נחנכה בחיפה שכונה על שמו של ראש הממשלה השביעי, יצחק שמיר ז'ל.צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

השכונה תוקם בסמוך לשכונת רמת בגין באחוזה וכך יהיו סמוכים זה לזה במותם יצחק שמיר ז'ל ומנחם בגין ז'ל. בשל מגבלות הקורונה, נערך הטקס בהיכל העירייה והשתתפו בו ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, וחברי מועצת העיר סיגל ציוני ושמשון עדו ביחד עם יאיר שמיר ובני משפחתו

פורסם ב: 20/07/2020 12:58

יאיר שמיר וראש העיר חיפה דר עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן דוברת עיריית חיפה
.
חברי סיעת הליכוד במועצת העיר חיפה פנו לפני מספר חודשים לראש העיר בבקשה להנציח את זכרו של יצחק שמיר והיא נענתה להצעה, שעברה פה אחד בוועדת השמות העירונית.

יאיר שמיר: 'אני רוצה להודות לראש העיר ולחברי הליכוד בעירייה על הכבוד הרב בקריאה של שכונה על שמו של אבי. יצחק היה איש צנוע, ישר דרך ואיש של חזון ואידיאולוגיה. את כל חייו הוא הקדיש למען המדינה, ביטחונה ובנייתה ולכן אנחנו שמחים ששכונה על שמו של אבי תיבנה כאן בעיר היפה חיפה, ברכס הכרמל, בין הים להר הירוק. גרתי בחיפה חמש שנים, במהלך לימודיי בטכניון, ואני מאוד מחובר אליה ואוהב אותה'.

ד'ר עינת קליש רותם:' חובתנו להנציח בחיפה מנהיגים מכל גווני הקשת הפוליטית. יצחק שמיר היה מפקד הלח'י, בכיר במוסד וראש ממשלה ישר וערכי וראוי שננציח אותו בעירנו'.

שמשון עדו, חבר מועצת העיר (ליכוד):'אני מודה לראש העיר שנענתה לבקשה שלנו לקרוא שכונה על שמו של יצחק שמיר. כחבר מרכז ליכוד מזה 40 שנים, אהבתי את יצחק ואת דרכו. הוא היה מראשי הממשלה הטובים שידעה ישראל'.

(אלירן טל )
צילום :ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   תימשך הלמידה מרחוק בבית ספר עבד אל...
*   היכל עירית חיפה יואר הערב באדום עם...
*   מטה החירום של עיריית חיפה נערך לקראת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים