ייפוי כוח מתמשך בצל הקורונה. כתבה: איריס טנצר*. צילום: לילי צישנבסקי

עורכת הדין איריס טנצר על העלייה בדרישה לעריכת ייפוי כח מתמשך

פורסם ב: 19/07/2020 13:22

עורכת דין איריס טנצר. צילום: לילי צישנבסקי
'מאז פברואר 2020 אנו חווים תהליך עולמי ונמצאים בעיצומו של משבר קורונה. בחודשים האחרונים קיימת עלייה בדרישה לעריכת ייפוי כוח מתמשך.

ההתמודדות עם משבר הקורונה יצרה מציאות חדשה המפגישה אותנו עם שינויים ואי ודאות. החשש, החדרה והפחדים לגבי בריאותנו ועתידנו גורמת לנו לעשות חישוב מסלול מחדש ולתכנן את המשך חיינו לעתיד העומד לבוא. הנתונים מדברים בעד עצמן ונרשמת עליה חדה בקרב האוכלוסיה המעוניינת לערוך ייפוי כוח מתמשך.

עריכת ייפוי כוח מתמשך תעניק ביטחון לאדם שעורך אותו, תבטיח את רצונו ותשמור על כבודו. זוהי הזדמנות לכל אדם לקבוע את עתידו בעצמו בעודו כשיר ובריא. הליך זה של עריכת ייפוי כוח מתמשך מהווה חלופה להליך של מינוי אפוטרופוס בבית המשפט, הליך בירוקרטי ארוך ומסובך אשר גורם לעיתים גם לסיכסוך משפחתי.

עד לכניסתו של התיקון לחוק, היתה זו המדינה שקבעה אפוטרופוס האחראי לעינייניו של אדם אשר נבצר ממנו לקבל החלטות בעצמו. למעשה ייפוי כוח מתמשך הוא זה שהחזיר את השליטה לידיו של אדם אשר קובע מבעוד מועד מי אחראי לפעול ביחס לרכושו וכיצד יש לנהוג במצבים שבהם נדרשים הליכים רפואיים כאלה ואחרים. מי ייתן ונדע ימים טובים מאלה'
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   פרופ'-מחקר יעקב זיו מהפקולטה להנדסת...
*   רשת 'מחסני השוק' נעזרת בשירותיה של...
*   הבעל מתלונן שנמאס לו לאכול כל יום...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים