תוכנית 'צלילים שלובים' תחל לפעול השנה בבתי הספר היסודיים בחיפה. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

זאת במטרה לקדם את בני הגיל הצעיר לעולם המוזיקה הקלאסית ולחשוף אותם לעולם הקונצרטים

פורסם ב: 20/07/2020 16:04

צלילים שלובים. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
במסגרת זו יתקיימו בבתי הספר שיעורי מוזיקה המשלבים יצירות קלאסיות, ובמהלך השנה יגיעו אל בתי הספר הרכבים של נגני התזמורת הסימפונית למופע קאמרי, הכולל הרכב מיוחד של חמישה נגנים ומנחה מקצועי.

עם פתיחת שנת הלימודים תשפ'א תחל השתלמות מורים למוזיקה, במהלכה יקבלו המורים כלים פדגוגיים להוראת היצירות ומיומנויות להנגשת היצירות לתלמידי כיתות א', ב', בהנחייתה של ענת דור. במהלך השנה, ככל שהנחיות משרד הבריאות יאפשרו זאת, יתקיים קונצרט משותף לכלל תלמידי בתי הספר היסודיים, של התזמורת הסימפונית החיפאית בשילוב נגנים וסולנים צעירים תלמידי המגמה למוזיקה של בית הספר "רעות לאמנויות".

מובילי התוכנית במינהל החינוך בעיריית חיפה ציינו כי המפגש בין התלמידים הצעירים לבין נגני התזמורת טומן בחובו היכרות עם עולם מוזיקלי מרתק והזדמנות לחשיפה לעולם המוזיקה הקלאסית. התכנית, כך צופים, תעודד את סקרנותם הטבעית של הילדים להמשיך ולהכיר סגנונות מוזיקליים נוספים.


צפויים להשתתף השנה למעלה מ- 1,200 תלמידי כיתות א', ב', ועל היוזמה ו מנהל התזמורת הסימפונית חיפה יאיר משיח, המנהל האמנותי והמנצח דוד סופר, מנהלת סל תרבות באגף החינוך עיריית חיפה מיטל וורבלוד והמפקחת על המוזיקה של מחוז חיפה במשרד החינוך שפרה דלאל.

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הגימלאידה ה-15 Online יוצאת לדרך
*   חדר חזרות ואולפן הקלטות קהילתי יוקם...
*   נחנכה בשכונת קריית אליעזר בחיפה כיכר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים