נשיא המדינה ראובן ריבלין, נפגש היום בהיכל העירייה עם ראש עיריית חיפה ד'ר עינת קליש רותם.צילום: עמוס בן גרשום לע'מ וראובן כהן

לחלק מהפגישה הצטרפו גם מנהלי בתי החולים בחיפה

פורסם ב: 27/07/2020 15:37

צילום: עמוס בן גרשום לע'מ וראובן כהן דוברות עיריית חיפה
נשיא המדינה רובי ריבלין לצוותים הרפואיים: 'חשבנו שנוכל לגמור עם נגיף הקורונה בהתגייסות לאומית קצרת מועד, אבל נראה שפנינו למלחמת התשה.מערכת הבריאות, קופות החולים ובתי החולים הם החזית במערכה הקיומית הזו. הרופאים, האחיות ושאר אנשי הצוות עומדים בקו הראשון.

מנהל בית החולים בני ציון ד'ר אוהד הוכמן, סגנית מנהל בית החולים רמב'ם, ד'ר מיכל מקל וסגנית מנהל בית החולים כרמל ד'ר שני ברוש, נכחו בפגישה ומהם שמע הנשיא על ההתמודדות עם נגיף הקורונה: ״נגיף הקורונה מלמד את כולנו שיעור בענווה. אנחנו רגילים לדבר על האדם מול איתני הטבע, אך כאן אנחנו ניצבים מול נגיף זעיר, שמשתק במידה רבה, את החיים כפי שהיכרנו אותם. אתם בעומס רב, ובחודשים האחרונים, אתם בעומס יוצא דופן.

קטיעת שרשרת ההדבקה בתוך בתי החולים ומחוצה להם דורשת שיקול דעת, נחישות, והקפדה על הכללים. בימים אלו, אתם אנשי השטח שלנו והממשלה צריכה להיות קשובה לצרכים הבוערים העולים מהשטח, ולתובנות המועילות שאפשר להפיק רק מתוך מגע הדוק עם השטח. בתי החולים שלנו, ומכוני המחקר הרפואיים, לא רק נותנים שירותים מעולים לאזרחינו, אלא גם מהווים חוליה בלתי נפרדת מהמחקר הישראלי פורץ הדרך. אני מקווה שהתעוזה והיצירתיות הישראלית, יוכיחו את עצמן גם בעת הזו, ושנביא בשורה עולמית אמיתית בתחום ההתמודדות עם הנגיף'.

הנשיא ראובן ריבלין הודה לראש העיר ד'ר עינת קליש רותם : 'בחרתי לבקר היום בחיפה, כי היא עיר מגוונת. בין השורות שאנחנו מצופפים בימים האלה, במאבק בנגיף, אנחנו מוצאים יהודים, ערבים, מוסלמים ונוצרים. ימנים ושמאלנים. מכל הקבוצות, מכל המגזרים, מכל הקשת הפוליטית. השותפות הזאת צריכה להיות נר לרגלינו גם בשגרה, וגם בשדות נוספים. ואני מקווה ומאמין שזו תהיה המורשת ההיסטורית של התקופה הקשה והמורכבת הזו'.

ראש עיריית חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'העיר חיפה מברכת את נשיא המדינה ראובן ריבלין. אנחנו מודים לך, כבוד הנשיא, על הביקור החשוב. אנחנו בחיפה פועלים בכל דרך כדי למגר את נגיף הקורונה. אנחנו מקיימים הערכות מצב על בסיס יומי ונמצאים בקשר רציף עם גורמי הממשלה, פיקוד העורף וכמובן מנהלי בתי החולים שהזמנו לכאן היום למפגש בהיכל העירייה. תושבי חיפה, מכל המגזרים, נשמעים להנחיות משרד הבריאות כמעט ללא יוצאים מהכלל וכולנו מקווים שבקרוב נוכל לחזור לשיגרה מלאה ולהמשיך בתוכניות הרבות לפיתוח וחיזוק חיפה כבירת המטרופולין שלנו'.


'שיתופי הפעולה בין בתי החולים בחיפה, הם חלק מההווייה של העיר - עזרה הדדית גם בתקופת הקורונה',
כך אמר מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אוהד הוכמן* במהלך מפגש שקיים היום נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם ראשי הצוותים הרפואיים בעיר שהתקיים בהיכל עיריית חיפה שאירחה ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם.

ד'ר אוהד הוכמן הציג במהלך המפגש עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את תמונת המצב של הקורונה בחיפה בכלל ובמרכז הרפואי 'בני ציון' בפרט וציין כי 'שיתופי הפעולה בין בתי החולים בעיר ומנהלי בתי החולים, הינם חלק מההוויה של העיר - עזרה הדדית בין בתי החולים. כמנהל בית חולים אני רואה לא רק בהיעדר חולי, אלא גם ברווחה נפשית, חברתית וכלכלית כחלק מהגדרה של בריאות המצריכים טיפול בכל ההיבטים'.


(אלירן טל, גדי נס)
צילום: עמוס בן גרשום -לע'מ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   תימשך הלמידה מרחוק בבית ספר עבד אל...
*   היכל עירית חיפה יואר הערב באדום עם...
*   מטה החירום של עיריית חיפה נערך לקראת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים