקריית ביאליק, אשר בזכותה כל אזרח יוכל להציל חיים בעת חירום, ללא צורך בידע רפואי מוקדם

באמצעות העמדה החכמה, כל אזרח שמחייג למוקד 101 של מד'א במקרה חירום רפואי שדורש החייאה, כחלק מההדרכה הטלפונית ובמקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ וכונני מד"א הרכובים על האופנועים, יונחה להביא ולתפעל את המכשיר וכך יכול לסייע עוד יותר בהצלת חיים במקרה של דום לב. עמדת מכשיר המפעם נתרמה ע"י דינה ומארק מונצר, באמצעות אגודת ידידי מד'א בוויקטוריה אוסטרליה לרווחת התושבים והמבקרים הרבים המגיעים לאזור.

בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול מרגע תחילתו של אירוע לבבי, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה בכשבעה עד עשרה אחוזים וככל שמתן מכת חשמל מתרחש מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל מסבירים במד"א. חיים רבים כבר ניצלו ברחבי הארץ באמצעות מכשירי הדפיברילטור של מגן דוד אדום, שכל אזרח יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי מוקדם. המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מחובר למוקד החירום 101 של מד"א, כשהמפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפראמדיקים במוקד. באותו הזמן, צוותי מד"א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.

ראש עיריית קריית ביאליק אלי דוקורסקי: 'הרעיון בהתקנת דפיברילטור הינו להנגיש את השירות מציל חיים לציבור הרחב. העירייה תפעל להרחיב את פריסת המכשירים מצילי החיים לאתרים נוספים בקריה'.

מנהל מרחב כרמל במד'א,ארז גלר: 'במסגרת פרויקט מד'א להצבת מכשירי הדפיברילטור ברחבי הארץ, אנו שמחים לחנוך את העמדה הראשונה של מד"א בקריית ביאליק, לרווחת התושבים אשר עתידה לשפר עוד יותר את המענה הרפואי ולהציל חיים בעת חירום. העמדה מוצבת במיקום מרכזי המיועד לשימוש תושבי העיר והמבקרים הרבים שפוקדים אותה. אנו מודים לעיריית קריית ביאליק ולעומד בראשה על שיתוף הפעולה ארוך השנים ועל פועלם למען תושבי העיר בנושא'.


'
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ביום הפג הישראלי נצבעה הפגייה של רמב'ם...
*   שיתוף פעולה יתקיים בין בי'ח בני ציון...
*   המרכז הרפואי בני ציון: רופאים על הבר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים